• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

ASPİR YETİŞTİRİCİLİĞİ - Aksaray

Hiçbir kâr amacı gütmeyen enstitü bile ekonomik değil derken, can çekişen ve çıkış yolu arayan çiftçiye bu konuda yapılabilecek tek iyilik aspiri ekmemeye ikna etmektir.

Gerisi hamaset.

Bizim buralarda afyon ve aspir eken arkadaşlar arttı, ben hiç aspir ekmedim bakalım ekenler sonuçtan memnun kalacak mı?

birkaç sene önce ekmistik dekara 50 60 kg aldık suladigim halde.bu sene bir tohum firması geldi tarım kredi ile bir olup milleti gaza getirdiler en aşağı 150 kg alırsınız türkiyenin en kurak yerinde hiç yağmur dusmeyen yerinde 150 kg oldu dediler.soyle desteği var böyle alım garantisi var diye tohumu 3 liradan sattlar. tarlalarin coguna biçer girmedi

birkaç sene önce ekmistik dekara 50 60 kg aldık suladigim halde.bu sene bir tohum firması geldi tarım kredi ile bir olup milleti gaza getirdiler en aşağı 150 kg alırsınız türkiyenin en kurak yerinde hiç yağmur dusmeyen yerinde 150 kg oldu dediler.soyle desteği var böyle alım garantisi var diye tohumu 3 liradan sattlar. tarlalarin coguna biçer girmedi
Yazık olmuş, bizim buralarda aspir ekenlerin durumu ne oldu bilmiyorum öğrenince paylaşırım.

Bizim Burdada Ekenler Oldu Sonra Hepsi Bıraktı Aspir Ekmeyi.Verimi Yok Ve Hic Bir Kazanc Saglamiyor.

Aspir iki yıllık bir üründür.
İlk yıl verim düşüklüğü ile zarar ettirir. İkinci yıl ise bir önceki sezon toprağı aşırı kuruttuğu için yine verimi düşürerek görevini yerine getirir.

Aspir için Türkiye tarımını zayıflatmak için sürekli tavsiye edildiği teorileri bile vardır. Ama biz çiftçiler sahipsiz olduğumuzdan kendi gobegimizi kesmek zorunda kalıyoruz.
Aspirin hiçbir getirisi olmadığı halde sürekli pompalanması bu teoriyi güçlendiriyor.

Üst Alt