Çin çekirdeği

Çeşit bilgisi paylaşılmamıştı, kimsenin mağdur olmasını istemem.Dayanıklı olduğuna emin olduğunuz çeşitleri ekmenizde fayda var.

bırakın dayanıklılığından emin olmayı şu an türkiyede tam bir karaborsa çin çekirdeği.Birsürü dolandırıcı var hibrit olmayan çekirdeği hibrit diye satarak üstelik 120 tl gibi bir rakamla satan onlarca tüccar var.Çiftçinin bilgi alabileceği kaynak yok işimiz şansa kalmış tüccarlara itimat ediyoruz artık.

Umarım iyi sonuçlar alınırda genetik özelliği nasıl çekirdeğin iyi araştırmak lazım bence adı üstünde çin çekirdeği denilmiş oranın iklim hava şartlarıyla bizim buraların kıyaslaması yapılmalı

Image1555337518.539013.jpg biz iki ayrı firmadan aldık tohumları

Yok mısır plakası değil delikleri 4 mm 20 adet delikli bizim bölgede beyaz çerezlik ekimi yapılıyordu malum çinden gelen siyah çerezlik beyazın satışını bitirdi,verim olarak 350 kg beklentimiz var sözleşmede randumanına göre en az 5,5 tl en çok 7 tl den alım yapacaklar

Kendim ekmedim amcam ekmiş bu cins çekirdekten çeşidini oda bilmiyor yıllardır beyaz çerezlik ekerdi geçtiğimiz yıl bundan ekmiş lakin istediği gibi olmamış beyaz çekirdekle aynı bakımı yapmasına rağmen çok cılız kalmış artik hava koşullarımı yoksa başka etkenlerimi oldu bilmiyorum özenli bi gübreleme çapalama ve sulama yapılmalı bence

• Beğen
Tepkiler: ciftci25
42 dönüm yere dönüme 700 800 gram 8 dönüm yere 1kg a yakın tohum attık tohum araları 35 cm falandı tabana 10 kg dap attık tohum genelde hep tava düştü muhtemelen 2 veya 3 kez salma su verecez capayı makineyle gerekirse seyreltmeyi işçi yapacak daha ne yapalım inşallah üzmez bizi