• Hesabınıza giriş yaparken sorun yaşıyorsanız buraya tıklayarak lütfen şifrenizi sıfırlayınız.

Ayçiçeğinde ki bu zararlı nedir?

Arkadaslar ayçiçeklerinde intervix uygularken yapraklardaki delikler dikkatimi çekti ve resimdeki kurtçuğu buldum domates güvesine benziyor ilaç uygulamak gerekirmi. yüzde on gibi zarar görünüyor

Ekli dosyalar

Arkadaslar ayçiçeklerinde intervix uygularken yapraklardaki delikler dikkatimi çekti ve resimdeki kurtçuğu buldum domates güvesine benziyor ilaç uygulamak gerekirmi. yüzde on gibi zarar görünüyor
Popülasyon yoğunluğu fazla ise yaprak bırakmaz.İntervixle beraber atsanız olurdu.

Ayni sorun bendede vardi gecen yillardada oldu verimi etkileyen bir durum degil bence suan aycicekler bir bucuk metre civari

bizim buralarda bambıl dediğiiz bi tırtıl cinsine benziyor. Köke zarar verecek evreyi çoktan geçmiş bitki, yese yese 1 bitkide 1 yaprak yer ve şişer ölür. arkadaşlarında dediği gibi ömrü 1 gün. benimde nacizane tavsiyem ilaca gerek yok gereksiz masraf olur.

Üst Alt