massey 4709 hakkında

Geçen gün Bolu Bayii Hamit Usta'da test sürüşü yaptım bizim 5400 serisi şatıllı olan modelden ve viteste dügme vardı.güzel makina performans yol sürüşüyle anlaşılmıyor malum ama biraz daha iyi olabilirdi.ben kabinli modelini bekliyorum.
[video=youtube;YtMHUGQlo6M]https://www.youtube.com/watch?v=YtMHUGQlo6M[/video]

bence massey kendı ayagına sıkıo böle traktörleri 3 silindirli yaparak o traktöre bi 4 silindir koycaksın bak peynir ekmek gibi nasıl satılıo crd olması işi kurtarmıo anlamıorum bi firma hemde köklü akıllı bi firma biz mi yanlış düşünüoz mühendisler mi çeşit?

bence massey kendı ayagına sıkıo böle traktörleri 3 silindirli yaparak o traktöre bi 4 silindir koycaksın bak peynir ekmek gibi nasıl satılıo crd olması işi kurtarmıo anlamıorum bi firma hemde köklü akıllı bi firma biz mi yanlış düşünüoz mühendisler mi çeşit?

böyle traktörleri genelde çiftlik içi kullanım için avare işlerde kullanım için üretiyorlar fakat bizim ülkemizde tarla sürmeden tut balya işleri vs bütün işlerde kullanıyoruz haliyle 3 silindir bizim için pek cazip gelmiyor. Opsiyon olarak 4 silindir motor seçeneği koysalar dediğin gibi çok satılır ama bizim ülkeyi pek düşünen yok satılsında nasıl olursa olsun mantığı var.

Arkadaşlar 3 silindir olması kafamı karıştırıyor.çekişi ve yakıtı nasıl?

3 silindir ama teknoloji var. Turbo intercooler commonrail var. Ustelik Sisu 33AWIC motor. Bircok 4 silindirli motordan ustundur. Bos motor degildir. Birde bunlarin orjinal kabinli elektronik shuttle ve power shift vitesli olan yuksek donanimli modelleri gelecekmis. Ara isler icin bizde bakiyoruz boyle donanimli bir traktor. Karatas oyle demisti onumuzdeki nisan ayindan sonra gelecekmis Turkiye ye.

Birde burda ne amacli kullanilacagi ve nasil bir performans beklentisi var o onemli.

• Beğen
Tepkiler: Barış UZEL
böyle traktörleri genelde çiftlik içi kullanım için avare işlerde kullanım için üretiyorlar fakat bizim ülkemizde tarla sürmeden tut balya işleri vs bütün işlerde kullanıyoruz haliyle 3 silindir bizim için pek cazip gelmiyor. Opsiyon olarak 4 silindir motor seçeneği koysalar dediğin gibi çok satılır ama bizim ülkeyi pek düşünen yok satılsında nasıl olursa olsun mantığı var.

masseyı severım stıl traktörler cıkarıo ha tam ıstedıgım gıbı bı traktör dıorum kalkıo oda 3 sılındır 3635 de oleydı oda 3 sılındır falan fılan şöle motoru var falan dedıler teknolojık bızım burdan bi kişi aldı çiftte ayyaş gibi oluo motor :D

masseyı severım stıl traktörler cıkarıo ha tam ıstedıgım gıbı bı traktör dıorum kalkıo oda 3 sılındır 3635 de oleydı oda 3 sılındır falan fılan şöle motoru var falan dedıler teknolojık bızım burdan bi kişi aldı çiftte ayyaş gibi oluo motor :D

3 sillindirli traktörü kullanmayı hiç sevmem hatta nefret ederim desem yeridir. yolda yükte hemen bayılır zora geldimi 4 silindirli traktörlerden fazla yakar bide sesi aynı şu pat pat su motorlu kamyonetler gibi çıkar. 4 silindir gibi stabil çalışmasıda pek mümkün görünmüyor krankı çevirmek için piston başına 120 derece açı düşüyor :( donanım olarak güzel fakat motordan kaybediyor. Bu modeller 4 silindirli olarak çıksa 5400 serisinin satışlarını baya etkilerdi

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
3 sillindirli traktörü kullanmayı hiç sevmem hatta nefret ederim desem yeridir. yolda yükte hemen bayılır zora geldimi 4 silindirli traktörlerden fazla yakar bide sesi aynı şu pat pat su motorlu kamyonetler gibi çıkar. 4 silindir gibi stabil çalışmasıda pek mümkün görünmüyor krankı çevirmek için piston başına 120 derece açı düşüyor :( donanım olarak güzel fakat motordan kaybediyor. Bu modeller 4 silindirli olarak çıksa 5400 serisinin satışlarını baya etkilerdi

takan yok kı abı bızım dusuncelerı :D

ne kadar cdr motor da olsa 4 sılındır bır motorun verdıgı performansı vermıyor ayrıca yakıt asırı derecede yuksek suan koyumuzde kullanan varr ben de kullandım calısması bıle berbat zor calısıyorr eskı traktörler gıbı gec calısıyorr.bayılerın sozlerıne ınanıp kendızı yakmayınn dıyorumm almayı dusunen arkadaslarr bu lınktede kendımız cektık same 90 ondan daha derıne batırıyor ve hassasıyet mılı kırık hassasıyet calısmadıgı halde tur bındırdıı butun sartlar esıt vıdeodaaa masseyın soforu kotu demeyın bosuna denmedıgımız kalmadııı 98 model bır same 4709 serısınden performansı daha fazlaa

[video=youtube;45CkVOWelUU]https://www.youtube.com/watch?v=45CkVOWelUU&list=PLHf3Q8xVU87TB4p79IaDYTci4eqRkeKyG[/video]

[video=youtube;fN1qwLiLvjQ]https://www.youtube.com/watch?v=fN1qwLiLvjQ[/video]

Geçen gün Bolu Bayii Hamit Usta'da test sürüşü yaptım bizim 5400 serisi şatıllı olan modelden ve viteste dügme vardı.güzel makina performans yol sürüşüyle anlaşılmıyor malum ama biraz daha iyi olabilirdi.ben kabinli modelini bekliyorum.
[video=youtube;YtMHUGQlo6M]https://www.youtube.com/watch?v=YtMHUGQlo6M[/video]

hamit usta düzce bayisi deilmi :) adıda seferdır cok ıyı bılırım kendısını :) vıdodakı denedıgımız traktör hamıt ustadan geldı performans beklenılenın cok cok altında 5 lı pulluk ta traktör duz gıdemıyorr onunu celdırıyorr traktörün. 95 beygır guctekı bır traktörle ara ısler yapacam dıyorsan yolda serı gıdıyorr tek olum lu yonu oo

Nedir arkadaş bu 3 silindirli makinaların bu siteden çektiği. İlla 4 silindirlisini isteyen arkadaşlar buyrun 5410-20-30-40 .
Bu traktoru de adamlar ara işi için çıkarmışlar. 3 silindirli sikistirirsan çok yakar diyorlar. Siz hiç 4 silindirli makinayı sikistirmadiniz galiba. Ben kaç sene 3 silindir erkunt kullandım gayet te verimli kullandım. Cunki benim istediğim ara işiydi ve ara işine gayet iyi geliyordu.
Bence ara işi için yapılmış gayet oturaklı traktör.

Bakın arkadaşlar 4709 da 1500 devirde 350Nm tork var. Bu hali gayet yeterli zaten. Çekişi TL90A dan bir tık daha iyi olacaktır. Aynı zamanda 5410 ve 5420 den daha iyi. 5430'a benzer bir çekişe sahip olcaktır. 3 silindirlileri küçümsemeyin günümüzde birçok üretici 3 silindir kullanıyor. Bu motorun benzerlerini Valtra N93 N103 ve Fendt 200 serisi kullanmakta zaten. Kötü olsa bu adamlar kullanmazdı. Teknoloji herseyi değiştirir. Silindire takılmayın performansa bakın...