Ne kadar elektrik yakar

45metrede kurulu 20kw dalgıç ve saatte 60-70ton kapasiteli (25-30tabanca) kadememiz var. Saatlik ortalama elektrik tüketimi 0.9kW. Kw fiyatı sezon sonunda 16TL'ydi. Son zamanlar biraz indirdiler.

Sizinkinin bu mantıktan 2.5-3kW yakacağını göze almak gerekbilir. Ki bölgedeki 80 tabanca suya sahip olanlarda aşağı yukarı bu civarda yaktırıyor.

45metrede kurulu 20kw dalgıç ve saatte 60-70ton kapasiteli (25-30tabanca) kadememiz var. Saatlik ortalama elektrik tüketimi 0.9kW. Kw fiyatı sezon sonunda 16TL'ydi. Son zamanlar biraz indirdiler.

Sizinkinin bu mantıktan 2.5-3kW yakacağını göze almak gerekbilir. Ki bölgedeki 80 tabanca suya sahip olanlarda aşağı yukarı bu civarda yaktırıyor.
Yani 3 katı gibi yakar oda 45tl civarımı olur

Sizin dalgıç kaç kademeli en fazla uzağa kaç metreye götürsünüz kayıp ne kadar oldu

Sizin dalgıç kaç kademeli en fazla uzağa kaç metreye götürsünüz kayıp ne kadar oldu
Kademe sayısını unuttum. 6 sene geçti aradan , 6 sene içinde 3-4kere düzeni yeniledik. Şimdi bile ne takılı ayrıntılı bilmiyorum. Ama ozamanlar saatte 100tona varan (35 büyük tabanca) suyumuz vardı. Bu su 1.5km gidene kadar saatte 75 tonun çevirdiği(25tabanca) yağmurlamayı çevirdi.

1.5km uzağa kadar %2 civarı eğim vardı. Yani aşağı götürmüş olduk suyu. Ben kuyuyu kapattığım zaman 1.5km aşağıdaki yağmurlamalar 3 saniye sonra duruyordu.