ACIL DESTEKTERMIK SANTRALE HAYIR

Bizimki faliyete gecti bile birkac aydir
Fotoları buyuturseniz arka planda baca ve termik görünüyor
Kasabamizin en guzel yeriydi ama ne yapalim gitti artık
Bazen kabus gibi gorunsede aliscaz 20171007_120122.jpg20171007_120125.jpg

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Arkadas orasi neresi ve ne zaman kuruldu.
Boşver üzülme sakin bende cok üzüldüm ama bir sry yapamadim yapamadik
Ekonomik yonden kaybin olmaz kesinlikle
Butun zararlar karsilanir ama hiç bir şey eskisi gibi olmaz
Bizim sirketin deniz kiyisinda 600 dnm kadar yeri vardi oraya yapti pek istimlak yapmadi
Liman yapti ithal komur ile çalışıyor
Sizin bolgede kömür varmı ?
Çanakkale
Karabiga kasabasi

Zarari varmi size saglik yonunden insan ve hayvanlar uzerinde. Meyca agaclarinin durumu nasil
Bir kac aydir calisiyor bizimki
Hic duman görünmüyor bacada
Bazen uğultu duyuluyor kuş uçuşu eve bir km mesafe asa yukari
Ama uzun vadede ne olur bilemem
Bizimki en büyük sistemlerden
Çinliler yaptı insaati yeni gittiler binlerce Çinli vardi
Arazilerin degeri artar bizde cok arttı
Kul baraji var yanindakulun çoğu cimento fabrikalarinda kulllaniliyormus
Zaten pek kul cikmiyormus sistemde kömür un gibi inceltilip kazana ufleniyormus koku veya duman görmedim çok şükür
Ama görüntü çok üzüyor beni
47 yaşındayım 45 yıldır bunu gormeden yaşadık ama şimdi hep gözünün önünde

Bir kac aydir calisiyor bizimki
Hic duman görünmüyor bacada
Bazen uğultu duyuluyor kuş uçuşu eve bir km mesafe asa yukari
Ama uzun vadede ne olur bilemem
Bizimki en büyük sistemlerden
Çinliler yaptı insaati yeni gittiler binlerce Çinli vardi
Arazilerin degeri artar bizde cok arttı
Kul baraji var yanindakulun çoğu cimento fabrikalarinda kulllaniliyormus
Zaten pek kul cikmiyormus sistemde kömür un gibi inceltilip kazana ufleniyormus koku veya duman görmedim çok şükür
Ama görüntü çok üzüyor beni
47 yaşındayım 45 yıldır bunu gormeden yaşadık ama şimdi hep gözünün önünde

Bn Ada'na yumurtalıkta bakıma gittim cevreye sıfır zarar hatta etrafına binlerce kok zeytin ağacı diktirmişler bacadan sadece buhar çıkıyormuş kulu de çimentolar alıp kullanıyormuş gunde800 ton komur yakarmış oyle kuruldu ise zararı olmaz anlamazsınız çalıştığını bacada sensör varmis çevre bakanlığı il valiliği falan an ve an
Bilgisayardan Takip edip çıkan buharı gözlüyorlarmış olası bir durumda kendini hemen stopluyormus bu isi cok sıkı tutuyorlar cevreye 0 zarar icin

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
bizimde köyümüzün iki yanında da var termik santraller den yana sıkıntımız yok öyle çevreye toz duman salmıyor İsmail abi ile komşu Köyü sayılırız aramız 15 km felan

Peki yeraltı sularının durumu nasıl önceden varmydı gittimi suyu nerden cektiler sulama yapabiliyomusumuz. Bizim burada 10 m sondaj atınca su çıkıyor bizim akıbetımız nasıl olur. Detaylıca bi anlat kardesim sana zahmet

Termik santralin yapımını engelleyecek bir durum şuan için göremiyorum.
Eylem, traktör kuyruğu, imza ile bir sonuç çıkmaz ve bence yapılacak. Savaş, ciddi ekonomik kriz olmazsa nur topu gibi bir santralimiz olacak.

Etrafa toz duman saçan sistemler geçmişte kaldı. Sorununuza gelecek olursak maddi kaybınız karşılanır diye düşünüyorum. Hava kirliliği vs olacağını sanmıyorum.
Endişe edilecek konu Eskişehir de 1 yılda kullanılan kömürün 73 katıni bu santralin kullanması, atıkların muhafazası, çevre kirliliği konusunda yeterli-etkiki denetimin yapılıp yapılamaması. Kullanılacak kömürün kalitesi vs.
Ekonomik faydası olacaktır ama Sepetçinin sevdiğim köy dokusunun bozulacağını tahmin ediyorum.
Telaffuz edilen rakamlar projenin ciddiyetini ortaya koyuyor.
Sonuç olarak iyi bir denetim ile öyle anlatılan sorunların yaşanacağına ihtimal vermiyorum.

Hayırlısı diyelim.

Görünürde tek problem yer altı suları gibi.

Bu işin pozitif yönleri, negatiften daha çok.

Bölgede kurulan santral, doğrudan ekonomi sağlar çevreye, istihtam sağlar, ulaşım güçlendirilir ne bileyim daha iyi olur gibi. Ama yinede tek sıkıntısı yer altı su kullanımı olacaktır. Soğutma su kullanımı çok olur. Umarım suyu başka yönlerden tedarik ederler.