600 tavukla girdik bakalım

İlk yumurtalar küçük olur. Zaman içinde verim ve gramaj artar. Ayrıca önümüz kış. Çok soğuk ve sıcaklarda verim kaybı olur. Senin çadır sistem olduğundan kışın çok soğuk geceler için önlem almalısın.

En azından seralarda kurulan soba gibi bir şey olabilir. Halk arasında "tavuk üşümez" derler ama tavuklar soğuktan donarak ölürler. Her zaman değil ama meteorolojiye göre dondurucu gecelerde ısıtma yapmak önemli.

Başarılar.

Eyvallah kardeş saolasın bende açıkcası serin olan günler için degilde çok soguk günlerde içerinin sogunu kıracak şekilde bir şeyler yapayım diyorum

olabilir ama işte bizim buralarda meşelik filan yokya sögüt var kavak var oda yaktıkdan 10 dakka sonra geçer gider zaten

abi şuan son durumunuz nedir? Kar elde etmeye başladınız mı ? hem yumurta hem de tavuk/horoz satışıda mı yapıyorsunuz yoksa sadece yumurtamı ? yumurtaları satarken ne gıbı sorunlar olabilir bende elımden geldıgınce kendım küçğk bi kümesta tavukçuluk yapmayı plnalıyorum yardımcı olursanız.

abi şuan son durumunuz nedir? Kar elde etmeye başladınız mı ? hem yumurta hem de tavuk/horoz satışıda mı yapıyorsunuz yoksa sadece yumurtamı ? yumurtaları satarken ne gıbı sorunlar olabilir bende elımden geldıgınce kendım küçğk bi kümesta tavukçuluk yapmayı plnalıyorum yardımcı olursanız.
Şuan işte yeni yumurtlamaya başladılar günde 3,5 tane oluyor o yüzden pek pazarlama sıkıntımız olmuyor ama yem parasına yetişme sıkıntımız var tanesi günlük 110 gram çivarı yiyor

Kar elde edebilmemiz için günlük 450 nin üzerinde yumurta almanız lazım yıllık yumurta verimleri 280 civarinda 1 tavuk yılda 50 kilo yem yer.Buda tahmini 90 tl civari 50 kurusa yumurta sayarsanız işçilik ve diğer masraflar hariç yıllık 50 tl tavuk başı kalir...tabi bu rakamdan yarka ısınma gideri su işçilik v.s derken 15 tl ye kadar düşer.

Son düzenleme:
Kar elde edebilmemiz için günlük 450 nin üzerinde yumurta almanız lazım yıllık yumurta verimleri 280 civarinda 1 tavuk yılda 50 kilo yem yer.Buda tahmini 90 tl civari 50 kurusa yumurta sayarsanız işçilik ve diğer masraflar hariç yıllık 50 tl tavuk başı kalir...tabi bu rakamdan yarka ısınma gideri su işçilik v.s derken 15 tl ye kadar düşer.
Bende buna yakın hesaplıyorum 50 kuruşa yumurta satarsak 1/3 kar kalır diye

Bi tavuk en kötü günlük 120 gr yem yer. 600 tavuk 72 kg eder.
80 krs dan günlük 57.6 tl eder.
Ayda 1.728 tl yapar sadeceb yem parası. Bu parayı da 50 krs yumurta satarak kazanmak için de aylık 3.456 adet satman gerek. Günde 115-116 arası yumurta satman gerek sadece yem parasını çıkarmak için. Bir tavuk en yüksek yaklaşık olarak %80 bilemedin %85 randuman ile yumurta yapar. Soğuk havalar da bu durum çok düşer. O yüzden iyi bir ortam oluşturulmalı.

Bi tavuk en kötü günlük 120 gr yem yer. 600 tavuk 72 kg eder.
80 krs dan günlük 57.6 tl eder.
Ayda 1.728 tl yapar sadeceb yem parası. Bu parayı da 50 krs yumurta satarak kazanmak için de aylık 3.456 adet satman gerek. Günde 115-116 arası yumurta satman gerek sadece yem parasını çıkarmak için. Bir tavuk en yüksek yaklaşık olarak %80 bilemedin %85 randuman ile yumurta yapar. Soğuk havalar da bu durum çok düşer. O yüzden iyi bir ortam oluşturulmalı.
Yem 1.35 1.40 tl civarı

Cp yem markaları içinde en pahalısı
Aynen öyle en pahalısı proyemin fiyatı uygun ama bayilik usulü çalışıyor bayii bulundugumuz yere uzak ve nakit çalışıyorlar toplu alım yapmamız lazım henüz tam olarak yumurtalamaya başlamadıkları için çepten yiyolar öyle oluncada nakit sıkıntı oluyor tarım krediden vadeli almak daha uygun geliyor şu an