Pancar söküm makinası

Harmak ve torunoğlundan şaşmayın derim. İkisini de kullandık harmak ve torunoğlu kırmızı olanlar aynı sistemle çalışıyor. Bizde şu an 2012 harmak PHM 2 var senede ortalama 300 - 350 dekar söküm yapıyoruz. Geçen yıl komple pompa ve hidromotorları değiştirdik. İşçilik dahil 9 hidromotor 1 pompa 15000 tl ödedik. Bir önceki yıl da bantlarını değiştirdik o da yine işçilik dahil 8000 tl ödedik. Yani masraflı aletler.
Harmak ve torunoğlu arasında malzeme kalitesi farkı var. Harmak demiri daha kalın kullanıyor. Torunoğlu öyle değil çabuk kırılıyor. Ama yenileri daha sağlam.
Harmak çamurda torunoğluna göre çabuk tıkanır. Torunoğlu çamurda daha iyi söküm yapar. Çünkü yıldızın ağzı harmak'a göre daha geniş. Bir de harmak pompa ve motor olarak daha güçlü daha seri. Ortalama ikisi de aynı fiyata piyasadan bulunabilir. Ama en çok 5 yaşında makine alın derim. Çünkü kaynaksız makine zor bulunur. Kul yapısı sonuçta.
Teşekkürler bilgiler için.
60 dönüm bu sene fazla yok pancar fazla para bağlamıcaz.
Hidromotorları değiştime amacınız nedir bozuluyor mu yavaşlıyormu ?

2007 barış pompasız herşey şaftlı günde 5 6 dekar anca söküyoruz arıza ve tıkandığından dolayı busene hurdaya attık
Bende aldım geçen sene 2006 galiba ilk defa makine aldık günde 3 dönüm sökene kadar canım çıktı yağ ısınınca makina kalkmıyo depo romorka kalkmıyo. Taş falan sıkışınca palete traktörü teker vitesine alıp geri gidiyodum.
9 a almıştım 2 bin masraf etmiştim 11e sattım 10 gün önce 20190217_140306.jpg20190217_140329.jpg

Bende aldım geçen sene 2006 galiba ilk defa makine aldık günde 3 dönüm sökene kadar canım çıktı yağ ısınınca makina kalkmıyo depo romorka kalkmıyo. Taş falan sıkışınca palete traktörü teker vitesine alıp geri gidiyodum.
9 a almıştım 2 bin masraf etmiştim 11e sattım 10 gün önce Ekli dosyayı görüntüle 36726Ekli dosyayı görüntüle 36728

benimkinide satsana :D ben yine iyi sökmüşüm ilk aldımız sene 60 dekar 2.sene 100 dekar busene 40 dekar birde ben tek tek aşağ inip kazandaki sıkışan taşı çekiçle çıkarıodum şaftı teker konuma getirmek hiç aklıma gelmedi :D

benimkinide satsana :D ben yine iyi sökmüşüm ilk aldımız sene 60 dekar 2.sene 100 dekar busene 40 dekar birde ben tek tek aşağ inip kazandaki sıkışan taşı çekiçle çıkarıodum şaftı teker konuma getirmek hiç aklıma gelmedi :D
Sahibindene koydum 1 ayda satıldı sen koy satılır.
Birde bazen taşlar tam sıkışıyodu onları bende çekiçle kırıyodum.