Buğdayda dolu zararı...

08.09.2014
2,222
3,198

Arkadaşlar yapraklarda çok kırılma ve dolu çizik izleri mevcut. Verime etkisi ne olur sigortaya bildirmenin faydası varmı?

IMG_8911.JPGIMG_8912.JPGIMG_8913.JPGIMG_8914.JPG

• Beğen
Tepkiler: Gürcan Koç
Benim de umudum yok. Ama yinede başvuracağım. Çeltikte başıma geldi utanmasalar rapor bile tutmayacaklardı. Ama bu sefer cimere fotoğraflarıyla bildireceğim memnun kalmaz isem. Ayçiçekleri çıkmış ben çıkmamış sanıyordum onlarında yaptakları kopmuş. Sigorta işini ağırdan almışız gitti 90 dönüm çiçek. 2019 çok vahim geçecek anlaşıldı. Hakkımızda hayorlısı artık. Çok şükür ek gelirimiz var. Ya olmayan ne yapsın.

Sonra derler çiftçiye yağdırıyoruz. Ülkemizde tarım politikaları sayesinde kaderine terkedilmiş iflasın eşiğind giden çiftçilerin sayısı artıyor ve akbabalar sıraya geçmiş bekliyor.

Tuzu kuru olan bir kaç bilmişimiz var ya sakın atlamasın nezaket falan göstermem çok pis kalp kırarım. Vesselam.

Benim de umudum yok. Ama yinede başvuracağım. Çeltikte başıma geldi utanmasalar rapor bile tutmayacaklardı. Ama bu sefer cimere fotoğraflarıyla bildireceğim memnun kalmaz isem. Ayçiçekleri çıkmış ben çıkmamış sanıyordum onlarında yaptakları kopmuş. Sigorta işini ağırdan almışız gitti 90 dönüm çiçek. 2019 çok vahim geçecek anlaşıldı. Hakkımızda hayorlısı artık. Çok şükür ek gelirimiz var. Ya olmayan ne yapsın.

Sıvı solucan gübresi bitkinin iyileşmesinde etkili olabilir alıp deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci33