yem bezelyesi deneme(TÖRE)

Maşallah maşallah
Herkeze bol bereketli kazançlar emeklerin karşılığı alınır inşallah
Konuyu açmama rağmen pek fazla katkı yapamadım galiba[emoji15]
Biraz yoğunluk var ot sezonu burda kendi otlarım nakliye işleri deeken günler geçiyor..
Reygrass larımız çok güzeldi lakin tamamı islandı 65 balya çürüdü sanırım 100 kadarda salma şekilde yedirdiriyorum düwelere 7 veya 8 dönümdü burası
Bezelyeleri biçtim 4 parça var onlarda yeşilken bir miktar islandı ama sorun yok şuan malumunuz hawalar çok değişken gidiyor
4 5 parçada yulaf ve yulaf buğday karışımı var onlarıda bu hafta biçeceğim kısmetse
Yine bilgi veririm.. [emoji106]
Şafta sarma işide 1000 devire almıştım denemek için normalde 540 ile biçiyordum muhavaza yok diğer şaftlar kırık bu başka makinanın cırcırlı kafada yok gördüm ama durana kadar bu hale geldi[emoji15]paylAşayım istedim iş güwenliği şart..
ucu kısa falçata ile 1 dk da temizledim..[emoji102]

IMG_9762.JPGImage1526863397.980841.jpgImage1526863444.505179.jpgImage1526863464.768888.jpg

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Sağol olasın Yusuf usta, karanlığa kızacagima,kiprit çakmaya uğraşıyorum. Bereket versin emeğimin karşılığı aldım.darisi tüm arkadaşların başına
İşte bu laf bütün yerinde oturup şikayet edenlere gelsin.
kalkıp çalıştımı insan kazanıyorşikayet etmeye gerekte kalmıyor.
helal olsun.
tebrik ederim.
bol kazançlar.

• Beğen
Tepkiler: agusta80 ve Adil_d
İşte bu laf bütün yerinde oturup şikayet edenlere gelsin.
kalkıp çalıştımı insan kazanıyorşikayet etmeye gerekte kalmıyor.
helal olsun.
tebrik ederim.
bol kazançlar.

Yusuf abi nasılsın[emoji120]
Bende mısır yerlerine hem boş kalmasın hem münavebele olsun diye bezelye yulaf buğday ryegrass dikmiştim ota biçmek yada silajını denemek istedik makina işi olmadı kurutuyoruz
Balyasını da 15 20 den satıyoruz.
Kendi hayvanımda var birkaç tane bereket versin birşeyler oluyor çalışmayı sewiyorum biliyorsun[emoji15]

Benim bezelyeler bakla çıkardı yağmur nedeniyle biçemedim tamburla biçsem taneler kuruyunca sertleşecek sıkmalı makineye biçtirme durumum yok taneye bıraksam biçerdöverle hasat edebilirmiyim?
Zipkali biçme makinası yokmu ustam,onunla bicsen.hem daha çabuk kurur,otuda fazla yipratmaz kayıp az olur. Taneler çok mu sertleşti

• Beğen
Tepkiler: aşkar