Son Sistem Besi Ahırı

Vallaha kandemır sulu tarla her yerde pahalı sulu olmayıncada verim yok
Abi valla o öyle degil. Bak simdi israile. Adam cölün ortasinda. Sulama imkani yok. Misir silajina alternatif bugday silajini yapmis. Daha az suyla yakin verimi aliyor. Adam cografyasina gore is yapiyor. Ve de en guzel verimleri yakaliyor. Sulama olmayan yerde tarim olmuyor demek yerine sulama olmayan yere ne ekilir demek lazim. Ek susuz tarlaya yulafı 150 tl harca dönüme 700 kg ot çiksin 75 kurustan ver kilosunu dönume 375 tl kâr edersin al sana susuz tarım:))) abi ben bu isi ilerde yapinca susuz araziler kullanip yulaf gibi seyler ekip onlardan silaj ve kuru ot yapmayi dusunuyorum misir silajini yapmak icin pahali tarla lazim bide zahmeti de cok yanlisim varsa duzeltin

• Beğen
Tepkiler: KIZILTAN
Abi sonuna kadar haklısın. Keşke imkan olsaydıda ekip biçip kendi yemimizi kendiniz yapsaydık.
Tabi derdimiz kısıtlı imkanlari daha iyiye götürmek
Tükettiğin yemi çiftçilerden alabilsen hic olmazsa
Arada diğer aracilar kazaniyor
Harmanda arpa çıktı düşüyor fiyatlar kis geliyor arpa yok yukseliyor fiyaylar
Imkani olmayan satiyor harmanda
Yine imkani olmayan kisin pahali aliyor
Bir kisir döngü arada birileri kazaniyor

Tenta90 butun birikimlerini arazi ve ahira yatirdiklarini soyliyor, taraktor alamamis, ekebilecegi yeri yok, kesif yem ve kaba yem icin uretim sansi yok. Tum olumsuzluklara ragmen ugrasiyor, duaciyim ki basarsin.

Besiyi bitirip kesime yolladiginda karlilik durumunu ve basarmak icin kullandigi rasyonu yazarsa buyuk bir is yapmis olacak.

Herkes mera olmadan yapilmaz, kaba yem uretmeden yapilmaz, kesif yemi kendin yap yoksa olmaz derken tum olumsuz sartlarda basarirsa kafamizdaki bircok sey degisecek, duydugumuz bircok seyi silip atmak ve yeniden degerlendirme yapmak gerekecek.
Bu cok iyi olacak.

Allah kolaylik versin, hastalik falan vermesin, guc kuvvet versin Tenta ..

Tenta90 butun birikimlerini arazi ve ahira yatirdiklarini soyliyor, taraktor alamamis, ekebilecegi yeri yok, kesif yem ve kaba yem icin uretim sansi yok. Tum olumsuzluklara ragmen ugrasiyor, duaciyim ki basarsin.

Besiyi bitirip kesime yolladiginda karlilik durumunu ve basarmak icin kullandigi rasyonu yazarsa buyuk bir is yapmis olacak.

Herkes mera olmadan yapilmaz, kaba yem uretmeden yapilmaz, kesif yemi kendin yap yoksa olmaz derken tum olumsuz sartlarda basarirsa kafamizdaki bircok sey degisecek, duydugumuz bircok seyi silip atmak ve yeniden degerlendirme yapmak gerekecek.
Bu cok iyi olacak.

Allah kolaylik versin, hastalik falan vermesin, guc kuvvet versin Tenta ..

Hocam öncelikle sağolun. Allah razı olsun. Ben her zaman üreticiden yanayım ve üreten toplumun ileriye gideceğine inanıyorum. İşimin başındayım 4 aydır şantiyedeyim burda yatıp burda kalkıyorum çıkıp gezmiyorum. Yaşım 22 ve daha çocuk gözüyle bakılacak yaştayım. Yaşımın çok çok üstünde şeyler yaşadım gördüm. Bu olgunluğu, mücadele etmeyi askeri okul yıllarıma borçluyum. Helal çalışarak her şey olur düşüncesindeyim. Rabbim helal çalışan herkese hayırlı uğurlu bol kazançlar verain.

Tabi derdimiz kısıtlı imkanlari daha iyiye götürmek
Tükettiğin yemi çiftçilerden alabilsen hic olmazsa
Arada diğer aracilar kazaniyor
Harmanda arpa çıktı düşüyor fiyatlar kis geliyor arpa yok yukseliyor fiyaylar
Imkani olmayan satiyor harmanda
Yine imkani olmayan kisin pahali aliyor
Bir kisir döngü arada birileri kazaniyor

Zaten hep aracılar kazanıyor abi. En az kazanan hep üretici el değmeden para kazanan ise aracılar oluyor. Danaya 10 ay bak kasaba 23 liraya ver reyonda bakarsın et 45 lira 2 kat fiyat artmış. Sonra efendim et pahalı aracılar temizlenmiyorki. Et balık kurumu besiciye et üretin diyor 100 tane ürettirip 30 tane kesimyapıyor. Niye kapasitesi yok. Besicide gidip sağda solda kasaba veriyor parayı kaptırıyor alamıyor zarar ediyor. Ben burda devleti suçlarım besiciyi değil. Cayır cayır ithal hayvan geliyor hepsini kesecek mi tabikide hayır. Ne olacak sonumuz hayır ola

Sonuç

Rabbim utandırmasın. Allah ım helal çalışan herkese hayırlı uğurlu mal mülk versin.

Resimler ve ekler

• 32F5F7B6-C619-4943-A694-EF6EC33C1A28.jpeg
    32F5F7B6-C619-4943-A694-EF6EC33C1A28.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 290
  • 157E227D-F9EA-4F58-8FFF-DA7E76C447DC.jpeg
    157E227D-F9EA-4F58-8FFF-DA7E76C447DC.jpeg
    2.2 MB · Görüntüleme: 296
Masallah rabbim utandırmasın. Abi ben sana seyi soracaktim unuttum çubukda hayvancilar hep kaçıyormus ya bunun sebebi nedir noluyor çubukda

Sağolun hocam Allah razı olsun.

Çubuk Belediyesi kadar uyuşuk uğraşmayı sevmeyen belediye daha yoktur. Tüm besicileri kaçırdı halen kaçırmaya devam ediyor. Parası yok diye keyfiyen ceza yazıyorlar. Ve yeni olayları balya saman dışarda olmayacakmış içerde olacakmış. Sebep ney görüntü bozuluyormuş. Çadır çekelim diyorlar yok illa içerde olacakmış. Bunu söyleyen bir sistem var Çubuk da anlatabildim sanırım.

Sağolun hocam Allah razı olsun.

Çubuk Belediyesi kadar uyuşuk uğraşmayı sevmeyen belediye daha yoktur. Tüm besicileri kaçırdı halen kaçırmaya devam ediyor. Parası yok diye keyfiyen ceza yazıyorlar. Ve yeni olayları balya saman dışarda olmayacakmış içerde olacakmış. Sebep ney görüntü bozuluyormuş. Çadır çekelim diyorlar yok illa içerde olacakmış. Bunu söyleyen bir sistem var Çubuk da anlatabildim sanırım.
Hee ben anladım dertlerini ya belediyeye bağış istiyodur onlar yoksa böyle sacma seyler olamaz. Niyetleri belli yani:)