Arpa bugday ekimi

Nohut tarlasında nohudu hasad ettikten sonra tarla asırı sert oldugu için yüzeysel Bi kültüvatör sürümü yapabildim arpayı ektim bugün arpadaki güzel çimlenme yi görünce aklıma su geldi acaba arpa yada bugday farketmez ekmeden önce toprağı iyice sert Bi hala getirmek verim artışımı saglıyor hatta mibzerle ekime başlamadan tarlaya silindir cekmek verimi artırırmıki? IMG_20190505_095939.jpgIMG_20190505_095935.jpg

Nohut tarlasında nohudu hasad ettikten sonra tarla asırı sert oldugu için yüzeysel Bi kültüvatör sürümü yapabildim arpayı ektim bugün arpadaki güzel çimlenme yi görünce aklıma su geldi acaba arpa yada bugday farketmez ekmeden önce toprağı iyice sert Bi hala getirmek verim artışımı saglıyor hatta mibzerle ekime başlamadan tarlaya silindir cekmek verimi artırırmıki? Ekli dosyayı görüntüle 37729Ekli dosyayı görüntüle 37730

Tohumları eşit derinlikte ve istenilen derinliğe düşürebildiğiniz için veriminiz daha iyi olmuş çimlenme artmış sebebi budur bunu sağladıgınız şartlarda veriminiiz iyi olur berektli olsun.

Nohut tarlasında nohudu hasad ettikten sonra tarla asırı sert oldugu için yüzeysel Bi kültüvatör sürümü yapabildim arpayı ektim bugün arpadaki güzel çimlenme yi görünce aklıma su geldi acaba arpa yada bugday farketmez ekmeden önce toprağı iyice sert Bi hala getirmek verim artışımı saglıyor hatta mibzerle ekime başlamadan tarlaya silindir cekmek verimi artırırmıki? Ekli dosyayı görüntüle 37729Ekli dosyayı görüntüle 37730

Bereketli olsun arpa güzel.Bence sürmeyle bir alakası oldğunu zannetmiyorum.Yıl iyi giderse sürmesen direkde eksen verim alırsın.Yıl güzel gidiyor şuan..Yıl kurak gitseydi çok sıkıntı yaşardın..

Aynen öyle yıl biraz yağışsız gitseydi normal tarlanla nohut tarlan arasnda ki farkı görürdün yagmur olmadıgı vakit kıraçda anında yanar arpan veya bugdayın