Günes enerjisinden anlayan var mi

200 mt. Derinlikte 25 hp derin kuyu pompamız var. Ve bu suyu 1000 mt öteye düz akıntı basıyor. Ayrıca 130 mt. De 15 hp başka bir pompamız daha var. Yıllık ortalama 25 000 30 000 enerji maliyetimiz oluyor. Mayıs ve eylül ayları arasında zeytin ayçiçeği ve mısır sulamasında kullanıyoruz. Güneş paneli kullanmak istesek ne gibi maliyeti olur. Bilgi verir misiniz. Teşekkürler
Ortalama 250waat panel ad fiyatı 600/800 tl arası 1hp*0.75kv dır 25*075:18.75 kw eder sana 80 adet panel gerek+ inverter =100bin tl paran gider 15 sene 100%çalışır 15 seneden sonra%85çalışır yatırımını 4sende amorti eder 2011yıl bedavaya gelir

• Beğen
Tepkiler: halil1979
200 mt. Derinlikte 25 hp derin kuyu pompamız var. Ve bu suyu 1000 mt öteye düz akıntı basıyor. Ayrıca 130 mt. De 15 hp başka bir pompamız daha var. Yıllık ortalama 25 000 30 000 enerji maliyetimiz oluyor. Mayıs ve eylül ayları arasında zeytin ayçiçeği ve mısır sulamasında kullanıyoruz. Güneş paneli kullanmak istesek ne gibi maliyeti olur. Bilgi verir misiniz. Teşekkürler

Elektrik varsa hiç güneş enerjisini düşünme. Elektrik yoksa ise elektrik çektirmeye bak. Eğer benim gibi elektrik 5 km ötede ve getirme şansın yoksa o zaman güneşi mecburen yapabilirsin. Bu işte akü en maliyetli şey.

• Beğen
Tepkiler: halil1979
Ben de bir çiftlik kurup güneş enerjisi üreten 20 solar panel ile elektrikle çalışan Fendt e100 Vario traktör alıp hayvancılık ile uğraşmak istiyorum.Traktörün amacı silaj ve yem için tarla ekimi.Bu konuda yardımcı ola bilirmisiniz ? düşünce ve ekonomik olarak uygun olurmu?

Ben de bir çiftlik kurup güneş enerjisi üreten 20 solar panel ile elektrikle çalışan Fendt e100 Vario traktör alıp hayvancılık ile uğraşmak istiyorum.Traktörün amacı silaj ve yem için tarla ekimi.Bu konuda yardımcı ola bilirmisiniz ? düşünce ve ekonomik olarak uygun olurmu?
Hayvan için yem yem icin arazi yada mera
Birde süt yada et ureteceksen satabilecegin piyasa onemli

en düşük süt fiyatı 1.40-tan elden çıkarma ortamı var.Düzgün ortamlarda 1.4-2 TL arası elden çıkarma fırsatları yaratabilirim. Yerel pazarda ise 2.5-3 TL elden çıkarmak fırsatı var bir miktarda.(100-200 L civarı ortalama)

en düşük süt fiyatı 1.40-tan elden çıkarma ortamı var.Düzgün ortamlarda 1.4-2 TL arası elden çıkarma fırsatları yaratabilirim. Yerel pazarda ise 2.5-3 TL elden çıkarmak fırsatı var bir miktarda.(100-200 L civarı ortalama)
Süt satış fiyati fena değil
Yem için uygun arazi veya mera varsa maliyet düşük olur
Et fiyatlatlari nasıl ?
Sizde mozot ucuzdur güneş enrrjisine niye ihtiyaç duyuyorsunuz ?
Birde hayvancilik ile ilgili bilgi tecrube varmi ?

Konu patlamis gitmis arkadaslar yalniz koyumuzde o kadar cahil adamlar var ki sanki suyu kendim kullanacak gibi camide soylettiydim dedeme adam nolacak diyormus millete iyilik yaramiyor bir kac hesap yaptim gunes paneli felan hic katmayacaktim yoksa 500 vatlik bi dalgic alip prize takacaktim fisi elektrik parasini ben yatiririm dedim hesapladim ayda en fazla 25 lira felan gidecekti ama milletce cahiliz

Elektrik varsa hiç güneş enerjisini düşünme. Elektrik yoksa ise elektrik çektirmeye bak. Eğer benim gibi elektrik 5 km ötede ve getirme şansın yoksa o zaman güneşi mecburen yapabilirsin. Bu işte akü en maliyetli şey.
Elektrik giderimiz olarak 25 30 bin fatura giderimiz var. O yüzden alternatif seçenekler arıyorum. İlginiz için çok teşekkür ederim