Havalı mibzer alacağım! Yardım.

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşlar 110 dönüm kadar yazlık ekeceğim. 20 tlye ekiyorlarmış!!!
Bende dedim 2000 vereceğim 4-5 verip bir makina alayım. Ekonomim 5 i geçmez. Bir makina buldum fikrinize ihtiyacım var.

IMG_8631.JPGIMG_8634.JPGIMG_8637.JPG

Ersen iyi düşünmüşsün 2-3 senede vereceğin parayı bir kerede ver makina sahibi ol derim.Ben 3 sene evel 2002 model irtemi 6 bine vermiştim.Bu daha eski sanki.Alırken bakımlı yada kullanılan makina almaya bak.Hayrabolu sanayisinde Kabaoğlu tarım var.Telefon aç onlarda hesaplı ve bakımlı makina oluyor.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33
Abi bizde önceden ektiriyorduk 5 sene önce makina aldık çok memnunuz. Edirne önder tarım karşısında resa tarım var orda güzel makinalar var oraya bakmadan karar vermeyin.
Birde diğer markaları çok bilmem ama bence kurt alın biz çok memnunuz yine alsam kurt alırım

• Beğen
Abi bu ne acele yarın ekicen galiba [emoji16] bir araştıraydın çok çabuk karar verdin, daha temiz makina denk gelirdi hayrabol sanayisi kaynıyo.

IMG_8655.JPG

Daha temizi 7 lira gürcanım. Ustam çerkezmüsellimli iyi tanıyor piyasayı. Birde uzadıkça işin şekli değişiyor. Daha fazla para kaptırmadan ustanında onay ile hemen orada karar verdim. Malum bu devirde para kazanmadan makineye yatırım yapmak pek akıl karı değil. Ekime 2 vereceğimize makineye 4 verdik. Seneye koyar satarız. ;)

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Yabancı değil hiç bilmiyom. Yarın usta genel ayarı yapacak siz çifti dostların tıprak yapısına göre ekim ve dikim bilgi birikimiyle bizde öğreneceğiz. Damat var birde o makinadan kullandı onla beraber ekeriz zaten riske atmayalım sezonu.

Aynen abi. Makinayı taktığında motoru düz bir yere al sağ ve sol taraflardan cetvelle ölçmek lazm birde açıcılarr kapayıcılar ve arkadaki tekerleği işlevinin iyi ayarlanması lazım

• Beğen