Tarım makinaları fiyat artışı
9 sonuçtan 1 ile 9 arası gösteriliyor

Tarım makinaları fiyat artışı

Arkadaşlar 2018 Nisan ayında çesitli makinelerin fiyatlarını araştırdım not ettim bugün rast geldim yazayım dedim şuan ki fiyatları gördükten sonra yazdıklarım ucuz geldi

Fimax Kepçe Loder 102.000 TL

Fimax çift rotorlu ot toplama tırmığı 18.000 TL

20 metreküp yem karma 65.000 TL

Fimax 10 tonluk sıvı gübre tankeri FST 10000 - 52.000 TL

Fimax Çayır biçme makinası FMDM 245 - 22.000 TL (6 diskli sıkmasız)

Katı gübre dağıtma 10 ton 60.000 TL

Balya makinası 42.000 TL

Alparslan kepçe platin (orta) 20.000 TL (montaj dahil)

10 ton römork çift dingil 24.000 TL

Pulluk 5 kulaklı 15.000 TL

Arkadaşlar marka belirttim ama çoğu makine fiyatları aynı 2 3 bin fark var yazma gereği duymadim yoksa hemen hemen tüm markaların fiyatı vardı şuan ki fiyatlarını bilmiyorum ama çok fazla artmıştır. Çiftçi kazanamıyorken nasıl alsın bu makineleri, 24 yaşındayım çiftçilik yapmayı çok istiyordum ama bu fiyatlarla olmaz abi TD 110 en ekonomik traktörlerdi performans ve konfor bakımından ama onlarda pahalandı ama beni bunlar engelleyemez hâlâ içimde bir ukte var.

cemal ÖZTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kemalern032 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2018 Nisan ayında çesitli makinelerin fiyatlarını araştırdım not ettim bugün rast geldim yazayım dedim şuan ki fiyatları gördükten sonra yazdıklarım ucuz geldi

Fimax Kepçe Loder 102.000 TL

Fimax çift rotorlu ot toplama tırmığı 18.000 TL

20 metreküp yem karma 65.000 TL

Fimax 10 tonluk sıvı gübre tankeri FST 10000 - 52.000 TL

Fimax Çayır biçme makinası FMDM 245 - 22.000 TL (6 diskli sıkmasız)

Katı gübre dağıtma 10 ton 60.000 TL

Balya makinası 42.000 TL

Alparslan kepçe platin (orta) 20.000 TL (montaj dahil)

10 ton römork çift dingil 24.000 TL

Pulluk 5 kulaklı 15.000 TL

Arkadaşlar marka belirttim ama çoğu makine fiyatları aynı 2 3 bin fark var yazma gereği duymadim yoksa hemen hemen tüm markaların fiyatı vardı şuan ki fiyatlarını bilmiyorum ama çok fazla artmıştır. Çiftçi kazanamıyorken nasıl alsın bu makineleri, 24 yaşındayım çiftçilik yapmayı çok istiyordum ama bu fiyatlarla olmaz abi TD 110 en ekonomik traktörlerdi performans ve konfor bakımından ama onlarda pahalandı ama beni bunlar engelleyemez hâlâ içimde bir ukte var.
    Bizde kurulu düzen tarla ekipman makina hepsi varken tatmin edici bi para kazanılmıyor artık cıkardımız ürün 5 sene önceye bakarak 3 katı ama kazandımız yarısı bunların en büyük sebebi mazot gübre tohum

Alıntı cemal ÖZTÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizde kurulu düzen tarla ekipman makina hepsi varken tatmin edici bi para kazanılmıyor artık cıkardımız ürün 5 sene önceye bakarak 3 katı ama kazandımız yarısı bunların en büyük sebebi mazot gübre tohum
    Haklısın abi inşallah yakın zamanda devlet görür de gerekeni yapar

devlet şu an meşgul 17.30 dan 23.00 a akadar tüm türkiyede oylar sayılır 4-5 gündür bir istanbul sayılamaz
    heeee amaç başka dersen anlarım zaman kazanmak evrakları düzeltmek arşivide temizlik yapmak çöpleri dökmek zaman alır
    yemin billah diyorum soğan patates pazarda bu hafta 7 biri 6tl biri vatandaş sökmüş soğanın içinde 3,5 tl soğan ayırıyo eşeleniyo adeta hale bak
    hayvancı çiftçi kimin umrunda

iskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı kemalern032 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın abi inşallah yakın zamanda devlet görür de gerekeni yapar
    Hamdolsun.halimize şükürler olsun.rabbim devletimize zeval vermesin.devlet böyüklerimiz elinden geleni yapiyor.ciftciyi destekliyor.ne varsa yapabildiğini yapıyor daha ne olsun.hökumetimizden allah razı olsun.bunada şükür.
    Beterin beteri var
    Ya mazot 10 lira olmuş olsa
    Buğday yaza 1 liraya satılıyor olursa
    Gübre 3 lirayı geçerse.
    Tmo hububat fiyatı açıklamaz ise
    Ayçiçek desteklerini yatıramazlar ise
    Bunada sukur etmek lazim.

Alıntı iskender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hamdolsun.halimize şükürler olsun.rabbim devletimize zeval vermesin.devlet böyüklerimiz elinden geleni yapiyor.ciftciyi destekliyor.ne varsa yapabildiğini yapıyor daha ne olsun.hökumetimizden allah razı olsun.bunada şükür.
    Beterin beteri var
    Ya mazot 10 lira olmuş olsa
    Buğday yaza 1 liraya satılıyor olursa
    Gübre 3 lirayı geçerse.
    Tmo hububat fiyatı açıklamaz ise
    Ayçiçek desteklerini yatıramazlar ise
    Bunada sukur etmek lazim.
    Yahu yazmayım dedim ama tarımı bitirmek için ellerinden geleni yaptıklarını söylemek istediniz herhalde değil mi? 2 yıldır 400 milyon nüfuslu, kişi başı et tüketimi 100 kilo'nun üzerindeki amerikadan sonra en çok hayvan ithal eden ülke olmuşuz, taşırken toprağa düşse yetişecek patatesi soğanı bile ithal ediyorlar. Çiğ süt fiyatını güncellemeleri lazım 3-4 haftadır bir toplanıp güncellemeyemedi beyfendiler. Neyse dayanamadım yazdım yine.

bgfarm teşekkür etti.

iskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mecaz ı mürsel diyelim.Rabbim hepimize yardim etsin insallah çiftçiye iki kere yardım etsin yoksa bu ülkeyi ,çiftçi üretemez ise kim besleyebilir?

mahmutünaldı, tenta90, vasago teşekkür etti.

The_Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir inek senede bir buzağı yapar, oda iyi şartlarda olursa.Çiftçinin satacağı ürün; et,süt,meyve ve sebzedir.İnekler her sene ikiz buzağı yapsa bile bu borcun altından kalkılmaz, ves selam.

mahmutünaldı teşekkür etti.

nereye kadar ithal nohut balya et süt laktoz aklımıza gelen gelmeyen herşey ithal sonrası bakınız geçmişe bir fabrika açıldığında üretim maliyetli sonra kapatın fabrikayı ilk 5 yıl ucuz sonraki yıllarda yüksek fiyatlardan ithal eder hale geliyoruz