yem bezelyesi deneme(TÖRE)

Töre yem bezelyesi ilk çiçek IMG_20180318_082915~2.jpg

Bizim 35 dönüm dağ yamacı dik bi tarladan 270 balya çıktı
Aşırı yağmurlardan dolayı yırtmışdı her yerini tarlanın
Buğday taşkent yem bezelyesi karışımı
Can sıktı biraz
Buğdayıda baya 10-15 kg yem bezelyesi 11kg
Buğdayın çok olması verimi düşürürmü acaba
İlk denememiz

Bizim 35 dönüm dağ yamacı dik bi tarladan 270 balya çıktı
Aşırı yağmurlardan dolayı yırtmışdı her yerini tarlanın
Buğday taşkent yem bezelyesi karışımı
Can sıktı biraz
Buğdayıda baya 10-15 kg yem bezelyesi 11kg
Buğdayın çok olması verimi düşürürmü acaba
İlk denememiz
Benimde ilk denemem ben triktaleyle karışık ektim töre yembezeyesi.siz bu sene icinmi 270 balya aldiniz

Merhabalar Sayın Agusta80

2A TOHUMCULUK - ZGB TARIM olarak töre yem bezelyesinin satış-pazarlama görevini üstlenmiş bulunuyoruz.Öncelikle yapmış olduğunuz ekimlerin bereketli olmasını temenni ederiz. Satış sonrası teknik destek için bizi her zaman arayabilir bilgi alabilirsiniz.Ayrıca Ot için hasat sonrası elde etmiş olduğunuz verimi de bizimle paylaşabilirsiniz..İlginize teşekkür eder iyi günler bol kazançlı bir sezon diler saygılar sunarız.

trakkulup.net

Yem bezelyesi hakkında burda ve sitenizde biraz araştırdım ama aklıma takılan bir kısım var, Besin değerleri hakkında hiçbir bilgi yok. Ektiğimiz bitkinin verebileceği maksimum yarar içinde bulundurduğu besin değerlerinden gelir. Bu konuda siz yada bilgisi olan varsa anlata bilir mi ?

Fotoğraflar biraz karışık oldu.. telden seçicince
Ekimden itibaren attım
Sıcaklar yeni çıktı burda hergün uzuyor muberek ben bu kadar ummadım dı nedeni hem ilk denemem az gübre artım mibzer yok fırfırla saçtım tırmık çektim falan ama topraklarımız kuvvetlidir
Bu arada 6 dekar demiştim ben ona ek yaptım
Biraz reyegrass yulaf yulaf bezelye kılçıksız buğday bezelye olmak üZere yaklaşık 60 dekar topluyor parça parça yarın reyegraası biçecem kısmetse
Bezelyeleri mayıs 10 gibi biçip kuru balya yapacağız silajı daha iyi lakin ekipman yok malum ist [emoji15]
Bu arada çoğunu sattım bezelyelerin müşterisi hazır 20 tl balya alacaklar
Belki 18 olur tam emin değilim arkadaşların isteği 18 ben 20 dedim.
Töre yem bezelyesinden şuan için genel olarak memnunum özellikle aytuğ beyin samimiyeti ve yardımları çok mutlu etti bizleri köydede ilk denedik gelecek yıl meraklısı çok inşallah
Söyleyeceğim bunlar birkaç arkadaş tohum pahalı demiş başka yem bitkisi ekilebilir diye
Biz birçoğnu dikdik bezelye denemek isdedik birde bu arazilerin çğuna silajlık mısır dikecez ıslah açısında ne sonuç verecek bakacaz fayda masraf konusu hasatda belli olur .
Eklemek isterim tohum gerçeksen pahalı[emoji106][emoji1]aytuğ bey🤭

Fotoğraflar biraz karışık oldu.. telden seçicince
Ekimden itibaren attım
Sıcaklar yeni çıktı burda hergün uzuyor muberek ben bu kadar ummadım dı nedeni hem ilk denemem az gübre artım mibzer yok fırfırla saçtım tırmık çektim falan ama topraklarımız kuvvetlidir
Bu arada 6 dekar demiştim ben ona ek yaptım
Biraz reyegrass yulaf yulaf bezelye kılçıksız buğday bezelye olmak üZere yaklaşık 60 dekar topluyor parça parça yarın reyegraası biçecem kısmetse
Bezelyeleri mayıs 10 gibi biçip kuru balya yapacağız silajı daha iyi lakin ekipman yok malum ist [emoji15]
Bu arada çoğunu sattım bezelyelerin müşterisi hazır 20 tl balya alacaklar
Belki 18 olur tam emin değilim arkadaşların isteği 18 ben 20 dedim.
Töre yem bezelyesinden şuan için genel olarak memnunum özellikle aytuğ beyin samimiyeti ve yardımları çok mutlu etti bizleri köydede ilk denedik gelecek yıl meraklısı çok inşallah
Söyleyeceğim bunlar birkaç arkadaş tohum pahalı demiş başka yem bitkisi ekilebilir diye
Biz birçoğnu dikdik bezelye denemek isdedik birde bu arazilerin çğuna silajlık mısır dikecez ıslah açısında ne sonuç verecek bakacaz fayda masraf konusu hasatda belli olur .
Eklemek isterim tohum gerçeksen pahalı[emoji106][emoji1]aytuğ bey🤭

Hayırlı bereketli olsun
Biçim süreci en önemli stresli kısım
Hava durumunu iyi takip edip kurutma süresinde ona göre plan yapıp sırası ile bicilmeli
Silaj ama tarlada paketleme ama romork silaj stresi daha az kuru balyaya göre
Unutmadan reygras otu cok kuvvetli ise kurutmak sıkıntı olur ona göre
Bu açıdanda peketleme silaj çok avantajli

• Beğen
Tepkiler: agusta80