SERA PROJESİ

Arkadaşlar herkese işlerinde Allah kolaylık versin bereketli helal ekmek yedirsin
Benim sera konusunda yardıma ihtiyacım var.
Ablam sera desteklemesi için başvurmuş ama bunun için proje getirmeleri söylenmiş, bizim oralarda sera pek olmadığı için , sera projesi hakkında pek bilgi bulamadım,
Nasıl proje hazırlanır yada elinde hazır proje olan varmı ebatları pek önemli değil yer müsait uzunluğu ortalama 50 metre yada daha büyük küçük farketmez o ölçülerde proje hazırlamak istiyoruz.

Tartes ( Izmir ) bu konuda satis yapiyor. Almak istemeseniz bile cizimleri surada var http://www.e-tartes.com/TP600-TP600-PLASTIK-ORTULU-SERA.html

Once ne yetistereceginize karar vermeniz lazim, domates-biber-hiyar, kesme cicek, kavun karpuz gibi.

Firmaya mesaj atip ne yetistireceginizi ve istediginiz olcuyu yazin, ellerindeki tiplerden size onerirler, seralar yukseklik ve cati tipine gore farkli oluyor.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Arkadaşlar herkese işlerinde Allah kolaylık versin bereketli helal ekmek yedirsin
Benim sera konusunda yardıma ihtiyacım var.
Ablam sera desteklemesi için başvurmuş ama bunun için proje getirmeleri söylenmiş, bizim oralarda sera pek olmadığı için , sera projesi hakkında pek bilgi bulamadım,
Nasıl proje hazırlanır yada elinde hazır proje olan varmı ebatları pek önemli değil yer müsait uzunluğu ortalama 50 metre yada daha büyük küçük farketmez o ölçülerde proje hazırlamak istiyoruz.

Bu konu hakkımda benimde bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar. Erzurumda sera açmak mantıklı mı acaba? :confused:

Sera kurmak ve devlet desteğinden yararlanmak çoğu çiftçi için güzel faydalar sağladı. Bu destekten yararlanarak seracılıkta daha başarılı ve rahat bir deneyim elde etmemizin yolu açılıyor. Hiç anlamayan kişiler bile çiftçilik üzerine yoğunlaşmak istemekteler. Bu destekten yararlanmanız için detaylı bilgiyi aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz. Şimdiden herkese başarılar.
http://www.kredisayfam.com/sera-kurmak-icin-hibe-ve-ortu-alti-tarim-destekleri.html

Ahh ahh ne zor iştir o sera işi yapmayan bilemez 15 senedir uğraşıyoz
20190212_101657.jpg

Maşallah,mükemmel görünüyor. Örtü marka ve özellikleri nedir?Ürün olarak ne üreteceksiniz,inşallah.Tohumlar?
Biz 15 yıldır salatalık yetiştiriyoruz
Bu yıl yerini değiştirdik değiştirmişkende bütün demirleri zımpara anti pas ve boya yaptık
Bütün naylonları özel katkılı olmak üzere yeni aldık
Salatanın markası silyon
Bu 20 gün önceki resim son halini yollarım

Maliyeti konusunda tahmini yarım dönüm 30 40 bin arasındadır diye tahmin ediyorum.

Bizim demirler varken sadece yerini değiştirmemiz 10 bin tl ye mal oldu bütün işçiliğinide kendimiz yaptık.
borusu cıtası civatası boyası naylonu vs.

Çocuk gibidir ilgi ister hergün mutlaka içerisinde dolaşmak incelemek bıdamak toplamak temizlemek ipe dolamak gerek

Velasıl kelam zor iştir helede işi bilmiyorsan çok güzel zarar ettirir.[emoji16]

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
konunun üzerinden bayağı bir zaman geçmiş hortlatmak istemem ama arkadaşlar küçük bir sera yaptım hobi amaçlı ahşap malzemeden. Şimdi buna sera naylon yani örtü almak istiyorum 10x10 metre boyutunda özelliği neler olmalı mikron vs birkaç sene dayansın en azından bilgisi olanlar yazarsa çok memnun olurum.

• Beğen
Tepkiler: Stronger