YULAF YERİ HAZIRLIĞI REYGRASS EKİMİ (YOUTUBE-VLOG)

Bereketli olsun, kolay gelsin.
Otu ektikten sonra merdane çekseniz iyi olur, tohumu sıkıştırır.

Saolasın abi teşekkürler otu ektikten sonra lastik tekerli silindir çektim zaten üstüne oda ayrı bir video genelde ektiğimiz ürünlerin hepsinde kullanırız da köyde değişik yorum yapanlarda var geçenlerde yulafı ekmeye giderken mibzerin arkasına taktım silindiri köyden bi abimiz durdurdu slindir çekme çimlenme geç oluyor falan diye de pek aldırış etmiyorum ben o söylentilere

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca

Saolasın abi teşekkürler otu ektikten sonra lastik tekerli silindir çektim zaten üstüne oda ayrı bir video genelde ektiğimiz ürünlerin hepsinde kullanırız da köyde değişik yorum yapanlarda var geçenlerde yulafı ekmeye giderken mibzerin arkasına taktım silindiri köyden bi abimiz durdurdu slindir çekme çimlenme geç oluyor falan diye de pek aldırış etmiyorum ben o söylentilere

Yonca, sudan otu, talaşlık sık mısır, ıspanak ekiminden sonra merdane kullanırız.2-3 cm derinlikte yüzeysel ekim yaparız.Buğday,yulaf,arpa,tritikale arkası merdane çekmiyoruz.Toprak yapısı killi kara toprak, gof olan toprak yapısı farklı olacaktır, deneme alanı kullanıp farka bakarsanız iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Cengizhan-KILIÇ
Yonca, sudan otu, talaşlık sık mısır, ıspanak ekiminden sonra merdane kullanırız.2-3 cm derinlikte yüzeysel ekim yaparız.Buğday,yulaf,arpa,tritikale arkası merdane çekmiyoruz.Toprak yapısı killi kara toprak, gof olan toprak yapısı farklı olacaktır, deneme alanı kullanıp farka bakarsanız iyi olur.
Bizde önceden kullanmıyorduk abi silindiri ama bizim buranın toprağı gevşek biraz daha sert rugrazlarda toprak savrulabiliyor silindir kullanarak ektigimiz zaman daha iyi sonuçlar aldık

lastik teker yuvak kullanıyorum içi su dolu, hem taşları gömüyor hemde ufak bile olsa kesek bırakmıyor, testlerime göre 20-50 kg verimde fark ediyor buğdayda. Yulafta ekyorum kışın ektiğimiz için yulafta hiç kullanmadım çünkü tarla tam tavında olmuyor. Çamurun üzerini beton gibi sıkıştırmak mantıklı gelmiyor bana.