Toprak Analizi Sonucu Gübre Önerisi

Doğanbey merhaba ben Eskişehir Sivrihisar dan ben akademisyenim köyde babama yardım ederim. Bizim topraklarda fosfor istenilen seviyede var ama bitkinin alacağı formda değilmiş humikcan kullansam faydası olur mu ben BİOVİN plus kullanıyorum
Merhaba.
Biovin plus dediginiz şey pancar melasindan ibaret olan bir ürün.

Topraginiza herhangi bir katkisi olmaz. Sadece organik materyaldir.
Topraginiza katkisi olmasini istiyorsaniz gercek manada humik fulvik asit kullanmalisiniz.

Ha bir cok marka var.
Lakin bunlarin arasinda Humikcanin yeri cok ayrı. Bunun bir cok sebebi var. Gerek uretim kalitesi, gerek urun kalitesi gerek etkileri. Bu uzarda uzar.

Kısacası size fayda saglar.

Leonarditin aktifi pasifi olmaz.
Bir gercek manada leonardit vardir. Birde leonardit diye satilan baska urunler vardir.

Sen eğer kaliteli humik fulvik asit çözeltisi kullanmak istiyorsan bana danışacaksın.

Ayrıca Mehmet;
Humikcan uygulanan tarlalarda bazı müşterilerimin yaptırmış oldugu analizlere göre gecen sene ve bu sene ki deger ortalamaları söyledim.
0.1-0.45 arasinda org madde artışı var kardeşim.
Doğan bey kesinlikle siz üstünüze alınmayın.Mantık,bilim ve matematiğe uygun düşünecek olursak binlerce ton toprağa hangi karbon kaynağı 3-5 litre girerse girsin organik madde miktarı pek değişmez.Ha şöyle olur verdiğiniz karbon kaynağı anızın parçalanmasını hızlandırır.Anızın parçalanması bittikten kısa bir sure sonra yüzeysel analiz yaparsanız bir miktar artış olduğunu gözlersiniz.Topraktaki karbon döngüsünüde hesaba katarsak organik madde artışı söz konusu olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
1. Dönüme 100 kg toz kukurt.
2. Ust gubrelemede nitropower gubresi daha iyi olur.
3. Taban gubresi olarak kukurt ve cinko plan gubreler kullan.
4. Hayvan gubresi donume 3 ton her yil
5. Humik asit ekerken donume 5 litre

Bu kadar basit.

Tekrar yazmak istedim. 3 - 5 kg sıvı ürünlerle organik madde artmaz. Tarlaya 3 - 5 ton hayvan gübresi vermeden organilk madde eklemeden gökten mi gelecek bu organik madde. Sonrada bunu humik asitlerle yarayışlı daha getirdiniz mi güzel bir tarla elde edersiniz. Kireç olan tarlalar içinde yazdığım gibi 100 kg kükürt kullanmadan ph düşmez. Paranızı boş boş ürünlere yatırmayın. Bir sürü firmanın sırf ticari amaç ile ürettiği ürünlere aldanmayın.

Bu arada doğan kardeşimin Humikcan ürününü kullandım kesinlikle tavsiye ederim. Eğer vakti olur uygun fiyattan getirirse tekrar kullanmak istiyorum. Hepinizede tavsiye ederim. Diğer ürünlerle karıştırmayın. Kalitesine kefilim.

Arkadaşlar granul leonardit kullanan var mi acaba? İgsaş ve organiksa ürünleri nasıldır. Seneye nohut ekecegimiz yerlere sonbahar surumunden sonra uygulasak. Toprakda yeteri kadar çözülurmu acaba? Screenshot_20180814-103843_Chrome.jpgScreenshot_20180814-103852_Chrome.jpgScreenshot_20180814-103956_Chrome.jpg

Arkadaşlar granul leonardit kullanan var mi acaba? İgsaş ve organiksa ürünleri nasıldır. Seneye nohut ekecegimiz yerlere sonbahar surumunden sonra uygulasak. Toprakda yeteri kadar çözülurmu acaba?Ekli dosyayı görüntüle 30145Ekli dosyayı görüntüle 30146Ekli dosyayı görüntüle 30142
Hem satıcı hem kullanıcı olarak tecrübemi ve bilgimi aktarayım.Leonardit topraktan çıkarıldıktan sonra kimi firma sadece granül hale getirerek satışa sunar.Kimi firma ise toprakta daha hızlı çözünebilmesi için bir takım işlemlerden geçirerek ve bir miktar azot takviyesi yaparak satışa sunarlar.Fiyatları doğal olarak ham olana göre daha yüksek olur.Ham Leonardit yani sadece şekil değiştirmiş leonaridit genelde kahverengi olur.Ama dediğim gibi aktif olan ise siyah renkli olur.Dediginiz iki ürünün içeriğinden yola çıkarak çok bir faydalarının olacağını düşünmüyorum.Ama dediğim gibi pek zannetmesemde toprakta hızlı çözünebilir hale getirildilirse kullanılabilir.Fiyatından nasıl bir ürün olduğunu az çok anlayabilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: ayna_vatan
Organiksanın ürününü buğday ekiminden önce toprak hazırlığında kullanmıştım. Dekara 100 kg olacak şekilde gübre serpme ile uyguladım . Farkı çok bariz bir şekilde belli oluyor. Uyguladığım alanda hem boy hem başak hem verim inanılmaz bir şekilde fark etti.

Fotoğrafda ki fuarda numune aldigim organigsa brown power 4 aydir suyun için de, bu kadar çözüldü. Daha önce igsaş leonardit den de numune almıştım. Çok iyi çözülmüştü, Screenshot_20180814-214858_Gallery.jpg

Resimler ve ekler

• 20180814_213730.jpg
    20180814_213730.jpg
    4.7 MB · Görüntüleme: 84
Fotoğrafda ki fuarda numune aldigim organigsa brown power 4 aydir suyun için de, bu kadar çözüldü. Daha önce igsaş leonardit den de numune almıştım. Çok iyi çözülmüştü, Ekli dosyayı görüntüle 30150
Ön sayfalara attigim ürünün resmi gibi düzgün granül yapısına sahip ürünleri tavsiye ederim.Bunlar genelde ham leonardit oluyor.Özellikle sulanmayan arazilerde iyi sonuç pek vermezler.Dediğim tarzdak ürünleri dekara 10 kg vermenizi tavsiye ederim

• Beğen

Ön sayfalara attigim ürünün resmi gibi düzgün granül yapısına sahip ürünleri tavsiye ederim.Bunlar genelde ham leonardit oluyor.Özellikle sulanmayan arazilerde iyi sonuç pek vermezler.Dediğim tarzdak ürünleri dekara 10 kg vermenizi tavsiye ederim

Mehmet kardeşim bahsettiğiniz tarzda hangi firmaların ürünleri var acaba. öneriniz var mı acaba? Birde kabaca maliyetleri nasıldır acaba.

Mehmet kardeşim bahsettiğiniz tarzda hangi firmaların ürünleri var acaba. öneriniz var mı acaba? Birde kabaca maliyetleri nasıldır acaba.
http://www.simseklitarim.com/corghaans-20-kg
http://www.simseklitarim.com/rotacid-20-kg?search=Rotacid
http://www.egezirai.com/soil_reactor_16_0_0--TR-17-3.html
Bu tarz ürünler olması güzel olur.Ben torbasını(20 kg) 50 tl ye satıyorum.Döviz ile geldiği için yeni alim yapan bayilerde fiyat yükselmiş olabilir

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen