20 adetlik büyükbaş işletmesi için gerekenler ve getireceği gelir

Bismillah De Başla Arkadaşım Öncedende Ailen bu işi yaptıysa mutlaka az cok bilginiz vardır 20 inek cok cok güzel paralar kazandırır sana hele birde süt soguk hava tankı kurdurup sütaş yada torku gibi firmalara daha fazla paraya satarsın artı bu hayvanların destek parası var senede sütün 3 ayda bir destegi var hayvanların yawruları var bence yap derim hayvanların yigintisinide kendi tarlandan kaldırırsan senden kralı yok sadce sanayi yemine para verirsin oda zaten herkezin yaptıgı bişey sistem olarakda kapalı bir yer yapma ahır olmasın baglı sistem eskide kaldı artık acık sistem üstü kapalı serbest duraklı gezime alanı olan süt sıgırcılıgı ıcın internette binlerce proje var bak araştır hatta gez dolaş uygun barınaklara bak hangisi hoşuna giderse onu yaptır mısır silajı arpa bugday fig yonca ektinmi sana yeter hayvan sayına göre ayarlarsın bunu herkez anasının karnında ögrenmiyorya bu işi sene sene kendini geliştireceksin insan yeterki icinden gelsin insan oglunun yapamayacagı hic bir şey yok yenilige acık ol yeter

Nerden biliyorsun çarçur edeceğini... napsın millet 1.5 lira maaşla kölelik mi yapsınlar... 3 kazanamaz sa 1.5 kazanır kendi işinde kazanır...

sen aylık kazancı garanti edıyosan ben gireyim o işe. 20hayvanla o ıse gırmek demek en az 80-100 mılyar para demek. anadoluda şap vs. hastalık var, hayvan dogumda düşer bıçaga gidecektır tam o ara devlette ithalatı serbest bırakır yoka gider hayvan, hayvan basına ortalama kac dekar yer ekmesı gerektıgını bılmeyen bırı o hayvan mastitis olsa nası anlıcak? antibiyotik vericek 1 hafta sutunu dokucek senede max 300gun sagıyabılecegı hayvanda nası tutturucak 7000-8000lt yi. kötülük olsun diye bişi demedık girme demek ne kadar yanlıs geldıyse burdan tarıf ederek bi işe başlatmakta o kadar yanlıs. bu adam batarsada konu acarsa forumda ''ah be kardesım gecmıs olsun bılmedıgın ıse'' gırmeseydın denır.

Hakkında hayırlısı neyse o olsun 1 2 hayvanla baslıyacam deseydın gır dene aklında duracagına kenarda dursun derdım bahsettıgın ısletme ıyı para Allah c.c korusun eger batarsa adama koyar bır de etrafında ıllakı senın dusundugun gıbı hayvancılık yapanlar vardır oralarıda bır gez gunluk calısmalarını durumu bır gor nasıl oluyor ona gore kararını ver bu yazdıklarımı yanlıs anlama para kazanamazsın batarsın ev gecındıremezsın dıye bır sey soylemıyorum Allah Teala rızka kefildir sen niyetini et istişareni yap yanlış hesap bagdattan donmesın

• Beğen
Tepkiler: acemi_
sen aylık kazancı garanti edıyosan ben gireyim o işe. 20hayvanla o ıse gırmek demek en az 80-100 mılyar para demek. anadoluda şap vs. hastalık var, hayvan dogumda düşer bıçaga gidecektır tam o ara devlette ithalatı serbest bırakır yoka gider hayvan, hayvan basına ortalama kac dekar yer ekmesı gerektıgını bılmeyen bırı o hayvan mastitis olsa nası anlıcak? antibiyotik vericek 1 hafta sutunu dokucek senede max 300gun sagıyabılecegı hayvanda nası tutturucak 7000-8000lt yi. kötülük olsun diye bişi demedık girme demek ne kadar yanlıs geldıyse burdan tarıf ederek bi işe başlatmakta o kadar yanlıs. bu adam batarsada konu acarsa forumda ''ah be kardesım gecmıs olsun bılmedıgın ıse'' gırmeseydın denır.
20 hayvanlık işletme 100,000 liraya kuruluyorsa ben bugün istifa edip başlarım. Sadece inekler en az 150.000 lira tutar. Ayrıca sağlıklı bir işletme kurmak için 100.000 lira gerektirir. En az 300.000 liraya ihtiyacın var. 2 inek en kötü şartlarda bile kendi ve buzağısını besler. Önemli olan sistem oturuncaya kadar senin kendini beslemen.

20 ineklik sürüden, işi aile bireyleri yaparsa, gerekli yemler satın alınıp, süt-buzağı satışından yıllık 100,000 TL-150,000 TL elde etmek mümkün olabilir. sürünün doğru yemlenmesi, sürünün sağlıklı olması yani doğru bakım-besleme yapmak şartıyla. bunun için uygulamalı bir eğitim şart.

sımdı bu projeyı fazla abartmamak lazım şöle ıyı bır sekılde kafanda olusturmaya baglı kaplıcak olan sana baglı cok genıs yaparsın cok yer kaplar normal yaparsın normal yer kaplar gıdecek olan masraf da sana olan baglı bıse bide bu ınekler kanlı canlı olebılıo yanı garantı gozuyle bakmadan her seyı dusunun bunları cok bılmıslık olsun dıe yazmıorum sakın yanlıs anlasılmasın ole yatırımlar çok şart kendı işin gibisi olmaz bızım peder inek bişe kazandırmıo dıo ama her ay yem masrafları cıkdıkdan sonra 1700 tl ustune para alıo yanı projelerını yap
not:yaşını bılmedıgım ıçın eger buyuksen abı olarak hıtap ettıgımı kabul etmenı ısterım... şimdiden bol kazançlar...

Sizin prder kaç inek besliyorda 1700 kalıyor acaba

abı aklında varsa yap hemen yanı bızım koydekınler ısde ınek adamı batıro deıolar sole dıolar bole dıolar hepsı süt parası verılcegı zaman kooparetıfe koşa koşa gıdıolar yanı para bırakıo...

Ya öylede işte az yapsan kurtarmaz 20 25 adet diye düşünüyorum ama 300 bin lirayı buluyor bir miktar yeri elden çıkarmayı düşünüyorum bakalım şimdi kış bu işe girmenin zamanı degil bahar veya yaza dogru bakalım

100 bin'e işletmeni çok rahat kurarsın hatta lükse kaçmazsan elinde para da kalır. Kalan parayla hayvan kredisine başvurup hayvanları kredi ile alabilirsin. Yalnız ilk 1 yıl cebine para girmez hatta cebinden ek para çıkar, bunu göze alabilmen lazım. Öyle hayvanları alırım 2-3 ay sonra doğururlar, buzağıları satar parasını yerim diye düşünme sakın.

• Beğen
Tepkiler: Hermiyas
100 bin'e işletmeni çok rahat kurarsın hatta lükse kaçmazsan elinde para da kalır. Kalan parayla hayvan kredisine başvurup hayvanları kredi ile alabilirsin. Yalnız ilk 1 yıl cebine para girmez hatta cebinden ek para çıkar, bunu göze alabilmen lazım. Öyle hayvanları alırım 2-3 ay sonra doğururlar, buzağıları satar parasını yerim diye düşünme sakın.

Ya ben üstüme alındım ama şöyle bir durum var ahır var ama biraz tadilat gerekiyor yeride rahmetli dedenin üzerine dolayısı ile hissedarlar var o sorun kira kontratı ile çözülüyor ama kredi içinde biraz daha teşekküllü ahır istiyorlar tabi teminat ve kredi tutarının %25 i kadar öz kaynak şehirlere göre farklı oluyormu bilmiyorum ama ankarada bu şekilde söylediler

Ahırda mirasçı varsa sakın bulaşmayın, bugün kimsenin yüzüne bakmadığı yere bir tane çivi çaksanız kıymete biner dert olur başınıza.

Kredi için ruhsatlı tapulu bir yerinizin olması yeterli öyle teknolojisine bakmıyorlar, tek dertleri kredi batarsa el koyup satabilecek olmaları. Kredide şöyle bir durum var. %75'ini veriyoruz diyorlar ama sizin aldığınız fiyatın %75'ini vermiyorlar. Geçen yaz banka bize ben düve fiyatını 7100 lira hesaplıyorum ve bunun %75'ini veririm sen istersen 7500'e al istersen 15.000'e al dedi. Bize 10 bine gelen hayvanlar için banka 5150 lira kredi verdi.

Sizin için en mantıklısı civardan satılık bir yeri almak olur, sahibi ile vadeli ödeme olacak şekilde anlaşabilirseniz hem yararınıza olur. Biz o şekilde yaptık, sıfırdan girsek peşin 400-500 bin TL harcayacakken 450.000'e 5 yıl vadeli bir yer bulduk ve orayı aldık.

• Beğen
Tepkiler: dogannn
Ahırda mirasçı varsa sakın bulaşmayın, bugün kimsenin yüzüne bakmadığı yere bir tane çivi çaksanız kıymete biner dert olur başınıza.

Kredi için ruhsatlı tapulu bir yerinizin olması yeterli öyle teknolojisine bakmıyorlar, tek dertleri kredi batarsa el koyup satabilecek olmaları. Kredide şöyle bir durum var. %75'ini veriyoruz diyorlar ama sizin aldığınız fiyatın %75'ini vermiyorlar. Geçen yaz banka bize ben düve fiyatını 7100 lira hesaplıyorum ve bunun %75'ini veririm sen istersen 7500'e al istersen 15.000'e al dedi. Bize 10 bine gelen hayvanlar için banka 5150 lira kredi verdi.

Sizin için en mantıklısı civardan satılık bir yeri almak olur, sahibi ile vadeli ödeme olacak şekilde anlaşabilirseniz hem yararınıza olur. Biz o şekilde yaptık, sıfırdan girsek peşin 400-500 bin TL harcayacakken 450.000'e 5 yıl vadeli bir yer bulduk ve orayı aldık.

Hocam biraz daha açıklar mısın ? Ben de yarın damızlık hayvan kredisi için bankaya gidecektim.

Hocam biraz daha açıklar mısın ? Ben de yarın damızlık hayvan kredisi için bankaya gidecektim.

Şöyle, banka damızlık hayvan için bir bedel belirliyor. Biz alırken ithal düvelere 7000 lira, yerli düvelere de 6000 lira bedel biçmişti. %75 hibeli krediye başvurursan banka kendi belirlediği bedel üzerinden %75 hesaplayıp o kadarını sana veriyor, aradaki farki tamamlamak sana kalıyor. Ayrıca şunu da belirteyim verdikleri kredi üzerinden birde vereceğiniz ipotekler için exper bedeli, kredi kullandırma ücreti zırt pırt kesintiler yapıyorlar.

Yalnız bu dediğim faizsiz, 7 yıl vadeli kredi için geçerli. Normal kredi çekerseniz böyle bir durum yok.