Buğdaya ilaç atımı

IMG_8770.JPG
Buğdayların diplerindeki yapraklarda sararmalar mevcut, kök boğaz ilacı kullanıldı ancak havalardanmıdır bilemedim. Toprak üstü çok sıkmış durumda.

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Ekli dosyayı görüntüle 36619
Buğdayların diplerindeki yapraklarda sararmalar mevcut, kök boğaz ilacı kullanıldı ancak havalardanmıdır bilemedim. Toprak üstü çok sıkmış durumda.

Bence Bu cücelik virüsü başlangıcı,azotun fazla olduğu kurak geçen bu dönemde hemen belli ediyor biz şu anda böcek ilaçlaması yapıyoruz inşallah en kısa zamanda yağmur yağar

Sadece böcek ilacımı atıyorsunuz? Bende kaba ot ilacınatmayı planlıyordum ama baktım seyrek çiğnemeyeyim diye vazgeçtim. 15-20 güne süneleri takarım o zaman karıştırp atma niyetindeyim. Gerçi kaba ota birşey karıştırmayın diyorlar ama! Harvestin toz 20-20-20 Te si var elimde potosyum + azot karıştırmak bir fayda edermi yoksa daha çok bozarmı???

Kelt ve hammer karıştırıp atmıştım sarmaşığı kaçırmış givi gerçi büyüme yapmadılar daha 3 yapraktalar köse kaldı gibiler ama bir gübre çaksam büyüyecek gübiler ikilemde kaldım!!!?

Sadece böcek ilacımı atıyorsunuz? Bende kaba ot ilacınatmayı planlıyordum ama baktım seyrek çiğnemeyeyim diye vazgeçtim. 15-20 güne süneleri takarım o zaman karıştırp atma niyetindeyim. Gerçi kaba ota birşey karıştırmayın diyorlar ama! Harvestin toz 20-20-20 Te si var elimde potosyum + azot karıştırmak bir fayda edermi yoksa daha çok bozarmı???

Yaprak gübrelwriyle paranı boşa harcama abi