New Holland Yeni TR5-90-100-110 serisi özellikleri

NewHolland çok abarttı fiyatları bence o kadar zamandır NH kullanıyorum ama TR5.115 4WD K.K. 16.9R34 (TR53) 334.696 TL bin MF 5713 2018 model 200 saatte 360 a veriyor adam ben MF tercih ederim
Tr5.105 24x24 şanzımanlı 210 bine alınmış komşu köyümüzde geçen hafta hatta bu hafta da td90 160 bine almışlar.

Selamın Aleyküm arkadaşlar, yeni TR5.90-100-110 serisi teknik özelliklerini, yeni bir T5.115 E.C kullanıcısı olarak inceledim. Artıları dingil açıklığı T5.E.C ye göre 13.9 cm toplam uzunluğuda 33.5 cm uzatılmış. Bu yönüyle TR.E.C serisinde zıplama daha az olur fakat buda manevra kabiliyetini düşürür. Eksi gördüğüm yönüde; kullanılan motor TTF.S8000 3.9 L. Silindir hacmi olmasına rağmen Common Rail değil bu sebeble T5.E.C ye göre torku düşük. TR5.105-115’deki hi-lo şanzımanı Türkiye’de topladıkları ve bu serilerde bazı sıkıntılar yaşadıklarını duymuştum. İnşallah yeni serideki E.C şanzımanda sorun çıkmaz. Fiyatı cazip olursa güzel traktör diye düşünüyorum. Fiyat internet sitesinde yazmıyordu eğer 300.000₺ bandında bir fiyatla piyasaya çıkarsa, ikinci el saati düşük T.5 E.C almak daha mantıklı sanırım.

Bugün bizim buradaki bayiden bir kaç fiyat alalim dedik ne var ne yok fabrikada zaten sınırlı sayıda tdd kalmış onuda tüketmek için kampanya başlattılar diye duyum aldım galiba tdd yavaştan kalkacak piyasadan gibi tutulur bu TD görünümlü trler

Yarınki Konya Fuarı'nda tanıtımı yapılır diye düşünüyorum.
Fiyatı yarın belli olur mu bilemiyorum.
Motor ve şanzıman yerli olduğu için fiyat uygun olabilir.
Bana göre de ithal 2.el T5.EC daha mantıklı gibi. Ancak yeni seri için de ön yargili olmamak gerek.
Konya tarım fuarında olacakmış yeni tr5 serisi, giden arkadaşlar detaylı resim ve inceleme fırsatı bulacaktır

Gayet güzel olmuş motor da crd olsaymıştı keşke ama biraz satsın satış durunca crd sunalar vs.

New holland ve Başak ellerinde çok stok var geçen yıl durağan zaman da firmalar temkinli yürürken bu iki firma çatır çatır stok yaptılar.
Şimdi Nh bir çok bayisi bıraktı bugün traktör alacaksınız 2018 mi alırısnız 2019 mu.
Nh hadi eritir zaten bol bol kampanya vs hiç durmuyor elden çıkarmaya bakıyor 2018 modelleri eğer TD düşünen filan varsa versin düşük fiyatlardan alsınlar, Nh ellerindeki satıp bitirp 2019 model üretmine geçecek.
Ve başak ne edecek bu arada merak konusu.

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca