MF mi Deutz mu?

Shutle olsa kesinlikle deutz derim.Hem yakıt olarak mfden az yakar.Motor ömrü daha uzun,mfnin dyna şanzımanı çok çok övülsede tarlada kullanabileceği vites sayısı mxax 6 dır. Ama 40+40 vitesli deutzda mfnin vites sayısı kadar tarla vitesi kullanılır.Tabiki herşey tercih meselesi zevkler ve renkler tartışılmaz
İşin özü bu işte.Şimdi Erkunt kutret 100 lüks alsak mf 5440 dan konfor kalite vs saymazsak aynı motor aynı vites var.Parası olan için hava hoş ama kredili vs alanlar için 100-150 bin fark vermeye değer mi ? Çok çekse 10 dönüm tarla sürümünde 10 dk max anca fark olur.:D

• Beğen
Tepkiler: arapörenli
Farmall c derim.hem pratik teknolojik az yakıtlı yedek parçada Case-nh ve mf de problem yaşamazsın.crd ve düşük hacimli motoru sayesinde ara işte dahi fazla yakıtı yok 640 ile aynı yakıyor 85c.mf ve deutz asla kötü motor değil mf 5400 ara işe gelmez.Tarladan çıkartmayacaksan mf al.

Hafifliği onunda kafamı karıştırıyor sıkıntı yaşatırmı doğru tarlada daha atik pratik ama mf kadar özellikleri yoktur sanırım

valla sizler yerli traktörler ile nasıl çalışıyorsunuz bilmem ama bizim 2006 85-80 tümo bizden kaynaklı 1 kere atka dağıttı. arkayı toplarken usda keçenin birini tam takamamış balataya yağ almış bi onu değiştik. daha ben rütin bakım ve sibob ayarı dışında sanayiye gittiğimi bilmem.( sağı solu ıvır zıvırı hariç) ki biz şoförlüğü bu traktörde öğrendik ve inanın hayal bile edemeyeceğiniz işler yaptık.

• Beğen
Tepkiler: mekanik10

Herkes keriz sen akıllısın tamam FENOMEN AMCA

Kendi gibi yaşamayan insanlara karşı alaycı tavır takınanlar, kendi hayatları için saygıyı haketmiyorlar. Herkesin görüşüne saygı duymalısınız. Yorum hoşunuza gitmediyse, görmezden gelebilirsiniz zor bişey değil.

İşin özü bu işte.Şimdi Erkunt kutret 100 lüks alsak mf 5440 dan konfor kalite vs saymazsak aynı motor aynı vites var.Parası olan için hava hoş ama kredili vs alanlar için 100-150 bin fark vermeye değer mi ? Çok çekse 10 dönüm tarla sürümünde 10 dk max anca fark olur.:D

Ona bakarsan ls nin 100 lüklerindede iveconun 4.5 litrelik motoru var.Millet boşuna NH t5060 t5070 aldı senelerce.
Aynı vites sayısı aynı motor olunca kağıt üzerindeki gibi olmuyor emin ol.(Hem erkunt hem Mf kullanıcısıyım)

Shutle olsa kesinlikle deutz derim.Hem yakıt olarak mfden az yakar.Motor ömrü daha uzun,mfnin dyna şanzımanı çok çok övülsede tarlada kullanabileceği vites sayısı mxax 6 dır. Ama 40+40 vitesli deutzda mfnin vites sayısı kadar tarla vitesi kullanılır.Tabiki herşey tercih meselesi zevkler ve renkler tartışılmaz

40+40 vitesi varda ne oluyor.5120c bitaraflarını yırtsada 5712 ile çifte gidemiyor.
Ayrıca deutz un malzeme kalitesi rezaletinde ötesinde 5000c serisinin arka kısmı benim 80.4 lüksden bile zayıf.Gövde boyası kalitesi vs hiç avrupa gibi durmuyor.

40+40 vitesi varda ne oluyor.5120c bitaraflarını yırtsada 5712 ile çifte gidemiyor.
Ayrıca deutz un malzeme kalitesi rezaletinde ötesinde 5000c serisinin arka kısmı benim 80.4 lüksden bile zayıf.Gövde boyası kalitesi vs hiç avrupa gibi durmuyor.

Hocam konuyu açan arkadaş aynı zamanda balya işi de yapacakmış.Dolayısıyla vites sayısı ve kuyruk mili devri hızı seçenekleri ne kadar çok olursa onun avantajına.. Birkaç yıl önce forumda balya için en iyi traktör diye açılmış konular vardı şöyle bi göz attım da Same explorer 3 90 , kudret 100 ve case 75c önerilenler arasındaydı..

• Beğen
Tepkiler: FENOMEN
Orasıda doğru 40+40 olsada tarlada hepsini kullanamaz zaten, ağır takviye vitesi için güzel seçenek, ama tarla sürme gibi işlerde belli vitesle gidebiliyor

Noluyormu.senin 4 5 vites kullandığın yerde 40 vites 10 12 vites kullanır.sen bir vites düşersin 3 4 km oynar o bir vites düşer 1 1.5 km oynar.Ayrıca arka yapısı ince diye kalitesiz zayıf mı oluyor.Erkuntuki gibi dev gibi görünüp kıçını kaldıramamakta var.siz aynı beygirde 100 150 bin vermeye razıysanız o sizin sorununuz.Mf ile size iyi kullanımlar

Orasıda doğru 40+40 olsada tarlada hepsini kullanamaz zaten, ağır takviye vitesi için güzel seçenek, ama tarla sürme gibi işlerde belli vitesle gidebiliyor

Mahmut sende td vardı değil mi.şu 12 viteslerden.seri 1 e atarsın vites ister takviye 4 e çekersin yemez iyi bilirsin tdyi.Diyorum orda bir buçuk olsa nasıl iyi olur der insan.Buçuk olsa 24 vites yapar senin yakıtınıda iş gücünüde düşürür.sen diyorsunki 40+40 olsa nolur.sen yapma bari

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Mahmut sende td vardı değil mi.şu 12 viteslerden.seri 1 e atarsın vites ister takviye 4 e çekersin yemez iyi bilirsin tdyi.Diyorum orda bir buçuk olsa nasıl iyi olur der insan.Buçuk olsa 24 vites yapar senin yakıtınıda iş gücünüde düşürür.sen diyorsunki 40+40 olsa nolur.sen yapma bari
Abi haklısın yanlış anlaşılmasın 40+40 gereksiz yada olsa ne olur demek istemedim buçuk olayında doğrusun olsa güzel olur, mf yarı otomatik diye sadece kullanım konforu açısından mf dedim

https://youtu.be/C_S6tRPocUc

Fazla söze gerek yok.Deutzcular debriyaja basa basa değiştirsinler vitesi.

Debriyaja basmayı zahmet olarak görenler çiftçiliği ne olarak görüyor acaba ? Herşey konfor değil dediğim gibi işin özüne bakın.Yukarıda [MENTION=28148]arapörenli[/MENTION] çok güzel açıklamış.Size göre dyna olsun motor el çapası gibi 2 vites olsada olur.Dyna_6 çok iyi ona hiç ama hiç lafım yok ama dyna_4 biraz az.motoru tümüyle değerlendirmek gerek en başda fiyat-performans işi önemli.

Debriyaja basmayı zahmet olarak görenler çiftçiliği ne olarak görüyor acaba ? Herşey konfor değil dediğim gibi işin özüne bakın.Yukarıda [MENTION=28148]arapörenli[/MENTION] çok güzel açıklamış.Size göre dyna olsun motor el çapası gibi 2 vites olsada olur.Dyna_6 çok iyi ona hiç ama hiç lafım yok ama dyna_4 biraz az.motoru tümüyle değerlendirmek gerek en başda fiyat-performans işi önemli.

Çiftçilikle bununun ne alakası var?
Siz daha dyna 4 ü konfor için aldığımızı zannediyorsunuz.Asıl sebebi peeformansı.Bak videoda adam deutuzla vites değiştirecem diye rampada kaldı.Birde mf nin sesine kulak ver nasıl vites değiştirdiğini anlarsın.