Ön farı açıp kapayan düğmenin aşırı ısınması

Ön farlar uzun huzmedeyken farı açıp kapayan düğme aşırı ısınıyor kısa fardayken ısınma yapmıyor ampüllerden kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi sebebi nedir sizce traktör 2012 model ampüller patladı yeni ampül taktım 12v 55w acaba ampülden kaynaklı mı akıl verirseniz sevinirim

Düğmeye aşırı yük biniyor.
Burada sorun en ince noktanın ısınmaya maruz kalmasıdır.
Yani kablo ve lamba kapasitesi düğmeden daha fazla.
Röle kullanmalısın.
Ve daha dayanıklı ve kaliteli bir düğmeye ihtiyacın var.

2012 model sigorta atmıyor sadece uzuna alınca kablo ısınınca kokar ya aynı o koku oluyor ve kol ısınıyor
kablo tesisatında ve ya yenş taktığın lamlardan kaynaklı devrede direnç artışı olabilir kısa devre olsa yanar zaten muhtemelen direnç artışı ancak bu artış kolu ısıtmadan önce sigorta attırması gerekir sigorda 15 olması gerekirken 30luk takılmış olabilir... yinede elektrik ustasına göstermekte fayda var traktör elektiriği riskli Yanar Allah korusun :(

2012 model bir traktörde anahtar direk farları çalıştırmaz arada röle vardır anahtar röleyi çalıştırır röle farı bu sayede anahtarlar yüksek akımdan korunur
yani far anahtarınız fara değil far rölesine bağlıdır eğer rölede bir üretim hatası varise yada daha önce müdahale edilmiş ise böyle ısınmalar olabilir far rölenizi değiştirin

trktörün ikinci sahibi iseniz önceki sahibi röleyi soketinden kısadevre yapıp devredışı bırakmış olabilir başıma gelmiştir

2012 model bir traktörde anahtar direk farları çalıştırmaz arada röle vardır anahtar röleyi çalıştırır röle farı bu sayede anahtarlar yüksek akımdan korunur
yani far anahtarınız fara değil far rölesine bağlıdır eğer rölede bir üretim hatası varise yada daha önce müdahale edilmiş ise böyle ısınmalar olabilir far rölenizi değiştirin

trktörün ikinci sahibi iseniz önceki sahibi röleyi soketinden kısadevre yapıp devredışı bırakmış olabilir başıma gelmiştir

Teşekkür ederim sıfır aldık bu sıkıntı 6 aydır var far ampülleri değiştikten sonra ısınma yapmaya başladı gibi geliyor bana önce bir ampülleri değiştireyim diyorum

kablo tesisatında ve ya yenş taktığın lamlardan kaynaklı devrede direnç artışı olabilir kısa devre olsa yanar zaten muhtemelen direnç artışı ancak bu artış kolu ısıtmadan önce sigorta attırması gerekir sigorda 15 olması gerekirken 30luk takılmış olabilir... yinede elektrik ustasına göstermekte fayda var traktör elektiriği riskli Yanar Allah korusun :(

Sağolasın ustam göstereceğim en kısa zamanda ustaya zaten garajda yatıyor şimdi