Yeni New Holland TR5.110 İnceleme, 300bin TL'ye değer mi? || FUARDAYIZ

Benim amacım fanatiklik değil. Nh firmasının ürünleri gercekten vasat. Kullandıkları kablolar soketler farlar contalar şanzımanlar kavramalar motorlar vs vs neresinden tutsan elinde kalıyor. Biz bugüne kadar 80-66DT ve buçuklu L95 kullandık artık yıldım. Devamlı arıza devamlı problem işimi gücünü bırakıyorum usta peşinde koşuyorum. Paranla rezil oluyorsun başka birsey değil.
80 66 nin arizasındanmı yıldın pes doğrusu sana başka traktör hiç dayanmaz 8066 kullanıp aşık olmayan görmedim sen hariç kusura bakma kullnım hatası sende olabilir..

Benim amacım fanatiklik değil. Nh firmasının ürünleri gercekten vasat. Kullandıkları kablolar soketler farlar contalar şanzımanlar kavramalar motorlar vs vs neresinden tutsan elinde kalıyor. Biz bugüne kadar 80-66DT ve buçuklu L95 kullandık artık yıldım. Devamlı arıza devamlı problem işimi gücünü bırakıyorum usta peşinde koşuyorum. Paranla rezil oluyorsun başka birsey değil.

80 66 dan neden dertlisiniz
Bence çözülemeyecek kıronik sorunlu motor değil

80 66 dan neden dertlisiniz
Bence çözülemeyecek kıronik sorunlu motor değil

8066yı 94 te sıfır aldık 2012 kasım ayına kadar kullandık bu süre zarfında 13000 saatleri gördü. Sorunlar çözüldü ama kapasite yeterli değildi zaten 2012 de L95 ile değiştik. Koç grubu ithal traktörleri donanımsız getiriyor. Bir claas fendt valtra vs gibi avrupalı ne kullanıyorsa ona sahip olamıyorsun. 8066 da en azından orjinal kabin olmalıydı diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: muhammed85
8066yı 94 te sıfır aldık 2012 kasım ayına kadar kullandık bu süre zarfında 13000 saatleri gördü. Sorunlar çözüldü ama kapasite yeterli değildi zaten 2012 de L95 ile değiştik. Koç grubu ithal traktörleri donanımsız getiriyor. Bir claas fendt valtra vs gibi avrupalı ne kullanıyorsa ona sahip olamıyorsun. 8066 da en azından orjinal kabin olmalıydı diye düşünüyorum.

Şimdi siz başta diyorsunuz arızasından yıldık bıktık sonra bi arkadaşım soruyor ne sıkıntısı vardı diye siz donanım yok orjinal kabin yok diyorsunuz ben de bi Fiat 8066 kullanıcısıyım ve yıllardır Fiat kullandık 2003 senesine kadar üretilen Fiat traktör arıza yapıyor diyen adama ben gülerim ben kendini bildim bileli hep Fiat var kapımızda 54C junior 2adet 54C special Fiat640 TT55 4x4 Fiat 8066 4x4 yılda 300 dönüm kuru tarım işledik patoz makinasına koştuk balya makinası na koştuk meyve bahçelerimizi ilacı sürüm işlerini yaptık benim anlamadığım bizim traktörlerin niye hiç arızası olmadı 54C nin olduğu sene işlerimiz çok sıkışıktı silindir kapak contası yanıktı söktürmeye vakit yok ve su eksiltiyordu hemde eksiltme derim koy suyu bas marşa suyun yarısı dışarda patoz makinasında çalışıyor o sene sıcağın altında sabahtan akşama kadar kuyruk milinde harman çıkarıyor koca sezon bizi yolda bırakmadı onun yerine bi mf 240 255 turbo 3060 3050 olsaydı su komple karteldeydi steyr bi Başak oldaydı arızanın babasını yapardı o sıcakta kol mu çıkartırdı blokmu patlatırdı o yüzden FİAT ı kötülerken bi düşün bak Newholland demiyorum Fiat diyorum ben 8066 yı alırken 2008 model TD 85 vardı 8066 ile aynı para kabinli klimalı ben 96 model kabinsin klimasız 8066 yı aldım o yüzden hakkını yeme 8066 nın kalp kırmak istemedim bunları anlatırken yanlış anlamayın

Merhaba bizde 1999 model 70-66 tek çeker var. 300 dekar sulu araziyi 20 yıl tek başına işledi. Pancar yükleme filan. Daha anahtar değmedi. İki yıl önce ustaya turbo tak diye götürdüm. Seni dinleyipte motora kıyamam dedi. Genel bir bakım yapıldı. Lastik değişimi, enjektör, yakıt pompası elden geçti. Hidrolik çıkış 4’lü yapıldı. Kuyruk mili çift devir önceden taktırmıştım. Bu yıl T5 115 E.C alınca; 10 kişi geldi kapıya 70-66’yı satarsanız biz alalım diye. Hem hatırası, hemde pratik ve sağlam oluşu sebebiyle asla satmayı düşünmüyoruz. 70-56’da kullandık ama 66 serisi gerçekten efsane.

Şimdi siz başta diyorsunuz arızasından yıldık bıktık sonra bi arkadaşım soruyor ne sıkıntısı vardı diye siz donanım yok orjinal kabin yok diyorsunuz ben de bi Fiat 8066 kullanıcısıyım ve yıllardır Fiat kullandık 2003 senesine kadar üretilen Fiat traktör arıza yapıyor diyen adama ben gülerim ben kendini bildim bileli hep Fiat var kapımızda 54C junior 2adet 54C special Fiat640 TT55 4x4 Fiat 8066 4x4 yılda 300 dönüm kuru tarım işledik patoz makinasına koştuk balya makinası na koştuk meyve bahçelerimizi ilacı sürüm işlerini yaptık benim anlamadığım bizim traktörlerin niye hiç arızası olmadı 54C nin olduğu sene işlerimiz çok sıkışıktı silindir kapak contası yanıktı söktürmeye vakit yok ve su eksiltiyordu hemde eksiltme derim koy suyu bas marşa suyun yarısı dışarda patoz makinasında çalışıyor o sene sıcağın altında sabahtan akşama kadar kuyruk milinde harman çıkarıyor koca sezon bizi yolda bırakmadı onun yerine bi mf 240 255 turbo 3060 3050 olsaydı su komple karteldeydi steyr bi Başak oldaydı arızanın babasını yapardı o sıcakta kol mu çıkartırdı blokmu patlatırdı o yüzden FİAT ı kötülerken bi düşün bak Newholland demiyorum Fiat diyorum ben 8066 yı alırken 2008 model TD 85 vardı 8066 ile aynı para kabinli klimalı ben 96 model kabinsin klimasız 8066 yı aldım o yüzden hakkını yeme 8066 nın kalp kırmak istemedim bunları anlatırken yanlış anlamayın

Usta esas sen hiç arka kovan kesen 70-56 640 görmedin heralde.Bu traktörler zorlamaya gelmez çat diye kırılıverir kovanı.Fanatikliğe gerek yok üzerinde Fıat yazanlardanda sıkıntılı traktör çok.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Biri fiatmı dedi
Geçen yıldan çeltik tarlası
Bafra FB_IMG_1552927578446.jpg

Merhaba arkadaşlar, TR5.E.C fiyat listesi New Holland’ın sitesinde yayınlanmış. TR5.E.C 110 324.151₺ liste fiyatı var. Hadi kampanya, pazarlık filan diyelim 270 binden aşa vermezler. Ne diyim bilemedim.

300 bin tl bu traktör değmez. Değmez kardeşim. 250 bin de olsa değmez. Anlaşılan o ki bit pazarına nur yağıcak . Kullanılmış yani ikinci el traktör pazarı öne çıkar artık. Bu fiyatlara sıfır traktör alınmaz. Az kullanılmış temiz traktörler bir tık önde olur. Bu ülkede sanki herkez sözleşmiş gibi döviz kurun çok yükselmesini bekliyor. Bu kadar yüksek kur yükselmesi olmasada sanki olmuş gibi fiyatlar anormal yükseliyor. Tüm sektörde böyle. Yani bir acayiplik var ortada. Sanki millet devalüasyon istiyor. Anlamakta zorluk çekiyorum doğrusu. Bizimi bilmediğimiz bir şey var acaba? Elinizdeki ne sahip çıkın.

Valla ister gülün ister gülmeyin bu benim görüşüm sizin işinizi görür beğenirsiniz orası ayrı. Fiattan başka traktör kullanmadım diyorsunuz sonrada bu marka iyi diyorsunuz. Sizin bölgenizde küçük traktörler kullanılıyor olabilir, tarlalar küçüktür çiftçilik azdır kullanılır. Fakat benim bölgem çok farklı. Ben o saydığınız traktörler kadar traktörün arkasına takım takarım arazimde ona göredir, beklentilerimde. New holland fiat cnh her ne dersen de nazik motorlar kalite yok.