Traktörde aşırı titreme

S.a arkadaşlar konu başlığında belirttiğim gibi traktörümde rolanti haricinde hemen hemen her devir aralığında kabinden tutunda, motor kaputu, aynalar dahil zangır zangır titremeye başladı.

Ön lastikler dış yanaklarını daha faza yiyordu,hemen aklıma rotlarda bir bozukluk olacağı geldi,rotcu rotların bozuk değiştirip gel ayar yapalım dedi, fakat sorunun bunla alakası yokmuş. sadece artık lastik düzgün aşınacak.

Bijonları kontrol ettim herhangi bir boşluk varmı diye fakat onlarda sıkılı gözüküyor.

Konuyla alakalı biraz gezindim ama traktörler hakkındaki bilgiler çok kısıtlı.

Otomobillerdeki aşırı vibrasyonun nedenini motor ve şanzuman kulaklarından kırık veya yıpranmış olmasından kaynaklandığını söylüyorlar, traktörde bu parçalar varmıdır ?

Bu sıkıntılı günlerde birde buna kafa yormayın diyeceğim ama içten içe değiştirsemmi şunu diye aklımdan geçmiyor değil ama bir yanımda tarlaya atacak gübreni almamışsın(alamamamışsın) hala otur oturduğun yerde diyor.

Konu hakkındaki görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Motor tek çekerdeyken de titreme çok, ama aklımda olsun, teşekkür ederim.
Hidrolik yağını komle boşalt eğer kesilirse hidrolik den kaynaklıdır
Yoksa da balatanin göbeğinin göbeğinden papuclara giden hatlar vardır onun bir iki tanesi çatlamış tır veya balatanin bilyesi de dağılmış olabilir benim traktörde de olmuştu ama aşırı değil baskı balatanin bilyesi dağılmıştı

Bizde td80 2010 model var bizde de aynı sorun daha 100 km de case JX100 var onda da aynı sorun yerli traktörlerinde hep bu sorun var heralde farmall 115c de bu sorun yok mesela

İlginç, bi yerlerde kırık çıkık olabilir. Kabinin şaseye bağlantılarını kontrol ettiniz mi. Motorun çekişten düşmediğinden yürüyen aksamdan ve hidrolikten sorun olmadığını sanıyorum.
İki üç yıl önce süne lastiklerini takarken, motor krikodan kayıp sol arka lastiğin üstüne düştü görünürde çok fazla bişey yok bir parça plastik çamurluk kırıldı, aklıma buda geldi tabiki kabin takozlarını kontrol ettim içime sinmedi ustaya baktırdım tek tek herhangi bir sorun bulamadı.