• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

20 erkek dana yaşarı

IMG_0987.JPG
S.a elimde 20 tane erkek 11 dişi ortalama 1 yaşında dana Yaşarı var bahara elden çıkarmayı düşünüyorum montofon, montofon kırması ve simental kırması cinsleri buranın pazarı kapalı olduğu için fiyatları kestiremiyorum, ortalama ederi sizin oylardaki Pazar'lardan fikir verebilecek abilerimin yorumlarını bekliyorum

Piyasa biraz durgunlaştı, erkekler 80-100 bin aralığı para eder, dişiler ise; 35-40 bin arası, bahsettiğim toptan fiyatlar.

Bereketli olsun biraderim.
Hayvanların yeri baya eski galiba alçak ve bolca direk var ortada.
Hani biraz daha kendine gelse hayvanlar başına yıkar orayı Allah korusun.

Bereketli olsun biraderim.
Hayvanların yeri baya eski galiba alçak ve bolca direk var ortada.
Hani biraz daha kendine gelse hayvanlar başına yıkar orayı Allah korusun.
Sağolasın Abi 50 senelik koyun ağılı biraz eski evet ama yıkılma filan olmaz, zemini taş üzerine, epeydir kullanılmıyordu, mal sayısı artınca ufak malları buraya bağlıyorum

Fiyatlar ne durumda abi ?
Fiyatlar 3-4 aftadır düşme eğiliminde, sağmal inek işi deli para; Amacam 2. buzağısı yanında Simental inek aldı 12.500 TL :) Montafon buzağılı sağılır inekler 10 bin TL civarı Holştain olursa 7-10 bin TL aralığında.
Dana düve işi 1 yaş cıvarı iyi para(4-6 binTL), düvede kurban olacaklar her zaman yüksek.

Fiyatlar 3-4 aftadır düşme eğiliminde, sağmal inek işi deli para; Amacam 2. buzağısı yanında Simental inek aldı 12.500 TL :) Montafon buzağılı sağılır inekler 10 bin TL civarı Holştain olursa 7-10 bin TL aralığında.
Dana düve işi 1 yaş cıvarı iyi para(4-6 binTL), düvede kurban olacaklar her zaman yüksek.
Hocam burda da ayak Pazarı öyle dişilerden de 3-4 tane eve ayırmak içten bile değil 24 inek var çoğaltabildiğim kadar çoğaltmayı da düşünüyorum ayağı yere basan erkek dana 2bin lira valla bizim burda tarım çok verimli değil hayvancılığa ağırlık vermemek elde değil

bizde 50 binden başlar sahil kesim olduğundan.2 bin bedava. montofon erkek danalar kaç aylık kaç tl peşin?
hocam bizim bura dağın tam tepesi fiyatlar fazla bile valla, erkek danalar 9-14 ay arasında fiyat konusunda aklımdan geçen üstüste 5bin gibi, gönlümden geçeni hiç sorma abi :) :) :)

Edirne.
cambazlar bulsa bedavaya alır, şurası şöyle burası böyle, yok öksürüyor, yok aksıyor...
utanmasa bedavaya alacaklar.
Allah kimseyi düşürmesin... Paraya ihtiyacın olunca 5'lik danayı 2,5'a zor verirsin.

Üst Alt