2017-2018 sezonu nohut Ekim tecrübeleri

44B56BDB-3E27-4EE9-AB56-60305FC29132.jpegarkadaşlar 1 hafta kadar yağmur yağdı 4-5 gün güneşliydi o ara tarlaya gidemedik gidince gördükki tarla çok güzel ama çukurda kalan yerlerde sararma var. Bu sararmasın zararı olur mu.haftaya nasipse sıvı günre atacağız

Ekli dosyayı görüntüle 27809arkadaşlar 1 hafta kadar yağmur yağdı 4-5 gün güneşliydi o ara tarlaya gidemedik gidince gördükki tarla çok güzel ama çukurda kalan yerlerde sararma var. Bu sararmasın zararı olur mu.haftaya nasipse sıvı günre atacağız

Havalar ısınınca düzelir diyorlar üstadlar.soğuktan oluyormuş böyle.bereketli olsun

• Beğen
Tepkiler: Yusuf58
Havalar ısınınca düzelir diyorlar üstadlar.soğuktan oluyormuş böyle.bereketli olsun

Benim tarlar da 15 gün önce aynı böyleydi. Hemen Sunthiram antraknoz ilaca ve Hümikcan uyguladım yapraktan. Şimdi hiç sarılık kalmadığı gibi bitki çok güzel gelişim gösterdi. Bence risk alma Sunthiram ve yaprak gübresini uygula. Bitki biraz kendine gelsin.

• Beğen
Tepkiler: Yusuf58
Sevgili dostlar .Bu sivi gubreler bugday dan artmis garajda buldum son kullanma sureside20180527_211356.jpgsureside gecmemis nohuta kullansam olurmu uzerinde nohut icin cicek oncesi ve sonrasi 250/300ml 100 lt.suda yaziyor.israf olmamasi icin.sonucta 7 bidon.Her bidonda 16 lt sivi gubre var

Sevgili dostlar .Bu sivi gubreler bugday dan artmis garajda buldum son kullanma suresideEkli dosyayı görüntüle 27849sureside gecmemis nohuta kullansam olurmu uzerinde nohut icin cicek oncesi ve sonrasi 250/300ml 100 lt.suda yaziyor.israf olmamasi icin.sonucta 7 bidon.Her bidonda 16 lt sivi gubre var

Atın sıkıntı olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Anka0644