Alpler mi Ünlü mü Aydın mı yoksa diğer markalardan mi ?

Ama alplerin genelde agir oldugundan dolayi sikayetci oluyor kullanicilar traktoru unluye gore zorladigini soyluyolar fikriniz varmi bu konuda
Ağır doğru ama hafif tipleri de var. Alırken bilinçli olmak lazım. Kullanılan malzemeyi sağlam tutuyor fabrika onun için ağır.
5c8eb8cf06ef0ec2a8be876cfa4b0af1.jpg

Bulursunuz sıkıntı yok. Parası yetmeyip alpler alamayanların kötülemesi. Amcamda 5 li 12 inç dönerli pulluk var new holland td 100 kaldırıp çekiyor gayet rahat.
Peki mf 6460 dyna6 icin onereceginiz tassiz tinli killi toprak icin hangi pulluk olur ? 5 - 16 inc uygun olurmu ? Birde alpler topragi en iyi çeviren pulluk diye biliyorum yuksek tip ve aralari acik oldugu icinde sapli yerde tikama yapmamasi lazim

• Beğen
Tepkiler: kubilay 85
Sağlamlık konusunda alpler lakin diğer markalardan ağır onun için traktörün 6 ton civarında olması lazım yoksa 100hp gücündeki traktörlerde 5li randıman vermiyor rampa ve yan eğimli arazide traktörü kontrolden çıkarıyor ben turan marka kullanıyorum

• Beğen
Tepkiler: MuhammedEmin
Alplerin toprağı devirme fasosu kısa sert.ünlüde toprak hızını alıyor en son çıkarken devriliyor.ünlü.

Abim bazi pulluklarin kulaklari 45 dereceye yakin bir sekilde duruyor bazilari ise baya yatik neredeyse parelel duruyor yatik duran topragi kapatir fakat derin süremez gibi geliyor diğerinde ise derine iner ama otu çöpü altina daha az alir dogru mu
Burada pullugun şekli ise göre mi yoksa markaya göre mi değişiyor

trakkulup.net

Arkadaşlar pulluk konusu bence yörenin toprak yapısına göre deyişiyo.bu konda ben sizden fikir almak için yazmıştım cevap alamadım. kubato 85*40 a ünlü 5*12 puluk aldım agırmı gelirdesem .toprak çok sert degil. daha önce alpler 4*10 no pulluk la tümosan 60*80 kullandım. yorumunuz.