Arpaları biçiyoruz

Merhaba Okan bey kaç dekar yerden 150ton verim aldınız

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Merhabalar. Ben Erzincan İliç de 500 dönüm ramata arpa ektim sertifikalı arazileri bictik buradan 50 ton ancak aldım. Yere ekerken uyguladikarım. Öncelikle geçen yıl bu araziler boş du surdum yeri hazırladım. Donume 18kg Dap uyguladım . Tohum 24 kg dönüme mibzerle ektim. Baharda 10 kg üre vurdum. Ve aldığım arpa donumune 100kg ancak aldım. Yağmur geçen yıllara göre azdı. Ama ne olursa olsun bu kadar düşük olmamalıdır. Saman hiç çıkmadı. Burda bakıyorum insanlar 450kg 500 kg aldık diyorlar. Sasiyorum nasıl alıyorlar. 2 sıralı arpalar daha iyi verim verdi.kalan 100 tonu geçen seneden kalma arpam. Toplam 150 ton burda şuan fiyat 90 kuruş.

Ben erzurum da arpa buğday ekiyorum ata toprağı. Ektim ama rezil etti beni. Tohuma gurbeye mazota dünya kadar para verdim. 30 dönüm kuru da 1.5 ton arpa elde ettim 5 ton saman. 8 dönüm sulu tarla da buğday ektim 12 çuval hiçbir yere satilamayacak mahsul çıktı. 3 tonda saman. Arpanin tonunu 700 tl ye verdim .. saman da üç kağıtçı birine gitti yani 25 yaşında çok büyük darbe aldım 2 sene önce

Ben erzurum da arpa buğday ekiyorum ata toprağı. Ektim ama rezil etti beni. Tohuma gurbeye mazota dünya kadar para verdim. 30 dönüm kuru da 1.5 ton arpa elde ettim 5 ton saman. 8 dönüm sulu tarla da buğday ektim 12 çuval hiçbir yere satilamayacak mahsul çıktı. 3 tonda saman. Arpanin tonunu 700 tl ye verdim .. saman da üç kağıtçı birine gitti yani 25 yaşında çok büyük darbe aldım 2 sene önce
Bence bi yerde hata yapmisindir ya tohum secimi yanlis ya ektiginiz tohum kg. Kullandiginiz gubrelerde felan bi sikinti var bence komus tarlalarda ne kadar mahsul alindi bence komsu tarla sahiplerinden bilgi alin 30 donume 1.5 ton cok az bi rakam

Çinko eksikliği dünyanın genel sorunu sizin tarif ettiğiniz şekilde büyük verim kaybına neden olur.Yeteri kadar emek verdiğinizi düşünüyorsanız çinko sülfat kullanmayı deneyin

2019 arpa sezonu 20190414_135109.jpg