Yakın Arkadaşım 9540 Kubota satın aldı.

9540,8540 almanızı tavsiye etmem
Hidrolik hassasiyetinde problem var ama ara işinde kullanacaksanız alabilirsiniz. Ben aldiktan altı ay sonra M108S ile değiştirdim kafam şimdi rahat. Ana traktör alacaksaniz m108S alın.
9540 in maks tork yeterli değil hafif, emsal değerde çok traktör var ama M108S harika bi traktör.
Ara işi için 9540 güzel mi

Şu sıralar en sevdiğim traktör markası kubota güle güle kullansın arkadaşınız bence ara işler için alınabilecek en uygun fiyatlı ithal ve sağlam traktörlerin başında gelir yeter ki uygun işte doğru ekipmanla kullansın hayırlısı olsun

4 14 degilde 5 13 takarsan kasinti kalmaz diye dusunuyorum
maxresdefault.jpg
https://www.kubotamorava.cz/fotky2069/m71xx-prospekt.pdf
https://ke.kubota-eu.com/agriculture/wp-content/uploads/sites/2/2016/10/M7001_FRZ.pdf
7 sınıfına da kepçe kullanılabiliyor.Pulluk boyutları, traktör ebatlarına uyumsuz geliyor.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermeden kullanmak nasip etsin.
Hassasiyet yay sertliği 3 lü döner pulluğa ayarlı olabilir, pulluk çeki merkezini optimal ayar yapabilmek için lastik izi içini tam kaldırması gerekiyor.Gerekirse lastik izi genişliği açılmalıdır, demiştim.
Kubota'da ana iş motoru 7.171 serisi alt sınıf ön kepçe kullanımına daha yatkın motor grafikleri bulunuyor.Kepçe çalışması için uzun devir, stabil çalışmalı motor kullanıyor.

Teşekkür ederim hocam sizin dediklerinizi de o zaman harfiyen bayiden gelen servise anlattim lakin 70,85,95 40 serilerinin hidrolik hassasiyetindeki problemi onlarda kabul ediyorlar ayar yapildiktan sonra düzen konusunda yine ilerleyen dönemde sıkıntı yaşadim o yüzden zarar etmemek için 108S e geçmek durumunda kaldim commonrial pompa olduğu içinmi bilmiyorum ama 108S yakıt olarak 9540 dan az tüketimi var.
Birde 130X modeli var gerçekten harika. Sıfırı yok ama ikinci eli internetten takip edip alınabilir.

M108S ve MGX-2 serisinde 400 devir tork bandı var, 2600 devirde güç noktası var, kepçe motoru dizaynına sahiptir.MGX-4 serisine 500 devir güç bandı eklenmiş.Kuyruk mili çalışmalarını rahatlatmışlar.
6 vites olduğundan 400 devir tork bandında vites geçişleri normal sayılır.Toprak işlemlerinde 2000 devir istiyor, fakat 1800-2300 devir gibi güç bandı içinde kuyruk mili ile çalışamadığımızdan motor tepkileri zayıf kalır, fazla esner.Balye bağlama da, dik rotovatör işlerinde beni yorar, başkasını bilemem.
M130X ağır hizmet tipi arka aks bulunmuyor, yolda bir kere arka aks kestirdim, nasıl duracağımı şaşırdım.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
M108S ve MGX 2 serisi yazılım güncellemesi istiyor, tork bandı 500 devir ve güç bandı 500 devir olacak şekilde ayarlanmalıdır.
MGX 2 serisinde lastik ebatları büyük olduğundan 4 25", yavru pulluklu, pulluk kullanmak gerekir.Çizi dışı 12" pullukta olabilir.

Güç bandı ve tork bandı 400 500 dediğiniz olay broşüründe yazıyor mu.Bunu nasıl anlıcak alacak kişiler

Güç bandı ve tork bandı 400 500 dediğiniz olay broşüründe yazıyor mu.Bunu nasıl anlıcak alacak kişiler
Ekli dosyayı görüntüle v3800_tief4b.pdf
Tork eğrisi 1400-1600 devir arası yatay şekilde, güç eğrisi 2600 devire yükselen şekildedir.Bu grafikte ikisi de yatay şekilde grafik olan motorlar var.Ekteki 108S motoru 86,4 kw, 115,86 hp brüt güç veriyor, fakat motor 2000 devirde kullanıldığı için 75 kw gibi güçle çalışıyor.

Ekli dosyayı görüntüle 36714
Tork eğrisi 1400-1600 devir arası yatay şekilde, güç eğrisi 2600 devire yükselen şekildedir.Bu grafikte ikisi de yatay şekilde grafik olan motorlar var.Ekteki 108S motoru 86,4 kw, 115,86 hp brüt güç veriyor, fakat motor 2000 devirde kullanıldığı için 75 kw gibi güçle çalışıyor.

M135gx III serisinin torku güzel.max tork ve max güç yakalama devirleride başsrılu gibi duruyor.siz değerlendirebilirmisiniz

Torku erken yakalaması ve uzun devir çalışmalı olması, soğuk çalıştırma da ısıtma sistemlerinin daha az kullanılmasını sağlıyor, ön kepçe kullanımında daha esnektir, dizayn tercihidir.Güç bandının içinde kuyruk mili kullanımı olmadığı için düşük kuyruk mili gücü bulunuyor,(motorun max gücü, tam olacak şekilde kuyruk miline yansımaz.),Kuyruk mili gücü motorun tam gücüne yakın olması gerekmez, forumda bu konuda eleştiriler var, ekipmanları ona göre seçmek ister.Konforlu ve sarsıntısız kullanım sunar.İş odaklı yazdığım için elimde kahve içerek traktör sürmem, bazıları sürüyor, bir şey diyemem. :) Dik freze, kuyruk mili gücüne göre tercih edilebilir, ot dağıtma ve toplama aletinde daha uyumlu olabilir.
Forumda teknik personel arkadaşlar kimlerdir? Hep zor konuları bana soruyorsunuz.Kullanmadığım makine için boş yazıyormuş gibi oluyoruz.7 sınıfı profesyonel kullanıcıların işi, bize söz düşmez.

9540,8540 almanızı tavsiye etmem
Hidrolik hassasiyetinde problem var ama ara işinde kullanacaksanız alabilirsiniz. Ben aldiktan altı ay sonra M108S ile değiştirdim kafam şimdi rahat. Ana traktör alacaksaniz m108S alın.
9540 in maks tork yeterli değil hafif, emsal değerde çok traktör var ama M108S harika bi traktör.

Çok teşekkür ederim konu açmaya bilmiyorum MF 54 30 veya Case far mal 95 C öneriyorlar bu üç traktör arasında kararsız kaldım biz de tüm olsan 90 80 ve 75 80 var 75 benim işlerde biraz yetersiz kalıyor 250 dönüm yer çalışıyorum hep Silajlık mısır bana öneride bulunursan çok sevinirim istersen mesaj atHe bir de benim sol bacağım biraz arızalı o yüzden debriyaj sıkıntı oluyor

Çok teşekkür ederim konu açmaya bilmiyorum MF 54 30 veya Case far mal 95 C öneriyorlar bu üç traktör arasında kararsız kaldım biz de tüm olsan 90 80 ve 75 80 var 75 benim işlerde biraz yetersiz kalıyor 250 dönüm yer çalışıyorum hep Silajlık mısır bana öneride bulunursan çok sevinirim istersen mesaj atHe bir de benim sol bacağım biraz arızalı o yüzden debriyaj sıkıntı oluyor

Sol bacakta sorun varsa 5430 alın bence kubato larin debriyaj lari yumuşaklığını tam bilmiyorum ama mf 5430 yarı otomatik dyna 4 janziman var debriyaj saten pamuk ve basmanızada pek gerek kalmıyor açıkçası

90.80'in modeli 2009'dan düşükse (deposu kabin altında olan modellerden değilse) aşağıda debriyaj yayını elinizi atıp çıkartabilirsiniz.

Tüm 75.80'lerin deposu zaten kabin aşağısında. Onların debriyaj pedal yayına ; yakıt deposunu çıkarmadan ulaşamazsınız zaten. Ben 74.80'inkini çıkardım basması baya kolaylaştı.

Komşumdaki Kubota M7040 5bin saate geldi. İlk geldiğinde basmak için hafif güç uygulamak gerekti . Ama şuan pamuk gibi. Fuarda 5430'a binmiştim. Sıfır 5400ün debriyajı , sıfır M40lara nazaran biraz daha güzel.

Arkadaşım yardımcı ol bizde taktırmak istiyoruz

05437682906 Koltukçu Emrah Usta
Yanlız kabin dar olduğu için çokta kullanışlı olmuyor. 1.82m boy ve 80 kiloda olan birisi rahat edemiyor. Kolum sığmayınca şoför koltuğunun arkasına atmak zorunda kalıyorum. Dizlerim klima çıkışına ve kapı açaçağına değiyor. Kafam tavana değmiyor ama yakın.

Maximum 60kg olan birisi rahat oturabilir.

Ayrıca Emrah Usta Kubotalar için ön ağırlık uzatmasıda yapıyor.

20190414_163338.jpg

E lift taktıran varsa resim atsın

05304652683 Kubota Servisi Tahir Usta. Elifti bu usta takıyor.

FB_IMG_1555398551731.jpgFB_IMG_1555398555509.jpgFB_IMG_1555398564976.jpg

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı