Arkadaşlar traktörlerin birçoğunun neden Hindistan da montajlandığını açıklayabilecek bilinçli biri

Ynt: Arkadaşlar traktörlerin birçoğunun neden Hindistan da montajlandığını açıklayabilecek bilinçli

2015 yılında dolar bu kadar yükseldikten sonra traktör temin etmede sıkıntılar görüyorum ve sevkiyatlar gecikiyor.Türkiye ye traktör satıcı zayıflamış olabilir mi ?

Ynt: Arkadaşlar traktörlerin birçoğunun neden Hindistan da montajlandığını açıklayabilecek bilinçli

Ekonomide liberalleşme yoluna gittiler, devlet ekonomiye çok fazla müdahale etmiyor. Bizim liderler gibi saçma sapan açıklamalar yapıp, ekonomiyi sallayıp yabancı sermayeyi korkutmuyor.

Nufus olarak 2 milyarın üzerindeler, dolayısı ile önemli işgücü potansiyeli olan bir ülke,

Çoğrafi olarak çok iyi bir noktadalar, gemi ticaret yollarının üzerindeler. Dünyadaki ticari malların %97 civarının gemiler ile taşındığını düşünürsek bu konunun çok önemli olduğunu anlarız. Tabi uzak doğu ve arap yarım adasına yakınlar. Bir geminin hindistandan ingiltereye kızıldeniz üzerinden ortalama 15 günde ulaştığını düşünürsek avrupayada çok uzak değiller.

Bence çok önemli bir husus daha var, neredeyse ülkenin tamamı ingilizce biliyor. Bu sayede gelen veya gelecek yabancı sermaye ile daha iyi iletişim kurabiliyorlar.

Eğitim konusunda fena değiller, özellikle bilgi işlem-yazılım sektöründe iyi olduklarını biliyorum.

Yan sanayidede fena değiller, otomativi destekleyen iyi bir yan sanayileri var, forumda bir arkadaş fotograf paylaşmıştı, Tümosan ' ın traktöründen Indıa malı rulman çıkmış, yani biz bile onlardan almışız rulmanı...

Bence son 15 yılda iyi yönetildiler, önemli adımlar attılar. Brezilya ve Hindistan Çin ' den sonra en iyi ivmelenen ülkeler gibi geliyor bana.

Birde şu kırsaldaki eğitim durumunu biraz toparlasalar, saçma sapan traktör çekişmeleri ile birbirlerini öldürmeye çalışmasalar, tecavüz olayları bitse daha iyi olacak!!!

Gözlemlediğim kadarı ile onlarda da gelir dağılımında eşitsizlik var, Birgün Hintli bir arkadaş hüngür hüngür ağlıyordu; ne oldu dedim, abi ben burda yemek yedim şimdi yatıcam ama benim annem ve kardeşlerim belki şuan aç, açlıktan uyuyamıyorlardır dedi...

Benim gözlemlerim bu şekilde, mutlaka ilave edilecek bir şeyler vardır ama sonuç olarak devlet iyi yönetilirse ve iş gücü potansiyeliniz varsa(nufus) ülkeniz hızlıca büyüyebilir.

Beğenmediğimiz Hindistanın uçak gemisi var...

Markalar ürünlerini en az nakliye mesafesi en ucuz işçilik ve maliyet olabilecek ülkelerde bunu yapar ve üretip dağıtıma geçerler
bunlar Türkiye çin hindistan v.s ülkeler sayılabilir

Hindistan ' da işçilik $30-$80 arası :)

İşçilik bu kadar ucuz olmasına rağmen gayet kaliteli, disiplinli çalışma var. Yani bizdekinin tam tersi, bizde işçilik kötü olmasına rağmen ücretler yüksek. Bkz: Türk Malları :)

Taşıma ücretleri, konumlanma ve diğer bir çok konu konusunda Hindistan, Asya için çok iyi bir üs konumunda, Türkiye ise Taşıma konusunda gerçekten büyük bir sıkıntı. Bir kere deniz kıyısı olan yerler haricinde üretim yapmaya kalktığınızda karayolu taşımacılığı çok maliyetli oluyor, tren yok, ülkedeki mazot fiyatları da malum.

Hal böyle olurken Hindistan Dünya ' nın montaj üssü oluyor. Küresel Dünya ekonomisi, sömürecek yeni bir üsse konumlanıyor....

tayyar125 link=topic=83905.msg1002466#msg1002466 date=1432018766' Alıntı:
Hazır hindistan konusu açılmıştan hindistan malı neden kötü olarak bilinir ?

Halkı fakir fukara olduğu için :)

Vatansever87 link=topic=83905.msg1002462#msg1002462 date=1432016965' Alıntı:
Ekonomide liberalleşme yoluna gittiler, devlet ekonomiye çok fazla müdahale etmiyor. Bizim liderler gibi saçma sapan açıklamalar yapıp, ekonomiyi sallayıp yabancı sermayeyi korkutmuyor.

Nufus olarak 2 milyarın üzerindeler, dolayısı ile önemli işgücü potansiyeli olan bir ülke,

Çoğrafi olarak çok iyi bir noktadalar, gemi ticaret yollarının üzerindeler. Dünyadaki ticari malların %97 civarının gemiler ile taşındığını düşünürsek bu konunun çok önemli olduğunu anlarız. Tabi uzak doğu ve arap yarım adasına yakınlar. Bir geminin hindistandan ingiltereye kızıldeniz üzerinden ortalama 15 günde ulaştığını düşünürsek avrupayada çok uzak değiller.

Bence çok önemli bir husus daha var, neredeyse ülkenin tamamı ingilizce biliyor. Bu sayede gelen veya gelecek yabancı sermaye ile daha iyi iletişim kurabiliyorlar.

Eğitim konusunda fena değiller, özellikle bilgi işlem-yazılım sektöründe iyi olduklarını biliyorum.

Yan sanayidede fena değiller, otomativi destekleyen iyi bir yan sanayileri var, forumda bir arkadaş fotograf paylaşmıştı, Tümosan ' ın traktöründen Indıa malı rulman çıkmış, yani biz bile onlardan almışız rulmanı...

Bence son 15 yılda iyi yönetildiler, önemli adımlar attılar. Brezilya ve Hindistan Çin ' den sonra en iyi ivmelenen ülkeler gibi geliyor bana.

Birde şu kırsaldaki eğitim durumunu biraz toparlasalar, saçma sapan traktör çekişmeleri ile birbirlerini öldürmeye çalışmasalar, tecavüz olayları bitse daha iyi olacak!!!

Gözlemlediğim kadarı ile onlarda da gelir dağılımında eşitsizlik var, Birgün Hintli bir arkadaş hüngür hüngür ağlıyordu; ne oldu dedim, abi ben burda yemek yedim şimdi yatıcam ama benim annem ve kardeşlerim belki şuan aç, açlıktan uyuyamıyorlardır dedi...

Benim gözlemlerim bu şekilde, mutlaka ilave edilecek bir şeyler vardır ama sonuç olarak devlet iyi yönetilirse ve iş gücü potansiyeliniz varsa(nufus) ülkeniz hızlıca büyüyebilir.

Beğenmediğimiz Hindistanın uçak gemisi var...

Nüfusları okada yok yaw 1.3 milyar kadar falan. İngilizceyle Hintçeyi karışık konuşuyorlar. Hintçe konuşurken araya birkaç İngilizce kelime sokuşturuveriyolar Bazı kelimeleride birebir Türkçe zaten nedemek istediğini anlıyosun :D İlime bilime çok önem veriyolar. Bizdeki gibi atmosferi geçmek kafirliktir gibi inançları yok :D Bizim 2023 te nereye varacağımız belli değil ama onlar heralde o tarihte aya varmış olur :)

Hindistan bugün uzay çalışmalarında da baya iyi. Uzaya 2-3 ay evvel maymın gönderdiler. Uzay Aracını geri getirdiler, maymın ölmüş , ama onlarda zaten maymın çok. Biz mallarımızı ezelden beri dibimizdeki Avrupaya bile satamazken, sebeplerini düşünmek lazım. Çünkü Türk firması nasıl çalarım ' da ucuza mal ederim , diye düşünüyor. Karşıdakini enayi sanıyor. Adamlar enayi değil, malları iade ediyorlar, sonra paş parmağını işaret ve orta parmağının arasına alarak , güle güle diyor. Bir daha da ülkesine sokmuyor. Zirai mallarda da öyle, ilaçların üstünde resmen şu şu şu ülkelere gidecekse bu ilacı şu kadar uygulayın diyor. Yada uygulamayın diyor. Peki biz ne yiyoruz, ithalata gidemeyen ilaçlı mallarıda biz yiyoruz, ondan sonra TR de kanser vakaları artmış, ha birde ufacık bir şey yapsak,üretsek, aman aman bir havalara gireriz, anlata anlata bitiremeyiz. Yabancı basına özel demeçler veririz. ÇİN öyle sessiz geldi ki, 2008-2009 da dünyayı resmen vurdu geçti. Kimse önlem almaya fırsat bulamadı. Yeni kanun çıkralım deyinceye kadar bir sürü dükkan işletme battı.. Oyuncaktan, züccaciye, hırdavattan , ayakkabıya kadar. Size birde şunu hatırlatmak isterim, ÇİN malları kalitesiz diyeceksiniz, öyle değil, adamlar kalitesiz malları 3 ncü dünya ülkelerine gönderiyor. Bunun içinde TR de var. Gidin Amerika-İngiltere-İspanya ' ya orada gönderdikleri kalite.

dustero link=topic=83905.msg1002474#msg1002474 date=1432021898' Alıntı:

Nüfusları okada yok yaw 1.3 milyar kadar falan. İngilizceyle Hintçeyi karışık konuşuyorlar. Hintçe konuşurken araya birkaç İngilizce kelime sokuşturuveriyolar Bazı kelimeleride birebir Türkçe zaten nedemek istediğini anlıyosun :D İlime bilime çok önem veriyolar. Bizdeki gibi atmosferi geçmek kafirliktir gibi inançları yok :D Bizim 2023 te nereye varacağımız belli değil ama onlar heralde o tarihte aya varmış olur :)

Süleyman adamlar kendi üretimleri olan uyduları yolluyorlar, astronot da yolladılar ya da yollayacaklar diye biliyorum. Kalitesiz mal olayı da eskidendi, şimdi kaliteli sayılır :)

TATA var örneğin, ucuz olsun diye çıkarmışlar piyasaya, ama emin olun daha iyisini de yapabilirler.

Şu anda Dünya markalarının çoğunun üretim ve tasarım bölümlerinin çoğu çalışanı Hintli, ayrıca Hindistan ' da çok sayıda AR-GE şirketi bulunmakta.

Sağlık alanından örnek vereyim size, doktorları çok çok iyi, ABD ' de hastaneler teşhisi adamlara koyduruyor, şaka değil. Çekilen röntgenler, MR ' lar, Tomografiler ve diğer yapılan tetkikler Hindistan ' daki doktorlara gönderiliyor, teşhis konulup, uzmana hasta yönlendiriliyor.

Gelelim Cumhur ' un söylediği kırsal konusuna, bence o konuda da gayet iyiler, adamlar kendi biçerdöverlerini yapıyorlar, traktörleri elden geçirip ilginç modifikasyonlar yapıyorlar, biyogaz üretip traktörlerini çalıştırıyor, elektrik üretiyor ya da gaz ihtiyaçlarını karşılıyorlar. İmkansızlık adamlar için engel olmuyor, bizdeki gibi ağlayıp sızlama yerine çözüm üretiyorlar. Bizde olsa hemen ithalat, o yüzden Dünya ' da Hint malı var ama Türk malı yok, olan da kötü...

Şimdi Şöyle Düşünün Sizin Ülkenizde Asgari Ücret KaÇ Lira 900 Küsür Eee Bu Fiyatı Başka Hangi Ülke Verir Sen Bunu Avrupada Bi İnsana Yapmaya Kalk O İsci Sana Bi Tarafıyla Güler Yani Ucuzz

Peki arkadaşlar traktörlerde aksama var ve birçok markanın sıfır traktörü gelmedi.Bu konu dolar ile alakalı mıdır?

dustero link=topic=83905.msg1002474#msg1002474 date=1432021898' Alıntı:

1.2 milyarın 2 si aklımda kalmış, direk osurmuşum 2 milyarın üzerinde :) Düzeltme için teşekkürler.

4,5 sene hitlilerle çalıştım. müdürümüz hintliydi ve başka hinlili müdürler mühendisler teknisyenler vardı. onlar anlatıyorlardı. türkiyede bir işçinin aldığını hindistanda 4 mühendis alıyormuş.
ayrıca hindistanda kast sistemi var . zengini çok zengin fakiri çok fakir ve nüfus çok.
kalite konusuna gelecek olursak ; eğer şikayet gelmezse sürekli aynı malı gönderirdik, şikayet gelince düzeltmeye çalışırdık bazı kusurları.

Batı alemi (western union) son 200 senede kendini bir stratejik planı çerçevesinde konumlandırmış ve başarılı olmuştur.... batılı tembel asalak sömürgeci zihniyet kan ve sömürü üstünden insanlara normal gelen hatta özlemi duyulan bir anlayışı (globalleşme) yerleştirmiştir. Çalışkanlıkları sadece insanların ihtiyaçlarını saptamak ve onu nasıl paraya döndürürüzden ibaret bir anlayıştır. Bizim nesiller görmeyecek ama bu tipler bizim ülkemiz dahil... kanla elde ettikleri toplumları birgün gelecek yönetemeyecek hale gelecekler. Hindistan neden herşeyi montajlıyor sorusuna gelince? gayet basit en çok konrtollerindeki inasan orada! sen neden renault araba montajlayıp... o zalim zihniyetin makinesi ile vergilerle yol yapıyor bu devlet mesela akıllı çocuklara eğitim yatırımı yapmak yerine .... :) neyse ben kuzularıma toprağıma bakayım.... :)