ACİL.... İNEK ZEHİRLENMESİ HAKKINDA BİLGİZİ OLAN

ACİL.... İNEK ZEHİRLENMESİ HAKKINDA BİLGİZİ OLAN

Arkadaşlar büyük baş hayvanı olan büyüklerim bilgisi olan; Evimdeki semanta inek yonca balyası vermiştim biraz yaşlık vardı iki gündür hayvan yemiyor veterner ot zehirlenmesi oldunu dedi.kalsiyum ve vitamin b12 vitamin vermekdeyim fakat inekde bir düzelme yok hayvan 15 gün oldu buzalayalı sütüde kalmadı hayvan gözle görükür kötüledi.
yapabilecem birşey varmı bilgisi olan başına gelen akadaşlar acil bilgilendirirse sevinirim.
saygılarımla turan

Ynt: ACİL.... İNEK ZEHİRLENMESİ HAKKINDA BİLGİZİ OLAN

turan kardeşim sabah akşam 3 gün nevrit vur birde fosfor ve b vitamini karışık bir ilaç var adını hatırlayamadım veterinerden istersen verir faydası olacaktır geçmiş olsun.

serum verdi kalsiyum içeren bir şişe damardan verdi birde sindirim sisdemini çalıştıran bakderi verdi toz.
erturul abi senin ceviz ağaçların varmış bizede ceviz düşermi (beleş)

tura30 link=topic=30941.msg263197#msg263197 date=1269189809' Alıntı:
serum verdi kalsiyum içeren bir şişe damardan verdi birde sindirim sisdemini çalıştıran bakderi verdi toz.
Sindirim sistemi sıkıntısı olan hayvanlarda; mide durması, karın şişmesi ve daha açıkçası kabızlık gibi durumlarda yoğurt suyu içirmek pratik ve faydalı bir çözüm. Taze yoğurdu tülbentte süzeceksiniz ve çıkan yeşilimsi suyu içireceksiziniz. Bağrsakları harekete geçiriyor ve faydalı oluyor..

geç kaldık lakin veterinerin verdikleri toparlamıştır,ishal olmadı ise hint yağı ve karbonat içir aktif karbon ver yine ishal olmaz ise yarım çay bardağı prili sulandır içir.

tura30 link=topic=30941.msg263197#msg263197 date=1269189809' Alıntı:
isteğin ceviz olsun ne zaman uğrarsan harman yerinde darı eksik olmaz derler.

ACİL İNEK ZEHİRLENMESİ HAKKINDA BİLGİ

iyi günler arkdaşlar bende bitane düge var bunda dışkısını yaptırdık ama hala ıhıldıyor bunu nasıl çöze biliriz yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Ynt: ACİL İNEK ZEHİRLENMESİ HAKKINDA BİLGİ

kardeşim görmeden yorum yapmak doğru olmaz, naylon veya ona benzer şeyler yemiş olabilir ama veteriner çare bulamadıysa bize laf düşmez. son çare boynuna kırmızı kurdale,

Erturul abi yaptın hörmet içi çak teşekkür ederim fakat ben fazla konuşamadım rahatsızdım üşütmüşüm geli gelmez salık ocanda serum tatılar aklına birşey gelmesin saygılarımla.

tura30 link=topic=30941.msg272267#msg272267 date=1272649660' Alıntı:
Erturul abi yaptın hörmet içi çak teşekkür ederim fakat ben fazla konuşamadım rahatsızdım üşütmüşüm geli gelmez salık ocanda serum tatılar aklına birşey gelmesin saygılarımla.turan geçmiş olsun kardeşim yaptığımızın lafı olmaz herzaman beklerim.babana selamlar.

eysen link=topic=30941.msg263408#msg263408 date=1269283531' Alıntı:
geç kaldık lakin veterinerin verdikleri toparlamıştır,ishal olmadı ise hint yağı ve karbonat içir aktif karbon ver yine ishal olmaz ise yarım çay bardağı prili sulandır içir.
böyle durumlarda
nailyetek link=topic=30941.msg263202#msg263202 date=1269190407' Alıntı:
Sindirim sistemi sıkıntısı olan hayvanlarda; mide durması, karın şişmesi ve daha açıkçası kabızlık gibi durumlarda yoğurt suyu içirmek pratik ve faydalı bir çözüm. Taze yoğurdu tülbentte süzeceksiniz ve çıkan yeşilimsi suyu içireceksiziniz. Bağrsakları harekete geçiriyor ve faydalı oluyor..
bu gibi durumlarda 1 kg kadar ayçiçek yağıda içirilebilir