700 MİLYONLUK YATIRIM

Katılım
29.07.2008
Mesajlar
155

YENİ SAKARYA GAZETESİNİN HABERİNE GÖRE

Zor günler geçiren Başak Traktör Fabrikası’nın SANKO Holding’e satılması yönünde ön protokol imzalandı. 700 milyonluk yatırımla kurulacak ve 500 kişinin çalışacağı fabrikada, iş makineleri üretilecek.
Zor günler geçiren Başak Traktör Fabrikası’nın SANKO Holding’e satılması yönünde ön protokol imzalandı. 700 milyonluk yeni yatırımla 500 kişinin çalışacağı fabrikada traktörün yanı sıra Beco–Loder ve forklift türü iş makineleri de üretilecek.


Türkiye Zirai Donatım Kurumu bünyesindeyken özelleştirilerek Nurpar, Demireller, Federal Grup ve Halit Soyubelli tarafından satın alınan Başkan Traktör Fabrikası’nın satışı için SANKO Holding ile ön protokol imzalandığı öğrenildi. Özelleştirmenin ardından traktör üretimi azalmaya devam etmesi fabrikada işlerin yolunda gitmediği ve satılacağı söylentilerini gündeme getirmişti. Fabrikaya daha önce de talip olan firmalar olmasına rağmen SANKO Holding geçtiğimiz günlerde fabrikanın bilançosunu incelemişti. İncelemenin ardından SANKO ile Başak yöneticileri arasında mutabakatın sağlanarak, ön protokolün imzalandığı öğrenildi.


190 dönümlük alan üzerine kurulan fabrikaya SANKO tarafından 700 milyon TL yatırım yapılacağı ve 500 işçi çalıştırılacağı öğrenildi. Fabrikada traktörün yanı sıra Beco-Loder ve forklift türü iş makineleri de üretilecek. Daha önce de Federal Grup ortakların anlaşamaması üzerine hisselerini devrederek ortaklıktan ayrılmıştı. Hisselerin yüzde 60’ın Soyubelli elinde bulunduruyor. Temel YÜREK

http://www.yenisakarya.com/700-mlyonluk-yatirim-haberi-3605.html
 
Katılım
24.11.2009
Mesajlar
11,065
Konum
Ankara

Ynt: 700 MİLYONLUK YATIRIM

zaten sonzamanlarda başakta bekoloader üretiyordu..
 

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt