70-56 jant çatlağı

70-56 traktöün jant göbeğinde, bijonların diplerinde 1 cm civarında çok ince çatlak var, sorun teşkil eder mi, komple çatlaması kaç sene sürer :) Ya da elinde 70-56 ince teker ve jantları olan var mı ?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Ynt: 70-56 jant çatlağı

'Kedi kıç deliğini görmüş, yara sanmış' hesabı oluyor biraz. Şimdiye kadar kullandığımız traktörlerin tamamını sıfır aldık. İlk defa ikinci el bir traktör alıyoruz, onda da ufak çatlakları görünce gıcık oldum. Hatta o kadar gıcık oldum ki iş edip nakliye verip geri gönderip bir değişiğini bile alabilirim.. Traktör çok temiz, tek sıkıntısı bu; ince lastik ve jant ararken denk düştüm, kimisi çatlak konusuna şüphe ile bakıyor, bende bakmak zorunda kaldım.

Gıt gıde buyuyor ama ben (277 gold ) da var aynı sorun agır bır malzeme takıyoruz + agırlıklar yok ustunde 2 donem kulanıyorsun yada kulanmasın sıkı kulanırsanız traktoru jant dayanmıyor. Bızım 277 de boyle catlak olursa buyuyor ama 70 56 nın jantı nasıldır bılmem

Senede çalışacağı 100 saat ya var, ya yok. Olmadık zamanda bir iş çıkarmasın da gerisi sorun değil.. Bu arada Hatay tarafında 98 model 70-56 lassa lastikleri üzerinde orjinal jant çemberi var, lazım olan olursa.

Bizimde çatladı üstelikte bu çatlama işi genelde bu traktörlerde olur
Demirci söktükten sonra kesici taşla ufak kaynak ağzı açıp kaynatıyor, benimki öyle şimdi
Hayır dersen flaş yaptırısın üzerine, sorun edileck bişey değil traktörün iyiyse

Traktör çok temiz, ondan yana sıkıntı yok. Baya bir traktör aradım zaten, o rakama çok daha modelli trakötörler de vardı, tercihimi bundan yana yaptım. Teşekkür ederim