YAŞ SEBZE MEYVE ÜRETİMİNDEN VERİM ALAN VARMI YAZ SEZONUNDA

Biz burada bir tohumcu var ya ondan alırız yada bizim Malatya ponkobirlik koparatif getiriyor oradan alırız
Ama internette Malkoç tarım diye biryer var oradan da sipariş verebilirsiniz tohumu alırken basalin isimli ot ilacı var onuda almayı unutmayın çünkü bulunmuyor bende bulamadım bir arkadaşıma köyde buradan sipariş verdik geldi Sakarya'dan Malatya ya Malatyalı yım ama kayısı dan başka her ürünü yetiştiriyoruz [emoji1]

Koruyucu ürünler neler kullanıyorsunuz ot ilacı Ekim sonrasimı atılıyor gübreleme hakkında da bilgi alalım ☺️

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Koruyucu ürünler neler kullanıyorsunuz ot ilacı Ekim sonrasimı atılıyor gübreleme hakkında da bilgi alalım â�ºï¸
Evet söylediğim ot ilacı çıkış sonrası atlıyor bitki 2 /3 yapraklı iken
araştırmalarım da fazla azotun kök çürüklüğü ne neden olduğunu öğrendim onun için dekara 50 kg 4 /15 gübre uyguladık bitki kökü odunlaştiktan sonra 15 kg üre uyguluyorum her 15 günde bir sülfat la üreyi eşit miktarda karıştırıp 10 kg olacak şekilde damlama ile veriyoruz
Fungusit olarak anracol combi kullanıyoruz bitki çiçekten itibaren her 3 haftada bir hastalık bulaşmadan uyguluyorum ama oda yasaklandı seneye yeni altarnatif bir fungusit bulmam lazım bildiğin birşey varsa önere bilirsin gelecek yıla benim için
Ha birde başıma yeni geldi acayip kırmızı örümcek daladı bunun içinde bundan sonra fungusit ile beraber insektisid uygulayacağım

Evet söylediğim ot ilacı çıkış sonrası atlıyor bitki 2 /3 yapraklı iken
araştırmalarım da fazla azotun kök çürüklüğü ne neden olduğunu öğrendim onun için dekara 50 kg 4 /15 gübre uyguladık bitki kökü odunlaştiktan sonra 15 kg üre uyguluyorum her 15 günde bir sülfat la üreyi eşit miktarda karıştırıp 10 kg olacak şekilde damlama ile veriyoruz
Fungusit olarak anracol combi kullanıyoruz bitki çiçekten itibaren her 3 haftada bir hastalık bulaşmadan uyguluyorum ama oda yasaklandı seneye yeni altarnatif bir fungusit bulmam lazım bildiğin birşey varsa önere bilirsin gelecek yıla benim için
Ha birde başıma yeni geldi acayip kırmızı örümcek daladı bunun içinde bundan sonra fungusit ile beraber insektisid uygulayacağım
Baskan sebze isi ayni bebek gibi takip edeceksin

Kornişon (turşuluk salatalık) ekimine devam. Bahar ekiminde ilaç kalıntısı oldu ihracattan geri döndü ayağına milleti korkuttular. Güz ekimi için korkmuştuk ama son anda bi kumar oynayıp ektik. İyi ki ekmişiz. Şu an birinci 3 lira ikinci 1 lira üçüncü 50 kuruş. Bu fiyat 1 haftaya kadar değişir. Geçen yıl altın çağını yaşadık bu yıl da öyle görünüyor.
İzmir-Kiraz

• Beğen
Tepkiler: Yenikentli123
Kornişon (turşuluk salatalık) ekimine devam. Bahar ekiminde ilaç kalıntısı oldu ihracattan geri döndü ayağına milleti korkuttular. Güz ekimi için korkmuştuk ama son anda bi kumar oynayıp ektik. İyi ki ekmişiz. Şu an birinci 3 lira ikinci 1 lira üçüncü 50 kuruş. Bu fiyat 1 haftaya kadar değişir. Geçen yıl altın çağını yaşadık bu yıl da öyle görünüyor.
İzmir-Kiraz
Seraya mı ekiyor sun Ahmet :s