• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Arazi işleri

Cümleten iyi günler. Bu cuma gününün ve berat gecesinin hayrı ve bereketi üzerimize olsun.
Başlıkta yazdığım gibi arazi ile ilgili bir sorunumuz var çözüm üretmemiz için önerileriniz ve bilgileriniz ile yardımınız gerekli.

Eskiden arazi paylaşımını veya tapu işini hangi kafayla nasıl yapıyorlarmış bilmiyorum.

Fotoğrafta kendi tarlamızı, komşu tarlayı ve aradaki tırmanı çizdim.

Tarla nereden baksanız 300 metre uzunluğunda bir tarla ve az bir alan değil.

Bizim tarla tapuya göre kırmızı çizgi ile çizdiğim yere kadar çıkıyor ve tırmanda dahil yani buralar bizim hakkımız.

Tarlanın son 20 metre kadar yeride komşu tarlanın içinde çıkıyor şu garaj yazılan yerdeki alan burada komşu tarlanın hakkı.

Biz burayı 15 yıl önce bir aileden satın aldık sonradan evdir garajdır hiç bişey yapmadık ve arazinin böyle olduğunu bilmiyorduk 5 yıl önce tarlaları ölçtürürken tesadüfen öğrendik.

Komşu tarlanın sahibi babamın arkadaşıdır oda bilmiyormuş böyle sorun olduğunu ne biz bişey dedik ne onlar dedi öyle ekilip biçildi.

Şimdi komşu tarlanın sahibi abimiz tarlasını satıyor ve gelip bize almamızı söyledi.

Ama tarla bizim tırman dan dışarıda başka bir arazinin içinde olduğu için bizim almamız uygun değil arazi içindeki diğer tarla sahiplerinin alması daha kolay ve uygun.
Yani kısaca biz almayacağız.

Şimdi bu abi tarlasını başka kişilere satmadan ileri zamanlarda tatsızlık çıkmaması için bu aradaki sorunu, düzensiz çizgiyi kalıcı olarak nasıl düzenleriz diye düşünüyorum nasıl yapabiliriz bir fikri veya bildiği olan yardım edebilir mi. DSC_0671~2.JPG

Cümleten iyi günler. Bu cuma gününün ve berat gecesinin hayrı ve bereketi üzerimize olsun.
Başlıkta yazdığım gibi arazi ile ilgili bir sorunumuz var çözüm üretmemiz için önerileriniz ve bilgileriniz ile yardımınız gerekli.

Eskiden arazi paylaşımını veya tapu işini hangi kafayla nasıl yapıyorlarmış bilmiyorum.

Fotoğrafta kendi tarlamızı, komşu tarlayı ve aradaki tırmanı çizdim.

Tarla nereden baksanız 300 metre uzunluğunda bir tarla ve az bir alan değil.

Bizim tarla tapuya göre kırmızı çizgi ile çizdiğim yere kadar çıkıyor ve tırmanda dahil yani buralar bizim hakkımız.

Tarlanın son 20 metre kadar yeride komşu tarlanın içinde çıkıyor şu garaj yazılan yerdeki alan burada komşu tarlanın hakkı.

Biz burayı 15 yıl önce bir aileden satın aldık sonradan evdir garajdır hiç bişey yapmadık ve arazinin böyle olduğunu bilmiyorduk 5 yıl önce tarlaları ölçtürürken tesadüfen öğrendik.

Komşu tarlanın sahibi babamın arkadaşıdır oda bilmiyormuş böyle sorun olduğunu ne biz bişey dedik ne onlar dedi öyle ekilip biçildi.

Şimdi komşu tarlanın sahibi abimiz tarlasını satıyor ve gelip bize almamızı söyledi.

Ama tarla bizim tırman dan dışarıda başka bir arazinin içinde olduğu için bizim almamız uygun değil arazi içindeki diğer tarla sahiplerinin alması daha kolay ve uygun.
Yani kısaca biz almayacağız.

Şimdi bu abi tarlasını başka kişilere satmadan ileri zamanlarda tatsızlık çıkmaması için bu aradaki sorunu, düzensiz çizgiyi kalıcı olarak nasıl düzenleriz diye düşünüyorum nasıl yapabiliriz bir fikri veya bildiği olan yardım edebilir mi. Ekli dosyayı görüntüle 37141
"Tirman" ne demek?Tarla sinirimi demek istiyorsunuz?
Sinir tespiti yaptirin.Yeni sinirlarinizi tespit ettirin.Herkes kendi tarla sinirlari içinde kalsin.
Garaj kalabilir.Ücretini anlaşarak size ödesin.Yada ücretsiz terk edin.
Komşu tarlayi sizin almaniz daha doğru olur.
Eğer siz alirsaniz hiçbir sorun kalmaz...

Tırman sınır demek galiba, tek çözüm tarlayı almak yada garajı yıkmak ölçtürmeden yapılmasa ıyıydı ya olmuş artık ucuz ise tarlayı al sorun kökten çözülür

Abim Tırman tarla arazileri arasındaki 3 4 metre bırakılan sınır. Garaj 20 metrekare bir yer yıkılsada fark etmez yeterki tarla sınırı düzgün bişey olsun biz onu istiyoruz . Tarlanın alma işide paradan ziyada bizim almamız uygunsuz olur tarlanın içinde bulunduğu arazide küs olduğumuz aile var o yüzden biz o araziye girmek istemiyorduk.
Bakalım zaman la son durum ne olacak.

Abim Tırman tarla arazileri arasındaki 3 4 metre bırakılan sınır. Garaj 20 metrekare bir yer yıkılsada fark etmez yeterki tarla sınırı düzgün bişey olsun biz onu istiyoruz . Tarlanın alma işide paradan ziyada bizim almamız uygunsuz olur tarlanın içinde bulunduğu arazide küs olduğumuz aile var o yüzden biz o araziye girmek istemiyorduk.
Bakalım zaman la son durum ne olacak.
3-4 metre sınır bana çok fazla geldi.
Satilan tarlanin mirascilari almak istemezlerse, size teklif etmek zorundalar.
Eğer sinir komşusu olmayan diğer bir yabanciya satarlarsa sizin dava etme hakkiniz olabilir,tarlayi almak için.

3-4 metre sınır bana çok fazla geldi.
Satilan tarlanin mirascilari almak istemezlerse, size teklif etmek zorundalar.
Eğer sinir komşusu olmayan diğer bir yabanciya satarlarsa sizin dava etme hakkiniz olabilir,tarlayi almak için.
Tırmandan traktör felan geçiyor oyüzden 3 4 metre bırakılıyor hatta eskiden dedelerimiz daha geniş bırakmışlar zamanla sürüp sürüp tarlaya kata kata 3 4 metre kalmış.
Alma işinizde bakalım abi zaman ne gösterecek artık alırmıyız veya tırmanımı süreriz bilmiyorum.

Üst Alt