Simental Avusturya - Almanya listesi ve boğaların özellikleri

Valla veterinerim sağ olsun her türlü kaliteli tohumu takip edip dolabında tutuyor bizde attırıyoruz paraya bakmıyoruz bu yıl güzel bir nesil bekliyorum 10 bin tl para harcadım tohumladmaya.
Hayvancılık takı kar marjini düşünürsen bu kadar masraf pek akıllıca değil. Ayrıca suni tohumlama ile genetik ilerleme zaman alır. Embryo transfer i daha mantıklı

Damızlık ihtiyacı olmayan isletmeler için etçil Simental düşünülebilir.yeterince dişi buzagim var Allah'a şükür.bi dahaki ne inşallah
Var kardeşim Gogenetic'in diğer boğaları gibi oldukça kolay doğum, fiyat konusuna gelince değişkendir ama genel olarak değerli bir hayvan olduğu için fiyat biraz yukardadır ben mesela 220 tl ye uygaladdırdım tanesini bu fiyat 200 tl den aşşağı inmez tahminimce.

Örnek 50 baslik sürüden 10 inek belirlenib 5 degerlindemeye girib 2 tanesi trans ver yapilib 1 tutma ihtimali oluyor 5.000 tl masrafi ida garantili degil spermi gibi de degil süt et bir kac konusda ne isdiyosan ona gore tercih yapiliyo petirge gecerli deil yani akdemisyen bir hicadan bilgileri edindim

• Beğen
Tepkiler: dernekkirili
Arkadaşlar bu yıl sizde de oldumu bilmiyorum hayvanların çoğu tek atışta alındılar daha önceki yıllarda bu performansı görmemiştim, bir arkadaşda bunu kendi ahırında fark eddi ilginç yalnız bizdemi oldu.
Bence o kullandığınız tohuma bağlı tutma oranı yüksektir mesela wille de bu oran düşük biz 3 düveye ilk seferinde attık 3 ude tutmadı 20 gün sonra başka tohum kullandık tuttular