Yem Karma Makinemiz Geldi

İş gücü çok fazla olucak işçiyle anlaşma sağla belli bir çalışmadan sonra ben gidiyorum demesin ileride büyüyecek bu yılı atlatalım daha güzel makinalar konforlu kılimalı alacaz deki adam işini düzgün yapsın şimdi adam çok yoruldu diyelim yem karma makinesine yem atıyor 10 balya atıyosa daha az atar adamla anlaşma sağla protokol imzalat şunu kesin yap işçi işten ayrılırken 15 gün önceden haber etmesi gerekir haber etmeden çıkarsa işçiden tazminat alınabilir

İş gücü çok fazla olucak işçiyle anlaşma sağla belli bir çalışmadan sonra ben gidiyorum demesin ileride büyüyecek bu yılı atlatalım daha güzel makinalar konforlu kılimalı alacaz deki adam işini düzgün yapsın şimdi adam çok yoruldu diyelim yem karma makinesine yem atıyor 10 balya atıyosa daha az atar adamla anlaşma sağla protokol imzalat şunu kesin yap işçi işten ayrılırken 15 gün önceden haber etmesi gerekir haber etmeden çıkarsa işçiden tazminat alınabilir

Hocam bu sene zaten eleman yok ben ve birader ilgileneceğiz o yüzden bırakmamız gibi bir olay söz konusu değil fakat dediğiniz olay çok mantıklı ileride işçi tutarken kontrat yapılıp imzalanması gerekli

Ben de sasirdim. 250 bas besi demek ahir haric enazindan 1.5 milyon pesin para demek. 250x5000 0lsa 1.250.000 bir 250.000 yem isleri icin pesin olsa kalani vadeli alinsa yine yapiyor enazindan 1.5 milyon.

Emektar ikinciel Fiat elden gecirmek dahil 40.00o desek sasirmakta hakliyim galiba.
Bende saskinlikla okudum.
Hocam 4 tekerlik bir araç yaptık onunla veriyoruz 200 hayvana tek kişi yarım saate veriyor ortalama 400 kilo alıyor

4 tekerlekli araca 400 kilo yemi neyle yukluyorsun ?
Neyle bosaltiyorsun ?
200 adet hayvan kac aylik ?
Kaçarlı padoklar ?

Yaptığımız araç direk karma makinesinin altına yanaşıyor tek kişi rahatlıkla dolu halde çekebiliyor dağıtma işi dirgen ile yapılıyor. Geçen sene 220 hayvana tek başıma 30-40 dakika arasında yemini dağıtıyordum.

Resimler ve ekler

• A069B74E-AB64-49F5-81B5-190A35213A3A.jpeg
    A069B74E-AB64-49F5-81B5-190A35213A3A.jpeg
    3 MB · Görüntüleme: 149
  • 56B39DF8-4C80-4927-943C-3F1C19835D22.jpeg
    56B39DF8-4C80-4927-943C-3F1C19835D22.jpeg
    3 MB · Görüntüleme: 156
Yem karma makinasına (yatay) yemlik şalgam İn kökünü yani yumrusunu bütün atsak kıyar mı? Yani inceltip diğer yemlerle homojen karıştırır mı? Makinaya atıp samanla vs karıştırarak koyunlara vermek istiyoruz

Yem karma makinasına (yatay) yemlik şalgam İn kökünü yani yumrusunu bütün atsak kıyar mı? Yani inceltip diğer yemlerle homojen karıştırır mı? Makinaya atıp samanla vs karıştırarak koyunlara vermek istiyoruz

Dostum pancarı bile kıymaz gibime geliyor bizde yok o yüzden net cevap veremem sadece fikir