Erkun 80.4 bi fikir alayım abilerim kardeşlerim

Balye makinesi motor uyumu olarak 80-66 ederini görüyor.Balye makinesini büyüteceğim diyorsanız, NH T5060-5070, JXU 105-115, tercih ederdim.Kuyruk mili tork yedekleri?
Tek fren dönüşlerde 80-66 arka tekere kayma hareketi verebilir. (Profesyoneller için). Arka aksı ağır olan traktörün manevrası düşüyor.Klima saatlik yakıtı +1 litre etkiliyor.Her hizmetin bedeli vardır.
Yakıt olarak mum ışığınla ararsın.Servis ve sağlamlık konularına girmeyelim.Sahada gezer çalışanlar durumun ne olduğunu bilir.

Balye makinesi motor uyumu olarak 80-66 ederini görüyor.Balye makinesini büyüteceğim diyorsanız, NH T5060-5070, JXU 105-115, tercih ederdim.Kuyruk mili tork yedekleri?
Tek fren dönüşlerde 80-66 arka tekere kayma hareketi verebilir. (Profesyoneller için). Arka aksı ağır olan traktörün manevrası düşüyor.Klima saatlik yakıtı +1 litre etkiliyor.Her hizmetin bedeli vardır.
Yakıt olarak mum ışığınla ararsın.Servis ve sağlamlık konularına girmeyelim.Sahada gezer çalışanlar durumun ne olduğunu bilir.

Mesut kafada firtinalar esmeyebaslamis yine haydi hahirlisi

• Beğen
Tepkiler: mst uyk
Biz 80.4 lüks kullanıyoruz.şu an 2800 saatte.çekişten yakıttan memnunuz.
Ama pompa ya ayar yapıldı.senkromeç bozdu,değişti.küçük bi pim yüzünden debriyaj baskıyı ayırmadı yine şanzıman indirildi.hidrolik orta kol hassasiyetin yayı kırıldı 2 defa 2.de dökümü de kırdı anlayana kadar şanzımandaki tüm yağı boşaltmış.klima zaten en büyük sıkıntı.tabi zf şanzıman çok iyi tutunuyor 100 bg traktörün çektiği ekipmanı çekiyor.
E serisi 80 66 kadar tutunamaz zf (lüks ) şanzıman 80 66 dan iyi tutunur.80. 4 8066 kadar seri değil özellikle lüksleri kullananlar bu yüzden çok sıkıntı çekti.
Üste ne kadar istiyolar.40 binden fazla isterlerse 80 66 yı hiç verme biraz daha bekle 2.el piyasası zaten 55 60 bin civarı.kabin konusuna gelince ses yalıtımı 2500 saat dolunca azalıyor.

Kısaca yapma yanarsın diyorsun yani abi[emoji4]teşekkür ederim tavsiyelerin için o zaman 8066 sımsıkı sarılayım ben

• Beğen
Tepkiler: ismailozmen74
Erkuntun 80ligi carraro 12+12 80-66 nin sanzimanidir nadasta pullukta erkunt biraz daha seri olabilir kabul ederim ancak 80-66nin arabaciligini tek gecerim rampa asagi yada yukari 80 erkuntu her yerde yer car sistemi oyle rahatlatirki ustune motor kompresoru rampa asagi asla erkuntun erisemeyecegi biseydir 80-66 asla cekmem demez yolar cirpinir delirir en sonunda agir gelirse stop eder ve ariza yapmaz erkunt iyidir ancak ariza konusunda asla 80-66ya kafa tutamaz kuyruk milide superdir sorun cikarmaz tek sikintisi fiatin seri degirde agir nadas sevmesidir

Haklısın en güzeli onunun kocaman car dişlileri zaten bu yıl iki kere 12 numara 4 lü ünlü pulluğu ana z lerden kırdı iki yerden ben vazgeçtim [emoji4]

Yok abim balya makinası duracak büyültmiycez benim tek derdim kabindi ama sizlerden almış olduğum güzel yorumlar beni bi yanlıştan çevirdi

• Beğen
Tepkiler: Alican.Cicek

Bence sıfır alacağım diye ve sadece kabin için o kadar para vermeyin 2. El temiz erkunt 100 yada 110 u en fazla 85 bine alırsınız sizin 80 66 yıda 60 a sayarlar cebinizden 20 lira çıkar kafanız rahat olur

Aynen haklısın abi niyetim sadece kabin içindi tabi sıfır bi makina diye düşünüyordum ama 8066 yı aratacak bana benim zalım dursun yerinde

Ben de Çanakkaleliyim ilkbahar TN75DA aldık ithal serisi bu traktörler de bayla için çok uyumlu Konya ve Eskisşehirde bolca görünmekte.16 vites olduğu için balyada 6 adet vites seçeneği oluyor.Klima kabin ve ön fren standart temizinden bulabilirsen tavsiye ederim ayrıca yola giderken çok seri 50 Km/h yapıyor.

Ben de Çanakkaleliyim ilkbahar TN75DA aldık ithal serisi bu traktörler de bayla için çok uyumlu Konya ve Eskisşehirde bolca görünmekte.16 vites olduğu için balyada 6 adet vites seçeneği oluyor.Klima kabin ve ön fren standart temizinden bulabilirsen tavsiye ederim ayrıca yola giderken çok seri 50 Km/h yapıyor.

Öncelikle memnun oldum abim TN serisini biliyorum güzel traktör bi abide vardı bahçe serisi yakıtı yıldırdı beni diyordu ve o sıfır almıştı kendinden başkası binmez

Öncelikle selamın aleyküm uzun zamandır yoğun iş koşturmasından giremiyorum foruma gelelim konuya
Şimdi bildiğiniz üzere elimde 96 model Fiat 8066 DT var çokta memnunum yakıt çekiş çok güzel arıza desen şeytan kulağına yok desem yeri bi eksiği kabin malum balya Makinesi çalıştırıyorum toz mahvediyor insanı şimdi 8066 ya kabin taktırayım diye düşündüm döşeme falan toz almayacak şekilde 5-6 bin e bu seferde içerisi hamam gibi olacak klima desen ıvırı zıvırı 10 bin
Erkunt hiç aklımda yoktu fanatik bi Fiat çıyım erkunt 80.4 Amcamoğlunda var son zamanlarda kullandım güzel makina erkunt satan bayideki abi köye geldikçe babama abi verelim sanada bi 80.4 erkunt kabinli rahat et diyormuş geçen akşam köyde kahvede banada bi teklif etti ben boşver abi dedim tabi ben boşver deyince fiyat falan vermedi üstelemedi yani sonra köyden bi abiyle haber yollamış 8066 ya 70 bine tutuyorum 2018 erkunt 80.4e kabin klima 12+12 vereyim demiş SİZ OLSANIZ?[emoji846]
80 66 yi efsane yapan nedir yada cnh gurupta eski yeni modellerde iyi diye tabir ettigimiz traktorlerdeki fark nedir once bunu dusunmek gerek yerli nh olsun case olsun yerli kendi uretim motor kullaniyor memnun olanda var olmayanda var ama bir iveco motorlu 8066 60 66 gibi ttaklorlerden memnun olmayan yok anahtar degdirmeden 5000 saatleri geciyor
Puf nokta avrupa iveco motor ve uyumlu sanzuman
Cnh de ithal avrupa serilerinin ikinci elleri isinizi cok daha iyi gorecegini dusunuyorum yada guzel bir kabin ile masrafsizca kiralla yola devam.

2011 den buyana erkunt 80.4 lüks kullanıyorum.tarlada ve yüklü inişte 80-66 yı bozar.Fakat rampa yukarı baya hantal kalıyor.Şu an 3000 saatte sadece debriyajdaki küçük bir pim yüzünden 2 gün sanayide yattı onun haricinde anahtar değmedi.Kliması zayıf.Yakıtı çok ideal.Yalnız benimki biraz hararetli çalışıyor.
Fakat deüiştirirseniz bence tercihinizi ithal bir model veya erkunttada 90 lığın üstündeki modelleri almanızı tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
2011 den buyana erkunt 80.4 lüks kullanıyorum.tarlada ve yüklü inişte 80-66 yı bozar.Fakat rampa yukarı baya hantal kalıyor.Şu an 3000 saatte sadece debriyajdaki küçük bir pim yüzünden 2 gün sanayide yattı onun haricinde anahtar değmedi.Kliması zayıf.Yakıtı çok ideal.Yalnız benimki biraz hararetli çalışıyor.
Fakat deüiştirirseniz bence tercihinizi ithal bir model veya erkunttada 90 lığın üstündeki modelleri almanızı tavsiye ederim.
Traktöre 74 derece termostat tavsiye ederim.
Arka aks ve traktör ağır olduğu için toprak işlemede çeki kuvveti gayet yerinde fakat arkadaş balye de çalışıyor.

80 66 nın yanında başka traktör var mı?
Yoksa 70 Lüks tek çeker klimalı kabin 45 bin civarı bulunur ya da 70 e
40 bin üzerine istiyolarsa biraz daha dişinizi sıkın 70 lik alıp deneyin 70lik e kullanan vardı yakıttan çok memnundu.
70 lüks 4×4 80 66 nın çektiği ekipmanı 1 vites yavaş çeker ama çeker
Yani demek istediğim deneyip görün beğenirseniz memnun kalırsanız 80 66 verirsiniz ya da vermeden para biriktirirseniz 100lük lüks alırsınız
80 66 nın birçok parçası td ile aynı ama kalite farkı var.piyasadan belli her şey.
Yerlinin en iyisi erkunttur kalite olarak.
Bu arada e serisi 33 km lüks seri 40 km hız yapar

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
Düşük derecede açılan termostatlar çekişi düşürüyor.

285S üzerinde 82,74,60 ve boş termostatları denedik.Balye bağlamada yazın boş kullanım bile gerekebiliyor, kışın 82 derece, bahar aylarında 74 derece daha kullanışlı olur.Çekişi fazla etkilemez, fakat yol yakıtını arttırır.İş yakıtları aynı olur.
Mazot pompası ve LDA ayarlarınızı kontrol ettirmenizde fayda var.Yakıt, enjektör, filtreler v.s. de etkiliyor olabilir.