***ERKUNT TRAKTÖRDEN HABERLER 2019..!!! - Sayfa 2
Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12
25 sonuçtan 16 ile 25 arası gösteriliyor
    The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Paylaşım için teşekkürler, şimdilik gısmet yetiyor.
    Meyveci modelde alt çeki uzantısı bağlama noktası fazla geride duruyor, yüklü römorklarda traktörün kafasını sallar, dönüşlerde tek dingilli damperli römorkta direksiyon tam kırılınca arışın lastiğe sarmaması yeterlidir.Buda yaklaşık lastik dış yüzü hizasıdır.Kolay gelsin.

Ercan AYKUŞ teşekkür etti.

Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı alipasalierkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler Ercan başkan. Artık yeni seriler bekliyoruz. Bu seriler miladını doldurdu. Daha donanımlı daha modern yeni dizayn ve teknolojide daha ileri modelleri bekliyoruz. Buradan da müdürlerimiz görür belki yazdıklarımızı. Her zaman desteğe hazırız. Şayet tamamen yeni seriler ile ilgili çalışmaları olursa dizayn, özellik ve ihtiyaçlar için destek veririz. Demo yapan veya yapmak isteyen arkadaşlarımız da mevcut. Daha modern X markaların yaptığı gibi serileri bekliyoruz. İnşallah çok geç kalmadan Erkunt' ta böyle bir seri çıkarır. Diğer markalardan hep bir adım öndeydi. İlkleri hep Erkunt yapardı. Ama son zamanda bir adım geride kaldılar. İnşallah arayı çabuk kapatırlar.
    Erkan çok teşekkür ediyorum yazdıklarında hemfikirim, kaput kabin değişimini sordum daha değişik bir çalışma yok yeni bi seri eklenecek erkunt kendi yapmış olduğu transmisyon ile gelecek.
    Eski erkunt olsaydı konya karışmıştı zaten.
    bizim çalışmadan da bahsettim tekrar hatta burdaki yorumlar filan bitsin gelen tepkiler ile birlikte tekrar yollayacağım.
    Birde erkunt değişie gidince çok plan değişti tam hadi derken durağan geçen yıl nedeni ile tüm firmalar frene bastı adım adım gidiyor.
    Erkunt bu bekleme dönemimde o yapacaklarını yapıp inşallah piyasa biraz daha rahatlarsa sen bombalara bak erkunttan.
    O çalışmalar ile artı ile kapatırlar diye umut ediyorum ve her daim Trakkulüp olarak her türlü test demo çalışma proje için hazırız dedim.

Alıntı üsame Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim İçin Çok Değerli Bir Paylaşım,
    Erkunt'a Yeniden Aşık Olmak.
    Teşekkürler..
    Çok teşekkür ediyorum abi.

Alıntı CELAL KARABULUT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler
    Ön tamponu uzatmak yerine ön şasiyi uzatmalılar
    Böyle sanayi işi gibi duruyor hoş değil
    Bazı yapılan işler gelecekteki projeler ön ayak olmak içindir.
    Bi şase uzatmak değil mesele çizimdi deneme süreci devletin ilgili kurumlarından izin vs uzun bi süreç bu kolay değil. İlla bu kaput ve kabin değişecek umut ederiz ki bunlarında çözümü olur.

Alıntı mert_16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler.Kabinli meyveci modeli çok hoşuma gitti.Basık olduğu için dala takılma durumu olmaz.Yağmurlu,soğuk havalarda ve ilaç atarken büyük kolaylık sağlar.4 ceker düğmesi yani elektro hidrolik olması güzel ama difransiyel kilidini de düğmeli yapsalardı keşke.
    Detaylı video çektim yakın zamanda paylaşırım inşallah.
    Çok farklı bir makina zaten.
    4 wd geçiş modeli sadece erkuntta var, ArmaTrac olanlar manuel halen.
    Bu meyveci serisine genelde meyve ve sera işi ile uğraşanlardan alınan fikirler ile gelindi.

Alıntı delihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yenilikler güzel fakat geç kalınmış umarım en kısa zamanda en iyi şekilde sunarlar ps yi inşallah elektrikli yaparlar ve kademe ayarlı olur bide şu finans konusunda inşallah düşük faiz ile kredi imkanı sağlarlar malum fiyatlar ortada alınabilecek makuş seviyelerde olursa herkese hitap eder kanaatindeyim
    İnşallah Kadirim umudumuz o yönde.
    finans işi önemli mesele şu durumlarda. Eğer ki uygun hamleler olursa olumlu bir satış olabilir.

Alıntı DemirdöğeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık emek verdin bizleri bilgilendirdin teşekkürler inşaallah erkunt yoneticileride takip edip isteklere kulak veriyordur
    Asıl ben teşekkür ederim yorum yazdığınız için saolun. Zaten olnlar bakamadığı durumlar olsada olmasa da ben yazıları atıyorum onlara.

Alıntı KANDIRALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ağirlıklar fabrikada mı takılıyor yoksa bayidemi
    Traktör gideceği bölgeye gitmeden takılıp tıra binip bayiye sevk ediliyor.
    beklerken ağırlık arka jantlarda var sadece.

Alıntı keltaşlı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şansınıza Erkunt fabrikası bizim ilçede değil ki , arada gidelim fotoğraf çekip firmanın reklamını yapalım, sonra da beleş Erkunt Traktör versinler. Ahhh ahhh.
    Bizimde burda değil hızlı trenle 1 saat
    Beleş verselerdi en iyini alırdım herhalde.

Alıntı vehbiyildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erkunt'un işçiliğe özen göstermesi gerekli. Traktör daha 5. saatte ön rotu kırdı, çünkü fabrikada düzgün vidalayamamışlar. birde göstergenin bulunduğu alandaki plastikler doğru düzgün yapıştırılmamış ön plastik oynuyor. Bu forumda yer alan diğer şikayetleri okudukça da insan Erkunt'tan traktör aldığına pişman oluyor. Eklenti 36020
    Çok geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş.
    peki sonrası için işlemler nasıl yürüdü var mı bir sıkıntı yapabileceğimiz.

Alıntı The_Hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler, şimdilik gısmet yetiyor.
    Meyveci modelde alt çeki uzantısı bağlama noktası fazla geride duruyor, yüklü römorklarda traktörün kafasını sallar, dönüşlerde tek dingilli damperli römorkta direksiyon tam kırılınca arışın lastiğe sarmaması yeterlidir.Buda yaklaşık lastik dış yüzü hizasıdır.Kolay gelsin.
    Gısmet atom beni çok şaşırtıyor o model.
    Hocam yorum için teşekkürler önerinizi not ettim.

mert_16, The_Hoca teşekkür etti.

FEBRUCCİNİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

E serisi hidrolik beyin bağlantı noktaları zayıf bağlantı noktalarından gövde patlatan var.bu bağlantı noktaları güçlendirilmeli.
    Lüks serisinde hilal kıranlar.yeni düğmeli buçuklarda bu sistemi bozanlar var buna da bir çözüm bulunmalı.
    Ses yalıtımı diğer markalara göre zayıf bunlar iyileştirilmeli.
    Klima sorunları bitmiyor hala.
    100 ve 110lukların soğutma sistemi yetersiz sıkıştırınca hararet yükseliyormuş.artık bunada bir çözüm bulsunlar adamlar mfyi sıkıştırıyor hiçbir şey olmuyor bu motordan değil soğutma sisteminin yetersizliğinden kaynaklı.

Ercan AYKUŞ, Yyyggg teşekkür etti.

DemirdöğeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu finans konusunun detaylari belli degilmi faiz peşinat falan

Alıntı Ercan AYKUŞ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun üzücü bir durum olmuş.
    peki sonrası için işlemler nasıl yürüdü var mı bir sıkıntı yapabileceğimiz.
    Teşekkür ederim Ercan Bey, Servis gelip değiştirdi parçayı,hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi. İki sorum olacak;
    1. İleri geri vites çok sert bunun bir çözümü var mı? Bu durum aşağıda Februccini'nin bahsettiği hilal kırma durumuna neden olur mu?
    2. Kalkışlarda çok duman atıyor bu normal mi? Servis bunun zamanla düzeleceğini belirtti.
    Bu arada traktör 30. saatte.

Alıntı FEBRUCCİNİ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E serisi hidrolik beyin bağlantı noktaları zayıf bağlantı noktalarından gövde patlatan var.bu bağlantı noktaları güçlendirilmeli.
    Lüks serisinde hilal kıranlar.yeni düğmeli buçuklarda bu sistemi bozanlar var buna da bir çözüm bulunmalı.
    100 ve 110lukların soğutma sistemi yetersiz sıkıştırınca hararet yükseliyormuş.artık bunada bir çözüm bulsunlar adamlar mfyi sıkıştırıyor hiçbir şey olmuyor bu motordan değil soğutma sisteminin yetersizliğinden kaynaklı.
    Lüks serisince buçuğa motor çok ısınmadan geçmeye çalışmamalı, zaten ısınmadan geçmeye çalıştığımızda motor geçer gibi yapıyor sonra geçmiyor, sanırım arıza bunu defalarca denemekle oluyordur.
    Birde hilal kırma olayını biraz daha detaylandırabilir misiniz? Bunun nedenleri veya nasıl önlenir?

FEBRUCCİNİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu fabrikada kalite kontrol yetersizliği vs.olur tahminim.zf 537 şanzımanda çok rastlanır.usta ve malzeme kaliteside etken.bizde 80.4 lüks kullanıyoruz.senkromenç harcadı.bilyaları 1000 saatte bozuyor.debriyaj baskı kolunun pimini kesmesi yüzünden bölündü.şükürler olsun servis iyi.geçen yıl balyada kapı camı patlattık adam 500 liraya 40 km yol geldi tarlada değiştirdi.Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  S90320-114659.jpg
Görüntüleme: 134
Büyüklüğü:  65.3 KB (Kilobyte)

Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu fabrikada kalite kontrol yetersizliği vs.olur tahminim.zf 537 şanzımanda çok rastlanır.usta ve malzeme kaliteside etken.bizde 80.4 lüks kullanıyoruz.senkromenç harcadı.bilyaları 1000 saatte bozuyor.debriyaj baskı kolunun pimini kesmesi yüzünden bölündü.şükürler olsun servis iyi.geçen yıl balyada kapı camı patlattık adam 500 liraya 40 km yol geldi tarlada değiştirdi.
    Bu konuların erkunt yetkililerine ulaştığından emin olabilirsiniz.
    Bazı küçük şeyler can sıkıcı olabiliyor hele iş zamanı olmadık arıza vs problemler cabası.
    Yorum için teşekkür ediyorum.

Alıntı DemirdöğeN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu finans konusunun detaylari belli degilmi faiz peşinat falan
    Faiz oranlarını bilmiyorum o da çekilen kredi geri ödeme sayısı peşinat vs iş değişcektir.

Alıntı vehbiyildirim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Ercan Bey, Servis gelip değiştirdi parçayı,hiç böyle bir şeyle karşılaşmadığını söyledi. İki sorum olacak;
    1. İleri geri vites çok sert bunun bir çözümü var mı? Bu durum aşağıda Februccini'nin bahsettiği hilal kırma durumuna neden olur mu?
    2. Kalkışlarda çok duman atıyor bu normal mi? Servis bunun zamanla düzeleceğini belirtti.
    Bu arada traktör 30. saatte.
    Tekrar geçmiş olsun abi
    1. ilk alışma sürecince sert olur çalıştıkça rahatlayacaktır.
    2. Normal, ilk 50 saat kadar normal kullan sonra ağır işe girdikçe haliyle azalacaktır ve rodaj süresi de dolacaktır. Çekiş vs yetersizlik varsa 200 saati geçince de değişmezse servisiniz pompayı enjektörleri söker ücretsiz ayarlanır yola devam.
    Ben de şahsen ayarlattım çok fark ediyor ama biraz saat yapmakta fayda var.

vehbiyildirim teşekkür etti.

Ps saten artık yıl olmuş 2019 yapılmalı erkunt ve diğer yerlı markalarda elektronik ayarlı olursa iyi olur. Diğer yandan erkuntlarda şöyle sorunlar var çok saçma ve hiç beklenmedik arızalar veriyorlar 50 saatte arkadaki sandık düştü öne sağlam bir yere konmalı 80 saatte ileri kolunun halatı Press yerinden koptu fabrika hatasi 200 saatte 90e+ 2017 veya 2016 olması lazım direksiyonun yanında mekanik ileri gerili hilal kırdı tam 20 gün uraştik zor cözdük daha sonra janzinanın topladilari hidrolik bağladılar yandaki kollar inanılmaz sert oldu en yukarı kaldırınca vuruyor hidrolik bu tür hatalar yeni modellerdede sandıgi kullanarak traktörü uzaticaklarina 2020 den itibaren şaşı yi uzatsinlar ama en büyük sorunu sivas fuarda bölge müdürü geldi insanlar şikayetlerini dinledi yok diyor deutz motorda %75 gösterge yükselir korkmayın perkins de %60 lari yani yarıyı biraz geçer korkmayın siz halledin biz korkmayalim %50 de durmali çoğu kişi kabinden şikayetçiydi, klimadaki a hatalardan içeri giriyorsun gerçekten plastik kalitesi çok kötü bence yandaki klima ışıklarının olduğu dikdörtgen bölüm yerinden çıkıyor piston kollarındaki kollar cok dandik kitlemeli olabilir sağ konsolun kaplayam siyah plastik çok dandik ses alıyor içeri oldukça fazla, yani kabini iyi değil bence kabine baştan aşagiya degisiklerler gerekiyor.

Erkunt zf den asla vazgecmemeli yillardir steyr basak ve erkuntta severek kullandigimiz zf sanzuman bizim icin cok guzel bir bulustur.
    Ve erkunt traktorleri biraz daha az yakit yakmasini saglasin cok yakiyorlar gercekten cok yukset yakit tuketimi var bizde tumosan 8075 2014 model var birde erkunt var nimet 70 s 2015 model ikiside ayni yakiyir tek fark tumosan erkuntun bir bucuk kati daha fazla cekiyor. Ikiside cok yakiuor ama tumosan isi once bitiriyor zorlanmadan.

Ercan AYKUŞ, _çiftçi_ teşekkür etti.

Sayfa 2/2 BirinciBirinci 12