AÇIK BESİDE BETON

Arkadaşlar 30 a 30 bir yerim var. Altına beton attıracağım. Yem karmayla geri geri gelip yem döküp çıkacağım kapı tam ortada arkada arkası sağı solu kapalı duvar. Tam kapalı çelik çatı yaptırıyorum.traktörle girip temizleyeceğim beton tek parça düz olacak. Nasıl beton attırmam gereyor? Mucurun üstüne örülmüş demir koymam gerekirmi?toprakla doldurup üstüne mucur üstüne beton olacak ileride çökme yaparmı?

• Beğen
Tepkiler: Mnr68
Toprağı tesviye yapıp, silindirle çiğnenebilir.Çok gevşek zemin yoksa normal tesviye yapılır, 6-8 cm mıcır serilir, 5 lik demir kalınlığında çeşan, kalın tel örgü serilir, mıcır iyi bir şekilde ıslatılır, tozu yıkanır, 7-8 cm kalınlığında C-25 beton yeterli olur.
4*4 metre direk üstünde , sac, çeşan, 8 cm hasır beton üzerinde 3 tonluk traktörle geziyoruz göçmüyor, kamyonla gezsen yine patlama yapmaz, yalnız beton atılırken hava sıcaklığı 10-25 derece arası olması iyi olur.Fazla soğukta donda beton patlar, sıcakta hararetten patlar.Beton atıldıktan sonra 1 hafta sabah akşam sulanırsa iyi olgunlaşır.Kolay gelsin.

Heryerin beton olması şart traktörle girdikçe oyuluo temizlerkende oyuluo. C20 hazır beton 20 cm kalınlık düşünmüştüm . Traktör römork ve kepçe içeri girip temizleme yapabiliyor ve dolu römorkta 7 ton ağırlık yapar.hasır tele gerek kalmıyor o zman. Bizim burada taşlı dağ toprağı var ondan getirip bi 30 cm doldurma yapacağım üzerinede 20 cm taşlı mucur düşünüyorum. Yeterli olur sanırım

• Beğen
Tepkiler: kdurmaz
Tırtıklı beton ileride ayaklarda hastalık yapmazmı. Bu arada inekler nisan 15 de meraya cıkar kasıma kadar sabah gidio akşam gelio.

Çelik çatıda komple kapalı olduğundan karanlık olacak 3 saçta 1 tane şefaf yapacağım ama havalandırma konusunda fikir üretemiyorum.çatı 5 metre yüksekliğinde