Tt4.65 yeterlimidir

Selam kardeşler abiler bende 2017 td65 var ben bununla pancar sökümü balye işi ve havalı mibzerle Ekim’i çok rahat yapıyorum ve çok memnunum şimdi bi tanıdıkta tt 4.65 var 2017 oda 4 wd kab.kli. Merak ettiğim bunlarda aynı motor var ama bu traktör td den hafif ve kısa vede arkası zayıf Şimdi benim merak ettiğim havalı mibzeri buda o rahatlıkla yaparmı yarın almayı düşünüyorum bu şüpheden dolayı kafam karışık

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
AleykümSelam
Arkasının zayıflığı ile aklınıza birşey gelmesin ben 2 arkaya 2 de öne ağırlık taktım 3600 kg oldu yapacağınız iş bundan ağır değildir
IMG_0184.JPG

Havalı mibzerde, traktörün genel ağırlığını arttırmaktan ziyade, ağırlık merkezinin düzenlenmesi gerekir.Lastikler biraz balon tip kullanılırsa ve havaları 2-3 pırtık yere düz basar ayarlanırsa sarsıntı azalıyor.Ön çanta ağırlıklar 40 cm gibi öne alınırsa iyi olur.Bunun için ön hidrolik kol veya yeni bir ara şase kullanılabilir.Ön lastiklere sübap seviyesine kadar su doldurup, 2 pırtık yere düz basacak şekilde ayarlanabilir.

Havalı mibzerde, traktörün genel ağırlığını arttırmaktan ziyade, ağırlık merkezinin düzenlenmesi gerekir.Lastikler biraz balon tip kullanılırsa ve havaları 2-3 pırtık yere düz basar ayarlanırsa sarsıntı azalıyor.Ön çanta ağırlıklar 40 cm gibi öne alınırsa iyi olur.Bunun için ön hidrolik kol veya yeni bir ara şase kullanılabilir.Ön lastiklere sübap seviyesine kadar su doldurup, 2 pırtık yere düz basacak şekilde ayarlanabilir.

Dediğiniz gibi ön ağırlık mesnedi uzatılmasının faydası olur ve diğer dediklerinizde haklısınız değerlendiririm teşekkürler