***ERKUNT TRAKTÖRDEN HABERLER 2019..!!!

Merhaba değerli Trakkulüp dostları.
Geçtiğimiz hafta içinde bazı çekim ve çalışmalar için Erkunt Traktör fabrikasına gittim. Gitme sebebim yenilik ve gelişmelere dair konular değildi aslında ama bazı konular için video çekmek ve bazı konularda fikir almaktı. Yine de bizi bu sene neler bekliyor neler olacak konulara ilişkin bir konu hazırladım zaten bazılarını daha önce de duyurmuştuk.
Çekimini yaptığım videoları yakında sizlerle paylaşacağım. Biraz bana vakit verin.
Bu konularda desteğini esirgemeyen video ve çekimlerde yardım eden Ürün yönetimi müdür Yasin Atgüden beye ve SSH Müdürü Yalçın Sertel beye de çok teşekkür ediyorum. Böyle temiz paylaşım ve konular burdan paylaştığımızı bildikleri için Trakkulüp diyince sorularımız pek yanıtsız kalmıyor zaten. Sizlere de onlardan çok selamlar getirdim.

Gelelim 2019 da bizi neler karşıladı ve neler olacak

Nimet serisinde gelişmeler

- Nimet serisindeki değişiklikler şu şekilde. Artık 4 silindirli olarak
1-Nimet 75E, 75E+ Serisi, 75 hp 307 tork 12+12 ops.24+24
2-Nimet 75 lüks serisi 75 hp 307 tork 16+16 pş ZF serisi artık seri üretimde.
3-Nimet 70 lüks ve 70 E E+ üretimi de devam etmekdir.

Servet 80 grubundaki gelişmeler şu şekilde.

- Servet 80 lüks ve 80 E E+ serisi(80.4 serisi)
1-Servet 80 Lüks, 82,5 hp 345 tork 16+16 pş zf
2-Servet 80 E ve E+ Serisi 82,5 hp 345 tork 12+12 ops. 24 +24

- Servet 85 Lüks ve 85 E E+ serisi (85 serisi)
1-Servet 85 lüks 86 hp 368 tork.16+16 pş ZF...
2-Servet 85 E 85 E+ 86 hp 368 tork 12+12 ops. 24+24

- Kabinli meyveci serisi artık satışta ve yurtiçine satılan modellerin 4 wd geçişleri düğmeli yani elektro-hidrolik olarak güncellenmiştir.

- Gelelim 125 hp Erkunta. Henüz prototip olduğu için kesin ve son haline yıl içersinde tamamlanması bekleniyor. Eima ve Sima fuarına katılan örnek model mekanik testleri başlanmış olup, müşterilerden gelen talepler sonrası son haline getirilip power shuttle ile birlikte yurtiçi ve yurtdışı satışları başlayacak. Çalışmalar sona erdiğinde detaylı fotoğraf video teknik detayları da paylaşırız inşallah.

- En çok beklediğimiz ve çok istediğimiz power shuttle işine. Power shuttleli versiyonunun çalışması devam ediyor testleri hem tarla hem de fabrikada devam yapılıyor, belki yıl içinde belki yeni yılda gelecek.

- Ve bir müjde vereyim sizlere yıl içerisinde yetişirse eğer yepyeni bir erkunt serisi bizimle olacak. Bildiğimiz Lüks E ve E+ serisinden farklı bir model olarak doğacak. Beklemede kalın.

- Erkunt finans sistemi devreye girecek arkadaşlar detaylarını yazacağım.

ve sizler için fotoğraflar çektim umarım beğenirsiniz.
saygı ve sevgilerimle.

a9b1c9e5-4409-45d2-9b3a-31c18a3b6cc3.jpg
8bfabd7b-9b79-4673-a311-a91d711f2930.jpg
8cc95045-d0dd-462d-aa83-0b9805f3d70c.jpg
826bd8b2-c022-4f63-bc42-2c34b54d09db.jpg
0a79c4b7-1c02-4955-a797-54353a35488c.jpg
ca47d5c7-6ef9-432c-8270-ffa8b85f7c7d.jpg
44e98da4-108a-4d69-8840-7d9e7ab9fb65.jpg
a2bf2804-620c-4d82-bc9a-f40f03694be1.jpg
0c2d233b-d1da-4c81-92a5-05be8cffcdda.jpg
b28e9d43-3c6d-403a-a53a-5cda4a594e27.jpg

Son düzenleme:
Paylaşım için teşekkürler Ercan başkan. Artık yeni seriler bekliyoruz. Bu seriler miladını doldurdu. Daha donanımlı daha modern yeni dizayn ve teknolojide daha ileri modelleri bekliyoruz. Buradan da müdürlerimiz görür belki yazdıklarımızı. Her zaman desteğe hazırız. Şayet tamamen yeni seriler ile ilgili çalışmaları olursa dizayn, özellik ve ihtiyaçlar için destek veririz. Demo yapan veya yapmak isteyen arkadaşlarımız da mevcut. Daha modern X markaların yaptığı gibi serileri bekliyoruz. İnşallah çok geç kalmadan Erkunt' ta böyle bir seri çıkarır. Diğer markalardan hep bir adım öndeydi. İlkleri hep Erkunt yapardı. Ama son zamanda bir adım geride kaldılar. İnşallah arayı çabuk kapatırlar.

Paylaşım için teşekkürler.Kabinli meyveci modeli çok hoşuma gitti.Basık olduğu için dala takılma durumu olmaz.Yağmurlu,soğuk havalarda ve ilaç atarken büyük kolaylık sağlar.4 ceker düğmesi yani elektro hidrolik olması güzel ama difransiyel kilidini de düğmeli yapsalardı keşke.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
yenilikler güzel fakat geç kalınmış umarım en kısa zamanda en iyi şekilde sunarlar ps yi inşallah elektrikli yaparlar ve kademe ayarlı olur bide şu finans konusunda inşallah düşük faiz ile kredi imkanı sağlarlar malum fiyatlar ortada alınabilecek makuş seviyelerde olursa herkese hitap eder kanaatindeyim

Erkunt'un işçiliğe özen göstermesi gerekli. Traktör daha 5. saatte ön rotu kırdı, çünkü fabrikada düzgün vidalayamamışlar. birde göstergenin bulunduğu alandaki plastikler doğru düzgün yapıştırılmamış ön plastik oynuyor. Bu forumda yer alan diğer şikayetleri okudukça da insan Erkunt'tan traktör aldığına pişman oluyor. 20190305_123548.jpg

• Beğen
Erkunt'un işçiliğe özen göstermesi gerekli. Traktör daha 5. saatte ön rotu kırdı, çünkü fabrikada düzgün vidalayamamışlar. birde göstergenin bulunduğu alandaki plastikler doğru düzgün yapıştırılmamış ön plastik oynuyor. Bu forumda yer alan diğer şikayetleri okudukça da insan Erkunt'tan traktör aldığına pişman oluyor. Ekli dosyayı görüntüle 36020
Geçmiş olsun, büyük şanssızlık

Paylaşım için teşekkürler, şimdilik gısmet yetiyor.
Meyveci modelde alt çeki uzantısı bağlama noktası fazla geride duruyor, yüklü römorklarda traktörün kafasını sallar, dönüşlerde tek dingilli damperli römorkta direksiyon tam kırılınca arışın lastiğe sarmaması yeterlidir.Buda yaklaşık lastik dış yüzü hizasıdır.Kolay gelsin.

Paylaşım için teşekkürler Ercan başkan. Artık yeni seriler bekliyoruz. Bu seriler miladını doldurdu. Daha donanımlı daha modern yeni dizayn ve teknolojide daha ileri modelleri bekliyoruz. Buradan da müdürlerimiz görür belki yazdıklarımızı. Her zaman desteğe hazırız. Şayet tamamen yeni seriler ile ilgili çalışmaları olursa dizayn, özellik ve ihtiyaçlar için destek veririz. Demo yapan veya yapmak isteyen arkadaşlarımız da mevcut. Daha modern X markaların yaptığı gibi serileri bekliyoruz. İnşallah çok geç kalmadan Erkunt' ta böyle bir seri çıkarır. Diğer markalardan hep bir adım öndeydi. İlkleri hep Erkunt yapardı. Ama son zamanda bir adım geride kaldılar. İnşallah arayı çabuk kapatırlar.

Erkan çok teşekkür ediyorum yazdıklarında hemfikirim, kaput kabin değişimini sordum daha değişik bir çalışma yok yeni bi seri eklenecek erkunt kendi yapmış olduğu transmisyon ile gelecek.
Eski erkunt olsaydı konya karışmıştı zaten.
bizim çalışmadan da bahsettim tekrar hatta burdaki yorumlar filan bitsin gelen tepkiler ile birlikte tekrar yollayacağım.
Birde erkunt değişie gidince çok plan değişti tam hadi derken durağan geçen yıl nedeni ile tüm firmalar frene bastı adım adım gidiyor.
Erkunt bu bekleme dönemimde o yapacaklarını yapıp inşallah piyasa biraz daha rahatlarsa sen bombalara bak erkunttan.
O çalışmalar ile artı ile kapatırlar diye umut ediyorum ve her daim Trakkulüp olarak her türlü test demo çalışma proje için hazırız dedim.

Benim İçin Çok Değerli Bir Paylaşım,
Erkunt'a Yeniden Aşık Olmak.[emoji4] [emoji106]
Teşekkürler..

Çok teşekkür ediyorum abi. :)

Paylaşım için teşekkürler
Ön tamponu uzatmak yerine ön şasiyi uzatmalılar
Böyle sanayi işi gibi duruyor hoş değil

Bazı yapılan işler gelecekteki projeler ön ayak olmak içindir.
Bi şase uzatmak değil mesele çizimdi deneme süreci devletin ilgili kurumlarından izin vs uzun bi süreç bu kolay değil. İlla bu kaput ve kabin değişecek umut ederiz ki bunlarında çözümü olur.

Paylaşım için teşekkürler.Kabinli meyveci modeli çok hoşuma gitti.Basık olduğu için dala takılma durumu olmaz.Yağmurlu,soğuk havalarda ve ilaç atarken büyük kolaylık sağlar.4 ceker düğmesi yani elektro hidrolik olması güzel ama difransiyel kilidini de düğmeli yapsalardı keşke.

Detaylı video çektim yakın zamanda paylaşırım inşallah.
Çok farklı bir makina zaten.
4 wd geçiş modeli sadece erkuntta var, ArmaTrac olanlar manuel halen.
Bu meyveci serisine genelde meyve ve sera işi ile uğraşanlardan alınan fikirler ile gelindi.

yenilikler güzel fakat geç kalınmış umarım en kısa zamanda en iyi şekilde sunarlar ps yi inşallah elektrikli yaparlar ve kademe ayarlı olur bide şu finans konusunda inşallah düşük faiz ile kredi imkanı sağlarlar malum fiyatlar ortada alınabilecek makuş seviyelerde olursa herkese hitap eder kanaatindeyim

İnşallah Kadirim umudumuz o yönde.
finans işi önemli mesele şu durumlarda. Eğer ki uygun hamleler olursa olumlu bir satış olabilir.

Eline sağlık emek verdin bizleri bilgilendirdin teşekkürler inşaallah erkunt yoneticileride takip edip isteklere kulak veriyordur

Asıl ben teşekkür ederim yorum yazdığınız için saolun. Zaten olnlar bakamadığı durumlar olsada olmasa da ben yazıları atıyorum onlara.

Ağirlıklar fabrikada mı takılıyor yoksa bayidemi

Traktör gideceği bölgeye gitmeden takılıp tıra binip bayiye sevk ediliyor.
beklerken ağırlık arka jantlarda var sadece.

Şansınıza Erkunt fabrikası bizim ilçede değil ki , arada gidelim fotoğraf çekip firmanın reklamını yapalım, sonra da beleş Erkunt Traktör versinler. Ahhh ahhh. [emoji16][emoji6]

Bizimde burda değil hızlı trenle 1 saat :)
Beleş verselerdi en iyini alırdım herhalde.

Erkunt'un işçiliğe özen göstermesi gerekli. Traktör daha 5. saatte ön rotu kırdı, çünkü fabrikada düzgün vidalayamamışlar. birde göstergenin bulunduğu alandaki plastikler doğru düzgün yapıştırılmamış ön plastik oynuyor. Bu forumda yer alan diğer şikayetleri okudukça da insan Erkunt'tan traktör aldığına pişman oluyor. Ekli dosyayı görüntüle 36020

Çok geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş.
peki sonrası için işlemler nasıl yürüdü var mı bir sıkıntı yapabileceğimiz.

Paylaşım için teşekkürler, şimdilik gısmet yetiyor.
Meyveci modelde alt çeki uzantısı bağlama noktası fazla geride duruyor, yüklü römorklarda traktörün kafasını sallar, dönüşlerde tek dingilli damperli römorkta direksiyon tam kırılınca arışın lastiğe sarmaması yeterlidir.Buda yaklaşık lastik dış yüzü hizasıdır.Kolay gelsin.

Gısmet atom beni çok şaşırtıyor o model.
Hocam yorum için teşekkürler önerinizi not ettim.

E serisi hidrolik beyin bağlantı noktaları zayıf bağlantı noktalarından gövde patlatan var.bu bağlantı noktaları güçlendirilmeli.
Lüks serisinde hilal kıranlar.yeni düğmeli buçuklarda bu sistemi bozanlar var buna da bir çözüm bulunmalı.
Ses yalıtımı diğer markalara göre zayıf bunlar iyileştirilmeli.
Klima sorunları bitmiyor hala.
100 ve 110lukların soğutma sistemi yetersiz sıkıştırınca hararet yükseliyormuş.artık bunada bir çözüm bulsunlar adamlar mfyi sıkıştırıyor hiçbir şey olmuyor bu motordan değil soğutma sisteminin yetersizliğinden kaynaklı.

Çok geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş.
peki sonrası için işlemler nasıl yürüdü var mı bir sıkıntı yapabileceğimiz.
Teşekkür ederim Ercan Bey, Servis gelip değiştirdi parçayı,hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi. İki sorum olacak;
1. İleri geri vites çok sert bunun bir çözümü var mı? Bu durum aşağıda Februccini'nin bahsettiği hilal kırma durumuna neden olur mu?
2. Kalkışlarda çok duman atıyor bu normal mi? Servis bunun zamanla düzeleceğini belirtti.
Bu arada traktör 30. saatte.

• Beğen