Günün Fotoğrafı

Siz açığa ektiniz ozaman koto alıp ekme imkanı yokmu şeker oranı kaç
Şeker oranını tam bilmiyoruz. İlk kamyonu dün doldurduk. Alıcı bugün kantara çıkacakmış.

Fabrikaya satmak için kota satın almak gerekiyor ve zahmetli. Pancar parası çıktığı gün kime resmi olarak borcun varsa sana içinden alıp veriyorlar.Bi kere hatırlıyorum 10 yaşında felandım , babam arkadaşına kefil olmuştu. Borcu ödemedi mal sahibi. Elimize o senelerde para hiç geçmedi. Babam sırf bu yüzden pancarı bitirdi.

Bu sene ekmeyecektik aslında damlama kısa geldi. Fazlalığa pancar ektik.12 dekar kadar.Onuda fabrikadan bağımsız sattık zaten. Ekilecekse ve alıcı garantisi varsa böylesi daha mantıklı.

Şeker oranını tam bilmiyoruz. İlk kamyonu dün doldurduk. Alıcı bugün kantara çıkacakmış.

Fabrikaya satmak için kota satın almak gerekiyor ve zahmetli. Pancar parası çıktığı gün kime resmi olarak borcun varsa sana içinden alıp veriyorlar.Bi kere hatırlıyorum 10 yaşında felandım , babam arkadaşına kefil olmuştu. Borcu ödemedi mal sahibi. Elimize o senelerde para hiç geçmedi. Babam sırf bu yüzden pancarı bitirdi.

Bu sene ekmeyecektik aslında damlama kısa geldi. Fazlalığa pancar ektik.12 dekar kadar.Onuda fabrikadan bağımsız sattık zaten. Ekilecekse ve alıcı garantisi varsa böylesi daha mantıklı.
Kendini ailenizden gurup oluşturun tamam

Pancarı hasatına başladık. Verim fireli 8ton civarı.

Temizini 180tlden tarla teslim sattık.Ekli dosyayı görüntüle 32398Ekli dosyayı görüntüle 32399Ekli dosyayı görüntüle 32400

Bereketli olsun kardeşim
Fabrikada sıkıntı var diyolar doğru mu alım yapmıyolarmış ?

Tarla hazırlıklarına devam ediyoruz bizde

IMG_1588.JPG

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Bereketli olsun kardeşim
Fabrikada sıkıntı var diyolar doğru mu alım yapmıyolarmış ?

Tarla hazırlıklarına devam ediyoruz bizde

Ekli dosyayı görüntüle 32410
Sağol Taha abi. Geçen sene fabrika c kotası alımı yapmadı. Milletin elinde kalmıştı. Sonraki sene pancar ekmeyeceğiz diyordu millet.

Bu sene fabrikadan hiç haberim yok valla. En iyisi bağımsız ekmek [emoji4].

Kolay gelsin.

Sağol Taha abi. Geçen sene fabrika c kotası alımı yapmadı. Milletin elinde kalmıştı. Sonraki sene pancar ekmeyeceğiz diyordu millet.

Bu sene fabrikadan hiç haberim yok valla. En iyisi bağımsız ekmek [emoji4].

Kolay gelsin.

Kota yoksa en iyisi pancar ekmemek bence açıktan da satamasan elinde kalıp gidecek riskli,
Bizim bölgede en garanti ürünler mısır, yonca ve hububat türevleri öbürleri adama stres yaptırıyor.

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68