Yeni New Holland TR5.110 İnceleme, 300bin TL'ye değer mi? || FUARDAYIZ

Arkadaşlar herkese iyi günler, konya tarım fuarında yeni TR5.110 ve TR5.90 serisi new hollandları inceledik.. Benim fikrimce motor pek güzel değil, en azından bu fiyatlara göre güzel değil... Şuan kullandığımız TDD serisini tercih etmemizdeki en büyük etken fiyatıydı. Yeni TR5'ten bahsedecek olursak kabini TDD serileri ile aynı, basık ve görüş açısı dar. Sanruf eklenmiş ve operatör koltuğu değiştirilmiş daha konforlu hale gelmiş, sağ panel dizaynı(vites kollarının konumu, hassasiyet ayar düğmelerinin konumu vs) ergonomik bir tasarıma ve konuma sahip, üzerindeki motor şuan piyasadaki TDD serisinde kullanılanların aynısı(90-100-110bg). Electro command şanzımanı ve elektronik shuttle ı güzel düşünülmüş, Arka çamurluk üzerlerinde PTO ve hidrolik kumanda düğmeleri mevcut, bu da avantaj ve pratiklik sağlayacaktır. Kaporta dizaynına değinirsek motor genel olarak ilgi çekici ve gösterişli duruyor, tasarımı güzel fakat piyasadaki tr5.105 ve tr5.115 kadar iri durmuyor.. Piyasadaki TDD serileri ile aynı cüssede diyebiliriz, motorun heybeti benim için önemli olduğundan bu düşüncemi de paylaşmak istedim. Motorun fiyatına gelirsek 300 bin tl ve küsuratı da var biraz.. Değer mi? Değmez mi? Siz karar verin...

https://youtu.be/Q98jAIQHB2M

Paylaşım için teşekkürler. Bu fiyata zor satarlar. Zaten şişirdiler fiyatları. Kim nasıl alsın o paralara. Hadi liste fiyatı desinler. 30 aşağı verseler yine çok. TD' yi az biraz güncellediler. Fiyatta uçuyorlar. Zaten olması gereken buydu. TD' yi ucuzlatip. Bunu da TD' nin normal fiyatına göre biraz daha fiyat farkı ile verseler neyse. T5 hadi ithaldi. Bu yerli ya sözde. TR5 T5 zaten aynı şey. Hadi ithal diye yüksekti. Bu burada üretildi diye övünmeyi biliyoruz. Tamamı Türk Traktör diyoruz. Ama fiyatta artiyoruz. Motor zaten eski, bi şanzıman özellikleri TR5 ten arti diyelim. O da hadi motor farkını kapasin. Fiyat niye daha fazla o zaman?

Arkadaşlar herkese iyi günler, konya tarım fuarında yeni TR5.110 ve TR5.90 serisi new hollandları inceledik.. Benim fikrimce motor pek güzel değil, en azından bu fiyatlara göre güzel değil... Şuan kullandığımız TDD serisini tercih etmemizdeki en büyük etken fiyatıydı. Yeni TR5'ten bahsedecek olursak kabini TDD serileri ile aynı, basık ve görüş açısı dar. Sanruf eklenmiş ve operatör koltuğu değiştirilmiş daha konforlu hale gelmiş, sağ panel dizaynı(vites kollarının konumu, hassasiyet ayar düğmelerinin konumu vs) ergonomik bir tasarıma ve konuma sahip, üzerindeki motor şuan piyasadaki TDD serisinde kullanılanların aynısı(90-100-110bg). Electro command şanzımanı ve elektronik shuttle ı güzel düşünülmüş, Arka çamurluk üzerlerinde PTO ve hidrolik kumanda düğmeleri mevcut, bu da avantaj ve pratiklik sağlayacaktır. Kaporta dizaynına değinirsek motor genel olarak ilgi çekici ve gösterişli duruyor, tasarımı güzel fakat piyasadaki tr5.105 ve tr5.115 kadar iri durmuyor.. Piyasadaki TDD serileri ile aynı cüssede diyebiliriz, motorun heybeti benim için önemli olduğundan bu düşüncemi de paylaşmak istedim. Motorun fiyatına gelirsek 300 bin tl ve küsuratı da var biraz.. Değer mi? Değmez mi? Siz karar verin...

https://youtu.be/Q98jAIQHB2M

İzmir fuarında ithal T115'e 239 bin istiyorlardı. aradan 1 ay anca geçti. Elinizde traktör varsa onunla idare edin derim, büyütecekseniz de ön pto lu 130-150 bg birşey alın almışken, ama 300 bin lira 110 bg bir traktör için bence çok fazla, onun yarı fiyatına yerli alabilirsiniz. örneğin izmir fuarında başak 110 bg i 150 bine veriyorlardı. erkunt 170'e.

İzmir fuarında ithal T115'e 239 bin istiyorlardı. aradan 1 ay anca geçti. Elinizde traktör varsa onunla idare edin derim, büyütecekseniz de ön pto lu 130-150 bg birşey alın almışken, ama 300 bin lira 110 bg bir traktör için bence çok fazla, onun yarı fiyatına yerli alabilirsiniz. örneğin izmir fuarında başak 110 bg i 150 bine veriyorlardı. erkunt 170'e.

TR5 115 hi-lo şanzımandır; 239 bin istedikleri. T5’i o paraya vermezler.

Hiç 70 hp üstü traktöre binip kullanmış birisi değilim. Burda td65d kullandım mesela. Bence türkiyede belli bir pazar payına sahip oldukları için kendilerine güvenip böyle uçuk rakam çekiyorlar. Donanım yok konfor yok gel gelelim fiyatlar uçuk en basitinden bi deutz fahr 4050e deki donanım konfor td90d de yok. Ama fiyatlar her zaman uçuk. Çiftçi tercih edip alıyor nasılsa diye o fiyatları çekiyorlar. Millet biraz sallasa bunları satılmasa sıfır traktör işte o zaman kapı kapı gezerler.

O 4050 deutz un son sahibi olursun ama newholland gece satılır böylede bi gerçek var
Abi ben onu da kabul ediyorum zaten tutturduğu için o fiyatı çekiyor. Madem herkes böyle düşünüyorsa pahalı demeye gerek yok [emoji23]. Ama herkes bilir deutz da 50hp traktörde yalış değilsem 30 ileri 15 geri vites dört tekerde yağlı fren vs var ama td90d de 12 ileri 12 geri var. Ama tercih tabi ki müşterinin Allah herkese hayırlısından versin ustam.

O paraları zerre kadar etmez. Nh gece satılsa ne olur Nh=teneke. Tümosan al daha iyi en azından daha milli ve daha ucuz.

Mustafa kardeşim, amacim marka Fanatikligi yapmak,konuyu uzatmak değil ancak NH=teneke yorumun bence çok hoş olmamış. Nh in özellikle de yerli traktörlerinin ederinin üzerinde satıldığını ben de düşünüyorum.
Ancak bir ve ya bir kaç model nedeniyle ve ya fiyat-satış politikası nedeniyle dünya çapında bir marka için genelleme yapmamaliyiz bence.
Ayrıca bu modelin fiyati bana göre de yüksek ancak arz talep meselesi. Eğer fiyati nedeniyle talep az olursa mecburen fiyat aşağıya doğru iner.

Mustafa kardeşim, amacim marka Fanatikligi yapmak,konuyu uzatmak değil ancak NH=teneke yorumun bence çok hoş olmamış. Nh in özellikle de yerli traktörlerinin ederinin üzerinde satıldığını ben de düşünüyorum.
Ancak bir ve ya bir kaç model nedeniyle ve ya fiyat-satış politikası nedeniyle dünya çapında bir marka için genelleme yapmamaliyiz bence.
Ayrıca bu modelin fiyati bana göre de yüksek ancak arz talep meselesi. Eğer fiyati nedeniyle talep az olursa mecburen fiyat aşağıya doğru iner.

Benim amacım fanatiklik değil. Nh firmasının ürünleri gercekten vasat. Kullandıkları kablolar soketler farlar contalar şanzımanlar kavramalar motorlar vs vs neresinden tutsan elinde kalıyor. Biz bugüne kadar 80-66DT ve buçuklu L95 kullandık artık yıldım. Devamlı arıza devamlı problem işimi gücünü bırakıyorum usta peşinde koşuyorum. Paranla rezil oluyorsun başka birsey değil.