Ayçiçeğinde Sarmaşığa Ot İlacı

Arkadaşlar daha evvel ayçiçeğinde sarmaşık problemi olanlar bu ilacı kullandınızmı kullandıysanız etkileri nelerdir?

l12zAk.jpg

Merhaba iyi akşamlar
Geçen hafta Bulgaristan a gittiğimde bir arkadaşım bu ilaçtan istemişti bende arastirdim.Evet sarmaşık otunu öldürüyor ama ayçiçeği ni çok sarartiyor.Bulgarlar bu ilacı kullanmıyor almamızı da tavsiye etmiyorlar sebebi verim düşüklüğü. YÜZDE ELLİ VERİM KAYBI YAPTIĞI SOYLENIYOR

Merhaba iyi akşamlar
Geçen hafta Bulgaristan a gittiğimde bir arkadaşım bu ilaçtan istemişti bende arastirdim.Evet sarmaşık otunu öldürüyor ama ayçiçeği ni çok sarartiyor.Bulgarlar bu ilacı kullanmıyor almamızı da tavsiye etmiyorlar sebebi verim düşüklüğü. YÜZDE ELLİ VERİM KAYBI YAPTIĞI SOYLENIYOR

Bilgilendirme için teşekkürler. Ayçiçeği üstünde sarartma yaptığını bende duydum ama verime etki konusunda herhangi bir duyumum yoktu. 15 Dekar biyere atacağım acayip sarmaşık var değermi değmezmi bilemedim.

google translate ile çeviri yaptırırsın

http://sab.bg/?dt_portfolio=217

http://yonaiko.eu/Пледж-50-ВП.html

----

Aslında çıkış öncesi bir ilaçmış. 4-6 ay süre toprakta kalıcılığı var. Buğday da sıkıntı oluşturur gibi.

[video=youtube;583f24xRXLQ]http://www.youtube.com/watch?v=583f24xRXLQ[/video]

Bu video da bu ilacın içindeki etken maddenin soyayı hastalandırdığından bahsediyor.

[video=youtube;0gWwAbLNBqo]http://www.youtube.com/watch?v=0gWwAbLNBqo[/video]

• Beğen
Tepkiler: gkhAn ve DuSTeRo
Muratlı civarında LC108 e laf atanların hepsi intervixe bundan karıştırmış işte Süleyman.Ondan sonra karalıyorlar yok çiçek öldü yok sarardı komple.Bişey olduğu yok sadece intervix atılınca.Sende karıştırdın mı yoksa hımm..

Yok alakası yok Alper abi. Başka yerdede ilaç fıçısında granstar kalmışta ondan olmuş diye söylenti var bu söylentiler bitmez tamamen uydurmasyon. Ben bunu bırak darıcan için dar yapraklı ilaç bile karıştırmadım intervix'in içine tek başına attım. Bu söylentiler bitmez çiftçinin başına kakalandı gene alemin osuruğunda nem kapan yine biziz. Eğer varsa babayiğit ben 125 gram intervix attım sadece yaprakları sarardı mutasyon yok diye bastıra bastıra gösterir eğer varsa öyle bir babayiğit.....

merhba Alper

Bulgaristana sık sık gittiğim için arkadasın bırı pledç denen bu ilacı bı sor orada varmı falan dedi. Bende gittiğimde Bulgara bu ilacı sorunca adamın ilk ıfadesı direk güldü..bız bu ılacı artık kullanmıyoruz sarartıyor verım düşürüyor boşver almayın atmayın seklınde oldu. bu ılacı da duydugum kadarı ıle muratlı bolgesi erken ekimden dolayı çıkan sarmasıkla mucade etmek için Bulgarıstandan cok getirtip intervixlere katmıs. Sonrada lc 108 tohum bozuk falan..

Adanadan , pıoneer firmasının yetkili bir müdürü gelmiş tekirdağ Çorlu misinli ye orada yaptığı konuşmada 10 yaprak olmadan intervix ilaç atmayın demiş haberiniz ola .

İntervix'in üstünde 4-8 yaprak arası 125 gramda ilacıma kefilim yazıyor etikette marka belirtmeksizin IMI toleranslı olsun yeter yazıyor. 8 yapraktan yukarısında İntervix başarı garantisi vermiyor. Pioneer'cılar kime neyi anlatıyor ?? Eğer 10 yaprak olmadan atmayın diyorsan senin çiçeğin IMI toleranslı değil güzel kardeşim bunu kendi ağzınla söylüyorsun demektir....

ZdgWAG.jpg

MJ5X61.jpg

• Beğen
Tepkiler: burakerim
4 gün ünce 125 ml 108 e intervic atıldı. Yarın okulda kurs var ve ben nöbetciyim.akşam üzeri gidip resimleri çekeceğim.Hatta yanında bi 108 tarlası daha var ona 12 gün once muadil olan doğal sanırım atıldı.sarardı ve toparlanıyor. Bugün soforum onun yakınında ilasız aycıcegıme capa yaptı ve bu yazdıklarımı sorunca ılk atılanın düzelmeye basladıgını 4 gün once atılanın ise hafiften sarardıgını soyledi. ben yarın resimleri çekip burada yayımlayacagım.

• Beğen
Tepkiler: alper4u
4 gün ünce 125 ml 108 e intervic atıldı. Yarın okulda kurs var ve ben nöbetciyim.akşam üzeri gidip resimleri çekeceğim.Hatta yanında bi 108 tarlası daha var ona 12 gün once muadil olan doğal sanırım atıldı.sarardı ve toparlanıyor. Bugün soforum onun yakınında ilasız aycıcegıme capa yaptı ve bu yazdıklarımı sorunca ılk atılanın düzelmeye basladıgını 4 gün once atılanın ise hafiften sarardıgını soyledi. ben yarın resimleri çekip burada yayımlayacagım.

4 günde fitotoksit etki göstermez abi. Aynı şekilde tarla henüz bu fotoğraftada 4-5 günlüktü ve sıkıntı yoktu. Fotoğrafta HDR var renk aldatmasın.

Zk4yZa.jpg

Süleyman allah kolaylık versin iyi mücadele ediyorsun inşallah karşılığını alırsın ben yazıları okudukça ilaç atmaya korkuyorum
ayçiçekler 12 yaprak oldu
otlarda aldı başını gidiyor ama yarın atmaya karar kıldık kop sordum ilaçları atabilirsin dediler ilaçlarım zafar geniş yaprağa

zalosüper inçe yaprağa

• Beğen
Tepkiler: DuSTeRo
Denemesini yaptigin arazinin fotoğrafları var mi ?

Telefon sabahtan yanımda değildi şarjı yoktu çekemedim. Uygulama sonrasını görsek yeterli, sarmaşıklar sapsarı kaplayacak toprağı zaten geriye çiçeklere odaklanmak kalacak. Ayçiçeğine zarar verecekmi bunu gözlemleyip fotolarım.

Süleyman allah kolaylık versin iyi mücadele ediyorsun inşallah karşılığını alırsın ben yazıları okudukça ilaç atmaya korkuyorum
ayçiçekler 12 yaprak oldu
otlarda aldı başını gidiyor ama yarın atmaya karar kıldık kop sordum ilaçları atabilirsin dediler ilaçlarım zafar geniş yaprağa

zalosüper inçe yaprağa

Rıfkı abi sağol Allah razı olsun. Zalo Super darıcanı öldürüyormu başarısı nedir ?