80-66 Ön Kuyruk Mili ve Ot Biçme

Milletime imkansız de otur ve izle.
Bir TÜRK dünyaya bedeldir.
Elinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş.

Çok güzel ve ilginç maşallah mucit gibi.. ama Ercan kardeşim bir Türk dünyaya bedeldir kısmıyla ilgili olarak şayet bir kaç yurt dışı gezisi yaparsan bunun böyle olmadığını üzülerek öğrenirsin. Türk olmakla gurur duyarım ama işte aması var. Dünya münya bedel kısmı hikaye Ekonomik gücün yoksa dünya ile entegre olamamışsanız, bir şey üretip tüm dünyaya satamıyorsan sınırların dışına çıkınca dil bilmediğin için Sudan çıkmış balık gibi kalıyorsan sadece slogan atıp dururuz maalesef Ama yine de ümitliyim ileride olacak inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Çok güzel ve ilginç maşallah mucit gibi.. ama Ercan kardeşim bir Türk dünyaya bedeldir kısmıyla ilgili olarak şayet bir kaç yurt dışı gezisi yaparsan bunun böyle olmadığını üzülerek öğrenirsin. Türk olmakla gurur duyarım ama işte aması var. Dünya münya bedel kısmı hikaye Ekonomik gücün yoksa dünya ile entegre olamamışsanız, bir şey üretip tüm dünyaya satamıyorsan sınırların dışına çıkınca dil bilmediğin için Sudan çıkmış balık gibi kalıyorsan sadece slogan atıp dururuz maalesef Ama yine de ümitliyim ileride olacak inşallah.

Haklısın abi [emoji4]
Bi anda atağa geçtim herhalde [emoji848]

Ama bi kitapta okumuştum. Şöyle yazıyordu galiba
Anadolu’ya hakim olan asyaya hakim olur asyaya hakim olan dünyaya hakim olur.
Anadolu’nun hakimi biziz abi [emoji4]

Biz bişey üretip satamazsakta, o dış devletlerden geride de görünsek alayı bizsiz hiç bişey.
Adamların planlarında bile bu coğrafya çok önemli.
Neyse konuyu dağıtmayam konu sahibinden de özür diliyorum işin içine başka işler girdi.