1 Eylül' de AXOS Aramızda...!!!

Arkadaşlar CLAAS' ın son bombası AXOS' un CLAAS' ın resmi sitesinde yapılan açıklamaya göre 1 Eylül' de aramızda olacağı duyruldu. oksa-* AXOS' la ilgili birçok sitede teknik başlıca detaylar verilmiş. Ben sizlere birçoğunu açıklamıştım. Ama sitelerin bazı yazdıkları teknik değerler çelişiyor. Onun için CLAAS' ın resmi sitesinde AXOS yer aldığı zaman orijinal teknik verileri sizlerle paylaşacağım. Şimdilik sizlere AXOS' un şuana kadar yolladığım en ayrıntılı resimlerini yolluyorum...... oksa-*
IMG_9291.jpg

IMG_2216.jpg

IMG_9223.jpg

IMG_9281.jpg

IMG_9219.jpg

IMG_9220.jpg

IMG_9173.jpg

IMG_9188.jpg

IMG_9191.jpg

IMG_9240.jpg

IMG_9229.jpg

IMG_9241.jpg

IMG_9283.jpg

IMG_9285.jpg

IMG_9234.jpg

IMG_9233.jpg

IMG_9235.jpg

IMG_9237.jpg

IMG_9208.jpg

IMG_9204.jpg

IMG_9211.jpg

IMG_9205.jpg

IMG_9215.jpg

IMG_9225.jpg

IMG_9239.jpg

IMG_9256.jpg

IMG_9275.jpg

IMG_9278.jpg

IMG_9279.jpg

IMG_9286.jpg

IMG_9258.jpg

Claas_Axos_cab.jpg

Claas_Axos_1.jpg

Claas_Axos_2.jpg

Claas_Axos_3.jpg

Claas_Axos_4.jpg

Claas_Axos_5.jpg

Claas_Axos_6.jpg

8389_1.jpg

NyeClaastraktorertilblandedeopgaver0.jpg

NyeClaastraktorertilblandedeopgaver2.jpg

NyeClaastraktorertilblandedeopgaver3.jpg

[move][size=18pt]First CLAAS..........!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: 1 Eylül' de AXOS Aramızda...!!!

arka sağ çamurluktaki kumanda kablosu çirkin duruyor..gizlenmesi gerekir...ileri geri kumanda kolu nda yeni bir gelişme yok., normal kumanda butonlar ın seviyesi çok düşük...2008 modele göre traktörde kol sayısı çok fazla...ben gördüğümü ve incelediğimi yazarım...saygılar..

Guzel resimler Erkan abi...Abi 9.resimde adam bi dumeye basiyor o ne ise yariyor yoksa elektirigimi kesiyor...Bide debraj ve Fren arasinda bi kol var o ne ise yariyor

Bulduklu link=topic=6406.msg67474#msg67474 date=1219263938' Alıntı:
Guzel resimler Erkan abi...Abi 9.resimde adam bi dumeye basiyor o ne ise yariyor yoksa elektirigimi kesiyor...Bide debraj ve Fren arasinda bi kol var o ne ise yariyor
yanılmıyorsam diferansiyal kilit pedalı olabilir...

atilla link=topic=6406.msg67469#msg67469 date=1219263303' Alıntı:
arka sağ çamurluktaki kumanda kablosu çirkin duruyor..gizlenmesi gerekir...ileri geri kumanda kolu nda yeni bir gelişme yok., normal kumanda butonlar ın seviyesi çok düşük...2008 modele göre traktörde kol sayısı çok fazla...ben gördüğümü ve incelediğimi yazarım...saygılar..

Kumanda kablosu arka kısımdan çıkmasa olabilirmiş. Ama CELTIS ' te de öyle koymuşlardı. Galiba mekanizmaya göre öyle konumlanabiliyor. İleri-geri bildiğimiz Revershift(Shuttle) sistemi tüm markalardaki gibi. Normal kumanda butonunu heralde arka hidroliklerin kaldırıp-indirme butonları diye düşündüm. Onlar ise bence makul bir yükseklikte. Fazla yüksek olunca kısa boylu kişiler biraz zor eriyor...:D Kol sayısıda bu segmentteki bir traktör için normal diye düşünüyorum. Zaten resimlerdeki gözüken kollar piston, el gazı, hidrolik kolları ve vitesler. Onun dışında kolla çalışan pek birşey yok. Sadece mekanik versiyonda direksiyonun yanında ilaveten tavşan-tospa ve ileri geri var. Hidrostatik versiyondaki gibi ele ulaşım kolaylığı sağlansın diye hemen direksiyonun yanına koyulmuş. Bence bu segmentte donanımı yüksek bir traktör. Aynı sınıftaki traktörlerden aşağı kalır bir tarafı yok diye düşünüyorum. Şartlar uygun olsa. Bizim ARES ' in yanına çok yakışabilir...:D

Bulduklu link=topic=6406.msg67474#msg67474 date=1219263938' Alıntı:

Büyük ihtimal elektriği kesen şalterdir. Sorduğun kol difransiye kilidi oluyor.

güzel resimler Erkan Abi...

atilla link=topic=6406.msg67489#msg67489 date=1219265795' Alıntı:
erkan kardeşim , 1968 model ford 5000 nin de diferansiyal kiliti ayaktan pedal kumandalıydı..2008 modele yakışır mı sizce...

Bence o kol diferensiyel kilidi değil direksiyon ayarı içindir..Diferansiyel kilidi düğme ile sağlanıyordur..

güzel resimler
erkan sonunda benim dediğime gelmişler :D
hatırlarsan ben sana biara sormuştum celtise aresin kabinini neden koymuyorlar diye aresin kabini kadar olmasada süper olmuş yeni kabin
fiyatları ne kadar olur acaba bunların

-silivrilimeriç- link=topic=6406.msg67536#msg67536 date=1219299982' Alıntı:
güzel resimler Erkan Abi...

Bence o kol diferensiyel kilidi değil direksiyon ayarı içindir..Diferansiyel kilidi düğme ile sağlanıyordur..
ne olursa olsun ortadaki pedal , yakışmamış diye düşünüyorum...hele diferansiyal kilit pedalıysa.... yorum yapmanın bir anlamı kalmaz...

Arkadaşlar CLAAS ı gezme şansı yakaladım fuarda hatta yetkililerin arkasından koşup bilgi alma fırsatını yakalamak içinde epeyce bir çaba sarfettim diyebilirim o makinayı şayet daha donanımlı bekliyordum arka sağ çamurluktaki joystick mekanik kolllu bir elemanı herşeyden öncesi arka çamurluk malzemeleri bir traktörde olması gerekenden çok hassas ve mukavemetsiz duruyor o makinaya yakışmamış detayları daha sonrasında yazmayı düşünüyorum pedal zannedersem diferansiyel kilidi içindi yanılıyorda olabilirim

insomnia link=topic=6406.msg67726#msg67726 date=1219339006' Alıntı:
Arkadaşlar CLAAS ı gezme şansı yakaladım fuarda hatta yetkililerin arkasından koşup bilgi alma fırsatını yakalamak içinde epeyce bir çaba sarfettim diyebilirim o makinayı şayet daha donanımlı bekliyordum arka sağ çamurluktaki joystick mekanik kolllu bir elemanı herşeyden öncesi arka çamurluk malzemeleri bir traktörde olması gerekenden çok hassas ve mukavemetsiz duruyor o makinaya yakışmamış detayları daha sonrasında yazmayı düşünüyorum pedal zannedersem diferansiyel kilidi içindi yanılıyorda olabilirim

Fuarda gördüğün CELTIS modeli. Bu ise AXOS... Çamurluk konusuna gelince ben o çamurluğun üzerine ağır bir demirin düştüğünü gözlerimle gördüm. Çamurluğa hiç birşey olmadı. Gayet sağlam bir mazlemeden yapılma....!!!