"18 Mart Çanakkale Zaferi"

Gün doğuyor.. Gökleri yine sardı kan buğusu.
Kızarıyor sarışın yıldızların mavi yurdu.
Her neferi bir serdar olan yaman Türk ordusu
Bulutlara muzaffer kılıcını siliyordu.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !! IMG_2508.JPG

Dört yılım geçti Çanakkalede nasipse iki yıl daha yıl daha yaşayağım.

Çanakkalede tüm milli günlerimiz çok çoşkulu kutlanıyor insanın Türkiye de yaşadığını anlıyor , insanın bu milli günlerde Çanakkale de kanı kaynıyor çünkü adamlar Arap hayranı değil has Türk has Atatürkçüler örneğin bura gibi değil.

Vatanı için kendini feda eden tüm büyüklerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun Allahım gani gani rahmet eylesin.
Mareşal Gazi Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ün ruhu şad olsun mekanı cennet olsun.

Kocasını,Kardeşlerini,diğer üç oğlunu vatana kurban veren bir ana, Bilecik tren istasyonunda son kalan oğlunu Çanakkale’ye şu nasihatlerle uğurlar.

"Bayrak inecekse,ezan dinecekse,ırzımız düşman tarafından çiğnenecekse dayıların,ağaların ve baban gibi ölde gelme oğul..!
Yoksa hakkımı sana hela etmem oğul..! der.
Bu konuşmaya trenin kapısında dikilen şerefli bir Türk subayı şahit olur ve hatıra defterine göz yaşları içinde kaydeder.

Şu garibanlığa bakın ki, üstte yok, elde yok, ayakta yok!
O haldeyken bile bu vatanı teslim etmedi analarımız! Atalarımız!
FB_IMG_1584470268557.jpg

şehitlerimizin ruhu şad olsun. hepimiz onlara minnettarız.

Dört yılım geçti Çanakkalede nasipse iki yıl daha yıl daha yaşayağım.

Çanakkalede tüm milli günlerimiz çok çoşkulu kutlanıyor insanın Türkiye de yaşadığını anlıyor , insanın bu milli günlerde Çanakkale de kanı kaynıyor çünkü adamlar Arap hayranı değil has Türk has Atatürkçüler örneğin bura gibi değil.

Vatanı için kendini feda eden tüm büyüklerimizin ruhları şad mekanları cennet olsun Allahım gani gani rahmet eylesin.
Mareşal Gazi Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk ün ruhu şad olsun mekanı cennet olsun.

anladığım kadarıyla buradaki insanların fikirlerinden ve zihniyetlerinden memnun değilsiniz, size uygun değil. burayı niye takip ettiğinizi merak ediyorum? insan sevmediği ortamda niye bulunur? niye bu eziyeti kendine müstahak görür? açıklayın da bizde nirvanaya erelim. mesela ben yemeğini sevmediğim lokantaya gitmem, hem gidip de hem de buranın yemekleri nedir böyle dersem dengesizliğim ortaya çıkabilir. :)

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan
şehitlerimizin ruhu şad olsun. hepimiz onlara minnettarız.

anladığım kadarıyla buradaki insanların fikirlerinden ve zihniyetlerinden memnun değilsiniz, size uygun değil. burayı niye takip ettiğinizi merak ediyorum? insan sevmediği ortamda niye bulunur? niye bu eziyeti kendine müstahak görür? açıklayın da bizde nirvanaya erelim. mesela ben yemeğini sevmediğim lokantaya gitmem, hem gidip de hem de buranın yemekleri nedir böyle dersem dengesizliğim ortaya çıkabilir. :)
Siz olayı yanlış anlamışınız, dengesizliğinizin kurbanı olmuşunuz .
Burası gibi derken şuan yaşadığım şehir için demiştim.

• Beğen
Tepkiler: ozgur...